Najwyższy rangą dowódca brytyjski w Afganistanie, brygadier Mark Carleton-Smith powiedział "The Sunday Times", że wojny w w tym kraju nie da się wygrać i międzynarodowa koalicja powinna być przygotowana na ewentualne układy z talibami.

Rejon Tijuana w pobliżu granicy z USA jest areną brutalnej i krwawej wojny gangów narkotykowych. W ostatnim tygodniu przestępcze porachunki kosztowały życie 59 osób. W sobotę miejscowa policja znalazła dziewięciu, zamordowanych w okrutny sposób mafiosów.

Tysiące wiernych, dwutonowa platforma i kopia cudownego obrazu Czarnego Chrystusa. Tak wyglądają obchody jednego z największych świąt katolickich. W stolicy Peru, Limie, wierni uczestniczyli w procesji ku czci patrona miasta.

To kolejny poważny cios dla światowego systemu finansowego - oceniają eksperci. Chodzi o niespodziewaną decyzję niemieckich banków i towarzystw ubezpieczeniowych, które wycofały się z ratowania monachijskiego konsorcjum Hypo Real Estate (HRE).

Wśród tych ludzi senator John McCain nie ma sobie równego. O jego rywalu w walce o Biały Dom Baracku Obamie mówi się tutaj "ten drugi". Harleyowcy i kowboje z Arizony, mimo że żyją z dala od wielkiej polityki, czują już przedwyboczą polityczną gorączkę.

Dwa amerykańskie śmigłowce typu Blackhawk rozbiły się w sobotę podczas lądowania na północy Bagdadu - poinformowało dowództwo wojsk USA.

Antyrasistowskie demonstracje na włoskich ulicach. Tysiące imigrantów wyszły na ulice w odpowiedzi na serię ataków na tle rasowym. Według nich, jednym z czynników rosnącej agresji jest represyjne prawo rządu Berlusconiego.

Francja, Niemcy, Wielka Brytania i Włochy wesprą europejskie banki znajdujące się obecnie w tarapatach - oświadczył prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Zasugerował też złagodzenie rygorów finansowych obowiązujących kraje strefy euro. Tsłowa padły podczas paryskiego mini-szczytu nad pogarszającą się sytuacją finansową.

Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier chce wycofania niemieckich sił specjalnych z Afganistanu - donosi tygodnik "Der Spiegel". Obecnie w ramach natowskich sił ISAF służy tam 3,3 tys. niemieckich żołnierzy. W ISAF są także polskie oddziały.

Przywódca Korei Północnej rozwiał spekulacje na temat swej ewentualnej śmierci. Po tygodniach publicznej nieobecności, Kim Dzong Il pojawił się... na meczu piłki nożnej na uniwersytecie w Phenianie.

Nawet 17 milionów klientów koncernu Deutsche Telekom mogło paść ofiarą kradzieży danych osobowych. Do wydarzenia doszło w 2006 roku; dopiero teraz niemiecka spółka przyznała się do utraty informacji i potwierdziła doniesienia tygodnika "Der Spiegel".

Czy jest szansa na zmianę stanowiska kościoła katolickiego w sprawie aborcji i antykoncepcji? Kardynał Carlo Maria Martini, pierwszoplanowa postać postępowych kręgów w Kościele katolickim, obarczył encyklikę Pawła VI "Humanae vitae" o regulacji narodzin odpowiedzialnością za oddalanie się młodych ludzi od wspólnoty wiernych.

- Nawet papież musi poczekać na beatyfikację, bo w Kościele wszyscy powinni być równi - taka, zdaniem gościa TVN24, ks. Kazimierza Sowy, jest przyczyna spowolnienia procesu beatyfikacji papieża-Polaka przez Benedykta XVI. Natomiast zdaniem Ewy Czaczkowskiej, wspólna beatyfikacja trzech papieży nie jest dobrym pomysłem, bo jej bohaterem i tak pozostałby Jan Paweł II.

Papież Jan Paweł II zostanie beatyfikowany wraz z Piusem XII i Pawłem VI - jak nieoficjalnie dowiedziała się telewizja TVN24, taki jest nowy plan Watykanu w sprawie beatyfikacji Polaka. Te doniesienia komentuje metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz.

Skażone melaminą produkty odkrywane są w coraz większej liczbie krajów. Niebezpieczną substancję wykryli w Bratysławie nasi południowi sąsiedzi. W sobotę Australia, Japonia i Południowa Korea poinformowały o obecności groźnego związku w słodyczach i artykułach mlecznych.

O. J. Simpson, była wielka gwiazda amerykańskiego futbolu, został uznany winnym uprowadzenia i napadu rabunkowego z bronią w ręku - orzekła w piątkowej nocy ława przysięgłych w Las Vegas. Grozi mu kara dożywocia.

Prezydent USA George W. Bush, gubernator stanu Wisconsin oraz inni amerykańscy urzędnicy co roku ogłaszają Narodowy Dzień Modlitwy. Ateiści i agnostycy poczuli się tym dotknięci, wobec czego pozwali Busha i innych wymienionych do sądu.

Starcie Sary Paling z Joe Bidenem podczas telewizyjnej debata kandydatów na wiceprezydenta USA śledziło przed telewizorami zdecydowanie więcej widzów niż wcześniejsze, pierwsze spotkanie pretendentów do prezydenckiego fotela Baracka Obamy i Johna McCaina.