Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier chce wycofania niemieckich sił specjalnych z Afganistanu - donosi tygodnik "Der Spiegel". Obecnie w ramach natowskich sił ISAF służy tam 3,3 tys. niemieckich żołnierzy. W ISAF są także polskie oddziały.

Przywódca Korei Północnej rozwiał spekulacje na temat swej ewentualnej śmierci. Po tygodniach publicznej nieobecności, Kim Dzong Il pojawił się... na meczu piłki nożnej na uniwersytecie w Phenianie.

Nawet 17 milionów klientów koncernu Deutsche Telekom mogło paść ofiarą kradzieży danych osobowych. Do wydarzenia doszło w 2006 roku; dopiero teraz niemiecka spółka przyznała się do utraty informacji i potwierdziła doniesienia tygodnika "Der Spiegel".

Czy jest szansa na zmianę stanowiska kościoła katolickiego w sprawie aborcji i antykoncepcji? Kardynał Carlo Maria Martini, pierwszoplanowa postać postępowych kręgów w Kościele katolickim, obarczył encyklikę Pawła VI "Humanae vitae" o regulacji narodzin odpowiedzialnością za oddalanie się młodych ludzi od wspólnoty wiernych.

- Nawet papież musi poczekać na beatyfikację, bo w Kościele wszyscy powinni być równi - taka, zdaniem gościa TVN24, ks. Kazimierza Sowy, jest przyczyna spowolnienia procesu beatyfikacji papieża-Polaka przez Benedykta XVI. Natomiast zdaniem Ewy Czaczkowskiej, wspólna beatyfikacja trzech papieży nie jest dobrym pomysłem, bo jej bohaterem i tak pozostałby Jan Paweł II.

Papież Jan Paweł II zostanie beatyfikowany wraz z Piusem XII i Pawłem VI - jak nieoficjalnie dowiedziała się telewizja TVN24, taki jest nowy plan Watykanu w sprawie beatyfikacji Polaka. Te doniesienia komentuje metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz.

Skażone melaminą produkty odkrywane są w coraz większej liczbie krajów. Niebezpieczną substancję wykryli w Bratysławie nasi południowi sąsiedzi. W sobotę Australia, Japonia i Południowa Korea poinformowały o obecności groźnego związku w słodyczach i artykułach mlecznych.

O. J. Simpson, była wielka gwiazda amerykańskiego futbolu, został uznany winnym uprowadzenia i napadu rabunkowego z bronią w ręku - orzekła w piątkowej nocy ława przysięgłych w Las Vegas. Grozi mu kara dożywocia.

Prezydent USA George W. Bush, gubernator stanu Wisconsin oraz inni amerykańscy urzędnicy co roku ogłaszają Narodowy Dzień Modlitwy. Ateiści i agnostycy poczuli się tym dotknięci, wobec czego pozwali Busha i innych wymienionych do sądu.

Starcie Sary Paling z Joe Bidenem podczas telewizyjnej debata kandydatów na wiceprezydenta USA śledziło przed telewizorami zdecydowanie więcej widzów niż wcześniejsze, pierwsze spotkanie pretendentów do prezydenckiego fotela Baracka Obamy i Johna McCaina.

Ma oceniać zmiany klimatyczne w południowo-zachodniej części Pacyfiku. Francuscy i peruwiańscy naukowcy zwodowali robota, który ma pomóc zgłębić tajemnice efektu cieplarnianego.

Republikańska kandydatka na wiceprezydenta Sarah Palin miała przyciągnąć elektorat kobiecy, a tymczasem dzieli organizacje feministyczne. Co myślą o znanej jako "hockey mom" obecnej gubernator Alaski mieszkańcy tego stanu?

Saudyjski ulem Mohamed al-Habdan wydał fatwę, czyli religijny nakaz prawny, nakazującą mahometańskim kobietom odsłaniać publicznie tylko jedno oko. Drugie powinno być zakryte nikabem - noszoną na twarzy zasłoną.

Wycofanie wojsk rosyjskich z Gruzji do 10 października znów stoi pod znakiem zapytania. Moskwa uznała piątkową eksplozję za "zamach na porozumienie Miedwiediew-Sarkozy", podczas gdy władze Osetii Południowej otwarcie oskarżają Tbilisi o przeprowadzenie "aktu terrorystycznego". Gruzja odpowiada: to prowokacja.

Włoski rząd wzmacnia siły w walce z jednym z najgroźniejszych gangów kamorry - Casalesi: 500 spadochroniarzy zostanie wysłanych w rejon Caserty, na południe kraju, z misją wzmocnienia bezpieczeństwa tamtejszej ludności.

Nawet 21 osób, w tym 16 obcokrajowców, miało zginąć po tym, jak rakieta wystrzelona z amerykańskiego samolotu bezzałogowego uderzyła w rejonie Waziristanu, w północno-zachodnim Pakistanie, przy granicy z Afganistanem - poinformowała telewizja Dawn News.

Unia Europejska zaprasza szefa białoruskiego MSZ na rozmowy do Luksemburga. To pierwsze oficjalne spotkanie unijnych władz z przedstawicielem Mińska od czasu nałożenia, przed czterema laty, sankcji na Białoruś.

Na Ukrainie oddala się groźba przedterminowych wyborów. Po niespełna dwóch tygodniach rozmów, ukraińska premier Julia Tymoszenko zapowiedziała, że wszystkie warunki niezbędne do odbudowy starej-nowej koalicji z prezydencką partią Nasza Ukraina-Ludowa Samoobrona (NU-LS) zostały spełnione.

Kazachscy saperzy zdetonowali polski śmigłowiec w Iraku. Maszynę puścili z dymem na prośbę strony polskiej. Dowódcy wycofującego się znad Eufratu polskiego kontyngentu uznali, że transport wysłużonego śmigłowca jest nieopłacalny.