Autriacka prokuratura wznawia śledztwo w sprawie uprowadzenia i więzienia przez osiem lat Natashy Kampusch. Jest zbyt wiele niewiadomych - mówią śledczy. Zapowiadają, że zbadają czy psychopatyczny porywacz, który po ucieczce nastolatki rzucił się pod pociąg, działał sam. Nie wiadomo też, czy Kampusch była jego jedyną ofiarą.

Wielki sterowiec dotarł z Niemiec do San Francisco w stanie Kalifornia. Będzie on nie lada atrakcją turystyczną dla osób odwiedzających to miasto. Cena za przelot tą ogromną maszyną jest równie wielka - wynosi 495 dolarów.

Zastrzelenie dziennikarza było wypadkiem, do którego doszło, gdy próbował on wyrwać milicjantowi broń - uznała rosyjska prokuratura. Opozycyjny dziennikarz Magomed Jewłojew zginął w samochodzie milicyjnym 31 sierpnia.

Brytyjscy naukowcy opracowali szybki test, za pomocą którego można będzie badać embriony pod kątem tysięcy chorób dziedzicznych - poinformował portal BBC.

Francja poradziła ministrowi spraw zagranicznych Rosji, by "wyzbył się" krytykowania obserwatorów Unii Europejskiej w Gruzji, podkreślając, że "nie ma żadnego powodu do niepokoju" w związku z ich obecnością.

Do silnie chronionego sądu w Palermo doprowadzono 76 mafiozów. - To historyczny moment w walce z wymuszeniami - mówił wiceminister spraw wewnętrznych Alfredo Mantovano, który przybył na rozpoczęcie wielkiego procesu Cosa Nostra.

Jeden z pasażerów Boeinga 737 lecącego z Adler do Moskwy zagroził, że wysadzi samolot. Zażądał zmiany kierunku lotu i lądowania w Wiedniu. Na szczęście pilotowi samolotu udało się wylądować zgodnie z planem. Jak podają służby operacyjne mężczyzna był pijany.

Wspólna żona dwóch braci i trójka dzieci. Młodszy brat Amar pracuje w kopalni, Kundan uprawia odziedziczony kawałek ziemi. Są biedni i dzielą wszystko: dom, pracę i żonę. W kulturze indyjskiej podobne układy rodzinne nie budzą moralnego sprzeciwu.

Sąd rejonowy w Moskwie oddalił w piątek zażalenie prawników rodzin ofiar mordu NKWD na polskich oficerach w 1940 roku. Zażalenie dotyczyło odmowy przez Główną Prokuraturę Wojskową Rosji rehabilitacji pomordowanych.

Włoskie media i mieszkańcy Katanii na Sycylii prowadzą intensywne poszukiwania osoby, która w czwartek we włoskiej loterii Superenalotto, odpowiednika polskiego totka, zdobyła główną wygraną. Na szczęśliwego zwycięzcę czeka historyczna suma 100 milionów euro.

Deputowani Bloku Julii Tymoszenko są zdeterminowani, by nie dopuścić do wcześniejszych wyborów. Tak bardzo, że spędzili całą noc z czwartku na piątek w parlamencie, by ponownie zablokować obrady Rady Najwyższej.

Kolejna odsłona "wąglikowych" ataków w USA. Przesyłki z białym proszkiem trafiły do 50 różnych odbiorców w dystrykcie Kolumbia w USA - podało FBI. Listy były opatrzone groźbą "nadszedł dzień zapłaty", skierowaną głównie przeciwko instytucjom finansowym.

Amnesty International zaapelowała do Donalda Tuska, by ten podczas swojej wizyty w Chinach poruszył kwestie łamania praw człowieka. Wygląda jednak na to, że apele AI spełzną na niczym. - Każde z naszych państw ma własne poglądy na to, jak powinny wyglądać relacje między władzą a obywatelem. Przyjechałem tutaj po to, żeby podkreślić, że Polska bezwględnie szanuje chiński model rozwoju – mówił w Chinach polski premier.

Barack Obama może mieć powody do radości. Nie dość, że na odbywające się właśnie "wczesne wybory" ściągają tłumy, by oddać na niego głos. Teraz dziennik "New York Times" w swym piątkowym wydaniu poparł kandydata Demokratów Baracka Obamę w wyścigu o fotel prezydencki w USA.

Zamach bombowy w stolicy Chorwacji - Zagrzebiu. Dwóch dziennikarzy zginęło w wybuchu ładunku podłożonego pod ich samochodem w centrum miasta. Ofiarami byli wydawca i menadżer największego chorwackiego tygodnika "Nacional".

Tylko kilkanaście dni utrzymał się na stanowisku następca Jorga Haidera na funkcji szefa skrajnie prawicowej Partii na Rzecz Przyszłości Austrii. Stefan Petzner został odwołany zaraz po opublikowaniu wywiadu, w którym przyznał, że z poprzednikiem łączył go gorący, homoseksualny romans.

Policja w Budapeszcie odnalazła trzy bomby, umieszczone w bagażniku samochodu zaparkowanego przed Dworcem Zachodnim. Według funkcjonariuszy bomby były uzbrojone w czasowy zapalnik i miały eksplodować.

Włoski śmigłowiec wojskowy rozbił się w czwartek koło Strasburga we wschodniej Francji, a wszystkich ośmiu znajdujących się na pokładzie ludzi poniosło śmierć - podało biuro prasowe dowództwa włoskiego lotnictwa.

Książka, szpilki i laleczka voodoo z podobizną prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego - taki zestaw można kupić we francuskich księgarniach. Śmieszne? Nie dla prezydenta. Potraktował żart poważnie i pozwał wydawnictwo do sądu.