Czeska zgoda na amerykański radar, testy irańskich rakiet dalekiego zasięgu i przemówienie Nicolasa Sarkozy'ego w Parlamencie Europejskim - to najważniejsze tematy, o których pisaliśmy w ostatnim tygodniu w tvn24.pl.

Fiesta ku czci św. Fermina zbiera obfite żniwo. W gonitwie byków w Pampelunie ranne zostały już dziesiątki osób, jedna nie żyje. Szóstego dnia festiwalu byk przebił rogiem udo jednego ze śmiałków.

Korea Płn. obiecuje wyłączyć swój główny obiekt nuklearny w Jongbion. Ma to zrobić do końca października. W zamian dostanie paliwo i pomoc gospodarczą. Zostanie skreślona z listy sponsorów terroryzmu.

Nie będzie forsowanych przez USA sankcji wobec Zimbabwe. Rosja i Chiny zawetowały w piątek projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, przewidujący sankcje wobec Zimbabwe, w związku z reelekcją rządzącego już 28 lat dyktatora - Roberta Mugabego.

Icchak Arad jest jednym z największych autorytetów moralnych Izraela. Tymczasem litewska prokuratura zarzuca mu m.in., że był członkiem sowieckiej policji NKWD, grabił cywilów i był zamieszany w kilka zabójstw. Do akt sprawy dotarła "Rzeczpospolita".

Prezydent Kuby Raul Castro zajął miejsce obok pustego krzesła, na którym zwykle zasiadał jego brat, Fidel, i otworzył w piątek pierwsze od lutowych wyborów posiedzenie Zgromadzenia Narodowego. Wygląda na to, że na Kubie rozpoczyna się proces ostrożnych reform.

Izraelski premier Ehuda Olmerta jest podejrzany o przyjmowanie łapówek. Izraelski dziennik "Haarec" napisał w piątek, cytując źródła policyjne, że "zebrane dowody są bardzo poważne i każda inna osoba byłaby już aresztowana".

Trudne czasy nastały dla naszych rodaków w Irlandii. Tamtejsi pracodawcy zakazują im używania języka polskiego. W obronie Polaków zamierza interweniować irlandzki związek zawodowy SIPTU - dowiadujemy się z dublińskiej gazety "The Herald".

Dzikie słonie zadeptały w Bangladeszu cztery osoby. Zwierzęta nie tylko zaatakowały ludzi, ale również zdemolowały budynki.

Dziecięciu działaczy białoruskiej opozycji zostało zatrzymanych w ramach śledztwa dotyczącego wybuchu w Mińsku z 4 lipca - poinformował w piątek portal "Biełorusskije Nowosti"

Tysiące ludzi z całej Bośni i Hercegowiny zebrało się w mieście Srebrenica aby wspomnieć 8 tysięcy muzułmańskich chłopców i mężczyzn, ofiar ludobójstwa z 1995 roku.

Od rana austriaccy śledczy przesłuchują Elizabeth Fritzl, która z trójką dzieci z kazirodczego związku, przez 24 lata była więziona przez własnego ojca w piwnicy domu. Ich oprawca źle znosi areszt i poprosił o możliwość wychodzenia na spacery.

Rastafarianie mogą posiadać większe ilość marihuany niż inni, bo narkotyki pomagają im w praktykowaniu religii - orzekł Sąd Najwyższy we Włoszech. Wyrok wywołał powszechne oburzenie.

Zarażona śmiertelnie groźnym afrykańskim wirusem Marburg Holenderka zmarła w nocy z czwartku na piątek. Wirus ten jest wyjątkowo niebezpieczny - 9 na 10 zarażonych umiera.

Włoscy parlamentarzyści apelują do premiera Silvio Berlusconiego, by nie jechał na otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Sam premier decyzji jeszcze nie podjął.

Według kserokopii dowodu rejestracyjnego przesłanego do Biura Transportu Międzynarodowego autokar, którym z wczasów w Bułgarii wracało 70 Polaków miał badania techniczne ważne do dziewiątego lipca. W firmie, która jest właścicielem Neoplana trwa kontrola. Autokar był wysłużony, miał 15 lat - dowiedział się portal tvn24.pl.

Kalifornia od tygodni walczy z szalejącymi pożarami. Strażacy gaszą ogień z ziemi i z powietrza, jednak akcję gaśniczą utrudniają utrzymujące się od wielu dni upały.

Amerykańscy śledczy torturują muzyką. Zrozpaczeni muzycy sprzeciwiają się wykorzystywaniu ich utworów do działań uderzających w prawa człowieka.