Skażone melaminą mleko spowodowało śmierć kilkorga małych dzieci i chorobę ponad 50 tys. innych maluchów. Teraz tony skażonej chińskiej żywności zostały zniszczone.

To była kradzież doskonała. W samym środku dnia, na jednej z głównych ulic Mediolanu zrabowano biżuterię o wartości miliona dolarów. - To było mistrzostwo w swojej klasie - ocenia właściciel sklepu.

Połowa amerykańskich lekarzy regularnie przepisuje swoim pacjentom placebo - pokazują wyniki najnowszego sondażu. Rezultaty zaniepokoiły etyków. Ich zdaniem konieczne teraz będzie przeprowadzenie kolejnych badań, które pokażą, dlaczego lekarze oszukują w ten sposób swoich pacjentów.

W Moskwie, Sankt Petersburgu i innych rosyjskich miastach odbyły się w sobotę wiece zwołane przez lewicowe organizacje opozycyjne w związku z proklamowanym przez nie Dniem Gniewu Ludu. Podczas niezbyt liczebnych demonstracji wznoszono głównie hasła socjalne.

Siedmiu na dziesięciu Amerykanów uważa, że w głosowaniu na prezydenta, które odbędzie się 4 listopada, kolor skóry kandydata nie będzie miał dla nich znaczenia - wynika z ogólnokrajowej ankiety przeprowadzonej przez CNN. Jednak reszta w jakimś stopniu przy wyborze kandydata weźmie pod uwagę jego kolor skóry.

Dyrektor generalny Międzynarodowego Funduszu Walutowego nie straci pracy. Dominique Strauss-Kahn został uniewinniony przez radę MFW z zarzutów nadużycia władzy po tym, jak na jaw wyszedł jego romans z podwładną.

Tysiące ludzi demonstrowało w hiszpańskim Kraju Basków w sobotę po tym, jak Trybunał Konstytucyjny uznał zaplanowane na ten dzień referendum o samookreśleniu regionu za nielegalne. Wcześniej doszło do dwóch bezkrwawych zamachów bombowych.

2,5 miliona ludzi według organizatorów, dziesięć razy mniej zdaniem policji, wzięło udział w sobotniej manifestacji w Rzymie przeciwko rządowi Silvio Berlusconiego. Zwołała ją największa siła centrolewicowej opozycji - Partia Demokratyczna.

Szefowa izraelskiej partii Kadima Cipi Liwni, która próbuje sformować nową koalicję rządową, nie będzie dłużej negocjować z partiami politycznymi, lecz zaleci przedterminowe wybory - podało w sobotę radio izraelskie.

16 osób odniosło rany, gdy zawaliła się w sobotę trybuna w cyrku w mieście Velbert w Nadrenii Północnej-Westfalii - podała niemiecka policja.

Gubernator gruzińskiego rejonu Tsalenjikha w pobliżu Abchazji i mieszkaniec okolicznej wioski zginęli w sobotę w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego - podało gruzińskie MSW.

Rosnąca popularność telefonów komórkowych w RPA ma pozwolić na skuteczniejszą walkę z największym zagrożeniem zdrowotnym w RPA - z AIDS. Pomysł jest banalny. W ramach projektu każdego miesiąca wysyłanych będzie milion SMS-ów zachęcających do przebadania się i podjęcia leczenia.

Watykan zawiesił w obowiązkach 58-letniego biskupa Johna Thattungala z Indii za adopcję 26-letniej kobiety - potwierdził w sobotę wcześniejsze doniesienia płynące ze Stolicy Apostolskiej przedstawiciel Kościoła.

- Dwóch cudzoziemców i jeden Afgańczyk zostało zastrzelonych w sobotę w samym centrum Kabulu, stolicy Afganistanu - poinformowały źródła policyjne. Również w sobotę Ankara poinformowała o porwaniu dwóch tureckich inżynierów w Afganistanie.

Do kuriozalnej sytuacji doszło na granicy szwajcarsko-włoskiej. Jeden z najwybitniejszych skrzypków świata Uto Ughi, został zatrzymany przez straż graniczną, zaprowadzony na posterunek i poddany kontroli. A wszystko to przez niezwykle rzadkie i cenne skrzypce. O całym zdarzeniu pisze "La Stampa".

Najnowsze sondaże dają Barackowi Obamie wynoszącą 9 punktów procentowych przewagę nad Johnem McCainem. I to nawet pomimo tego, że przerwał on kampanię wyborczą, by odwiedzić chorą babcię na Hawajach.

W Chicago policja znalazła ciała matki i brata amerykańskiej aktorki, zdobywczyni Oscara Jennifer Hudson. Jej siedmioletni kuzyn zaginął - podała miejscowa policja. Dziecka wciąż nie odnaleziono, jednak z doniesień wynika, że aresztowano już podejrzanego o jego uprowadzenie i podwójne morderstwo.

Najnowsze sondaże pokazują, że większość Amerykanów popiera Baracka Obamę. Jak się jednak wydaje, demokrata na największy elektorat mógłby liczyć w... Kenii. Hitem stały się tam koszulki z uśmiechniętą twarzą senatora z Illinois.

Nowe technologie kojarzą się z dużymi laboratoriami i wielkimi pieniędzmi. Jednak odbywające się w Argentynie targi, które zgromadziły studentów i domowych majsterkowiczów, ten pogląd obalają.

To nie doradcy do spraw międzynarodowych ale wizażystka kandydatki na wiceprezydenta USA Sary Palin jest najlepiej zarabiającą osobą w sztabie wyborczym Republikanów. Jej zarobki są dwukrotnie wyższe, niż głównego doradcy Johna McCaina ds. polityki zagranicznej - pisze dziennik "New York Times".