Włoski minister spraw wewnętrznych Roberto Maroni, chce zamknięcia granic przed robotnikami spoza Unii Europejskiej. Głównym argumentem przemawiającym za tym pomysłem ma być, zdaniem Maroniego, konieczność pomocy cudzoziemcom przebywającym już na terenie Włoch. Granice Włoch dla obcokrajowców mają zostać zamknięte na dwa lata.

Bezdomny mężczyzna został skazany przez sąd w Los Angeles na karę więzienia za podpalenie lasu. Oprócz tego będzie go to sporo kosztować. Pożar wzniecony przez Stevena Butchera dwa lata temu, był piątym pod względem strat w historii Kalifornii.

Choć władze zajęły ich domy i ziemię pod inwestycje, to tysiące Chińczyków z miejscowości Longan w północno-zachodniej prowincji Gansu, nie dały za wygraną i siłą postanowiły wyrazić swój sprzeciw.

Somalijscy piraci są bardzo dobrze wyposażeni i bardzo skuteczni, ale rzadko kiedy zabijają swoich zakładników - mówił w TVN24 ekspert od terroryzmu Krzysztof Liedl. Jak z kolei opisuje BBC, ci ludzie to nowa elita kraju, która ma się coraz lepiej. Mają wszystko, o czym zwykli Somalijczycy mogą pomarzyć - duże domy, nowe samochody i piękne żony.

Gwałtowne zamieszki na południu Peru. Mieszkańcy jednego tamtejszych miast protestują przeciwko budowie placówki utylizacji odpadów. Starli się z policją i ochroniarzami. Jeden mężczyzna został zastrzelony, a 36. rannych.

Yahoo – jedna z największych spółek internetowych – poszukuje nowego dyrektora wykonawczego. Firma wynajęła nawet firmę headhunterską, która ma znaleźć odpowiedniego kandydata. Jak poinformowała firma, ze stanowiskiem dyrektora wykonawczego spółki żegna się Jerry Yang.

Grabieże, strzelaniny, wybuchy i porwania. W sto dni od wybuchu konfliktu rosyjsko-gruzińskiego, krajobraz po wojnie jest druzgocący - alarmuje Amnesty International. Mimo że wzdłuż granicy Gruzji i Osetii Południowej została wyznaczona strefa buforowa, wciąż dochodzi tam do poważnego łamania prawa - donoszą obserwatorzy organizacji.

To była największa bitwa prawicowych ekstremistów z policją na przestrzeni ostatnich kilku lat - informuje czeski dziennik "MF Dnes" na swojej stronie internetowej. Przez trzy godziny, ponad 500 bojówkarzy szturmowało dom zamieszkany przez Romów w mieście Litvinov na północy Czech.

Bycie ministrem to ogromna odpowiedzialność, ale i przywileje. Z tych drugich ochoczo korzysta angielski minister w rządzie Gordona Browna Liam Byrne, który swoim urzędnikom podarował jedenastostronicową instrukcję. Co w niej znajdziemy? Między innymi dokładny czas i miejsce podania mu kawy i zupy.

Przez kilka miesięcy toczyli zażartą walkę o prezydenturę, ale teraz zapowiadają, że będą wspólnie pracować nad wyciągnięciem Ameryki z kryzysu. W Chicago po raz pierwszy od wyborów Barack Obama spotkał się z Johnem McCainem.

Pracownicy jednego ze szwedzkich sklepów sieci Lidl wzięli sobie do serca słowa, że "nie ma nic za darmo". Żeby przeterminowana żywność nie trafiła w ręce bezdomnych, polewali ją żrącym chlorem, zanim trafiła do śmietnika.

Bezzałogowy rosyjski samolot spadł w pobliżu Gori i eksplodował, podało gruzińskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Według Tbilisi w wybuchu zginęło dwóch policjantów.

Deputowany do francuskiego Zgromadzenia Narodowego, 65-letni Jean-Marie Demange zastrzelił w poniedziałek kochankę, po czym sam odebrał sobie życie.

To, że panna młoda zatai przed panem młodym, że nie jest dziewicą, nie może być podstawą do rozwodu - orzekł francuski sąd apelacyjny rozstrzygając sprawę, która podzieliła francuskich muzułmanów i instytucje państwa.

Emerytowany radziecki pułkownik Jurij Truszeczkin, uczestniczący w wojnie wietnamskiej, przyznał się, że to właśnie on w 1967 roku strącił samolot, w którym znajdował się kandydat na prezydenta USA John McCain. - Niczego nie żałuję i nadal nienawidzę tego człowieka - powiedział weteran, którego dziennikarze znaleźli w szpitalu w Sankt Petersburgu.

W piątek prezydent Francji Nicolas Sarkozy powiedział, że tarcza antyrakietowa w Polsce i Czechach nie poprawi bezpieczeństwa w Europie. Chociaż w sobotę Sarkozy złagodził swoje stanowisko, to w poniedziałek NATO przypomniało mu, że Francja w kwietniu zgodziła się na budowę tarczy w Europie.

Wbrew wcześniejszym spekulacjom rosyjskiej prasy, proces w sprawie zabójstwa Anny Politkowskiej będzie otwarty dla publiczności i mediów. Jego utajnienia domagała się Prokuratura Generalna Rosji.

Przez lata zachwycał muskulaturą i niewzruszonym wyrazem twarzy jako Terminator albo Commando. Czasem śmieszył rolą mężczyzny w ciąży czy nianki w przedszkolu. Ale pięć lat temu Arnold Schwarzenegger zapragnął zostać politykiem i z powodzeniem para się tą profesją do tej pory.

Burmistrz Moskwy podpisał rozporządzenie, dzięki któremu do ewidencji wojskowej wpisani zostaną urodzeni w 1992 roku. Oznacza to, że w niedługim czasie szeregi rosyjskiej armii będą zapełniać 16-letni chłopcy.