W Indiach palacze papierosów będą musieli zacząć uważać na to w jakim miejscu zaciągają się dymkiem. Dziś wszedł tam w życie zakaz palenia w miejscach publicznych.

Samolot ukraińskiego prezydenta Wiktora Juszczenki musiał przymusowo lądować z powodu awarii. Ukraiński rząd podejrzewa jednak, że to tylko sprytny manewr, który ma utrudnić wizytę premier Julii Tymoszenko w Moskwie.

Rosyjscy obrońcy praw człowieka nie poznają postanowienia prokuratury, która umorzyła śledztwo dotyczące mordu NKWD na polskich oficerach w 1940 roku. Tak postanowił Moskiewski Sąd Miejski.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w Petersburgu i Julia Tymoszenko w Moskwie. Do Rosji przyjeżdżają dziś szefowe rządów, które chcą - jak Berlin, albo muszą - jak Kijów, prowadzić wielkie interesy z Rosjanami.

Waszyngton zezwolił na sprzedawanie Indiom paliwa nuklearnego, technologii i reaktorów. W zamian Indie zobowiązują się do wpuszczenia inspekcji ONZ do swoich cywilnych instalacji atomowych.

Co najmniej dwanaście osób zginęło w dwóch zamachach samobójczych, których celem były szyickie meczety w Bagdadzie. Rannych zostało nie mniej niż 31 osób.

Bezkompromisowy, zdecydowany i pobożny - taki jest według swoich współpracowników Henry Paulson, amerykański sekretarz skarbu, którego plan ma uratować Amerykę i świat przed wyniszczającym kryzysem.

Parlamentarzyści Rady Europy odrzucili wniosek o ukaranie Rosji za sierpniową napaść na Gruzją. Oznacza to, że Rosja nie zostanie pozbawiona prawa głosu na forum Zgromadzenia w czasie jesiennej sesji, czego domagało się 24 parlamentarzystów, m.in. z Polski.

- Ataki sił USA, prowadzone na pakistańskim pograniczu, szkodzą ogólnej strategii walki z terroryzmem - ocenił minister spraw zagranicznych Pakistanu Shah Mehmood Qureshi, reagując na kolejny transgraniczny rajd amerykański.

Nie milkną spekulacje na temat losu porwanego w Pakistanie Polaka. Według miejscowych mediów inżynier został uprowadzony przez lokalnych zwolenników talibów. Ma się znajdować 25 km od miejsca porwania i jest przetrzymywany w okolicy miejscowości Kohat.

Katastrofę kolejową pod Los Angeles w połowie września spowodował Maszynista pociągu, który tuż przed wypadkiem wysyłał i otrzymywał sms-y - ustalili federalni śledczy. W katastrofie zginęło 25 osób.

Rozlatujące się domy, bandyci na ulicach, smutek i pustka - to obraz Gary, rodzinnego miasta Michela Jacksona. W ciągu ostatnich lat liczba mieszkańców zmalała niemal o połowę. Burmistrz Gary wierzy jednak w zmianę na lepsze, zmianę która przynieść ma Barack Obama.

- Węgry dołączą do programu bezwizowego jeszcze za kadencji prezydenta Busha - zapowiedziała w Budapeszcie amerykańska ambasador po podpisaniu umowy o zapobieganiu przestępczości.

Dowódca wojsk NATO w Afganistanie gen. Daivd McKiernan powiedział w środę, że potrzebuje wzmocnienia swoich sił "tak szybko, jak to tylko możliwe". Posiłki są potrzebne, bo coraz więcej bojowników przekracza granicę z Pakistanem i dołącza się do sił wrogich międzynarodowej koalicji.

Dwie osoby zginęły, a co najmniej sto zostało rannych w serii zamachów w Indiach. Zabitych może być więcej, bo 10 osób znajduje się w stanie krytycznym. Bomby wybuchały na zatłoczonych bazarach i dworcu autobusowym. W sumie doszło do 4 eksplozji.

Rysownik Boris Jefimow, który stworzył na użytek radzieckiej propagandy postać wuja Sama uosabiającego kapitalistyczną Amerykę, zmarł w wieku 108 lat - poinformowała w środę rodzina zmarłego.

Pożar kina dla dorosłych w Osace zabił co najmniej piętnaście osób, a kolejne dziesięć z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala. Podpalacz przyznał się do winy – donosi CNN.

Takich scen mieszkańcy spokojnego miasteczka Torre del Greco we Włoszech nie widzieli. Wyładowana po brzegi wodą mineralną, prowadzona przez 19-latka bez ważnego prawa jazdy ciężarówka przewróciła się w wąziutkiej uliczce zabijając jedną osobę i raniąc pięć.