25 osób zginęło, a 32 zostały ranne w samobójczym zamachu w zachodniej części Bagdadu. Zamachowiec wysadził się w powietrze po zdetonowaniu kamizelki wypełnionej ładunkami wybuchowymi - podała iracka policja.

- Za fiaskiem czerwcowego irlandzkiego referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego stoi wrogość Unii Europejskiej wobec religii - ocenił w niedzielę prymas Irlandii kardynał Sean Brady. Według niego, polityka europejska i instytucje UE "zatracają chrześcijańską pamięć".

Cztery dni po katastrofie pod Madrytem, gdzie zginęły 154 osoby, kolejny samolot hiszpańskich linii lotniczych Spanair miał problemy techniczne. Na szczęście skończyło się tylko na awaryjnym lądowaniu w Maladze.

- Więzy z Moskwą mogą ulec ograniczeniu, jeśli jej oddziały nie zostaną wycofane z Gruzji - ostrzegła kanclerz Niemiec Angela Merkel. Zapewniła też, że Gruzja i Ukraina zostaną członkami NATO.

Waldemar Graj, z powodu rozległych odmrożeń, zmarł w górach Tien-Szan podczas zdobywania szczytu Chan Tengri (7010 m n.p.m.) Miał 37 lat.

Nie wiadomo ile osób zginęło w lawinie, która w nocy z soboty na niedzielę zeszła we francuskich Alpach. Poszukiwania przerwano z powodu gwałtownego ocieplenia.

1 września odbędzie się szczyt Unii Europejskiej, poinformowała przewodnicząca UE Francja. Wspólnota zajmie się konfliktem rosyjsko-gruzińskim.

Nie 76 cywilów, ale 90 zginęło w piątkowym bombardowaniu wioski w dystrykcie Szindand, w prowincji Herat - poinformował rząd w Kabulu. Siły koalicji twierdzą, że w przeprowadzonej przez nie operacji zginęło tylko 30 talibów.

Wielką defiladą wojskową w Kijowie Ukraina uczciła 17 rocznicę niepodległości. Z tej okazji prezydent Wiktor Juszczenko podkreślił, że tylko wstąpienie do NATO zapewni jego krajowi bezpieczeństwo.

Potężna eksplozja na zachód od Gori. Eksplodował pociąg z paliwem, który najechał na podłożoną na torach minę. Co spowodowało eksplozję? Najprawdopodobniej pozostawiona przez Rosjan mina, ale nie brak i innych teorii.

Wybór doświadczonego Josepha Bidena na wiceprezydenta może Barackowi Obamie nie pomóc w wygraniu wyborów. Co innego, jeśli kupi sobie psa...

Były prezydent Czech Vaclav Havel porównał konflikt rosyjsko-gruziński z inwazją wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 roku. Poparł też instalację elementów tarczy antyrakietowej USA w Czechach. Havel był gościem festiwalu rockowego, na którym opowiadał młodzieży o inwazji na Czechosłowację.

- Gruzini koncentrują jednostki i ciężki sprzęt na granicy z Osetią Południową - powiedziała rzeczniczka południowoosetyjskich separatystów Irina Gagłojewa, którą cytuje agencja Interfax. Wcześniej Osetyjczycy oskarżali Tbilisi o ostrzał pogranicznych wsi.

Ośmioletnia suczka z przedmieść Buenos Aires uratowała porzuconego noworodka, robiąc mu miejsce wśród swoich szczeniąt. Bohaterskie zwierzę podbiło swym czynem serca Argentyńczyków.

Łzawe historie o nocnych bombardowaniach, utraconych domach, zabitych rodzinach - to według portalu Kresy24 - nowy sposób żebraków na wyciąganie pieniędzy. Według portalu, w wielkich miastach Rosji pojawili się żebracy, którzy opowiadają, że są ofiarami konfliktu w Gruzji.

- To ograniczanie wolności słowa - grzmią organizacje protestujące przeciw planom budowy elektrowni atomowej w tureckim mieście Sinop, nad Morzem Czarnym. Poszło o akcję tureckiej policji, która zamknęła 29 obcokrajowców za protesty, przeciwko elektrowni, przed siedzibą władz.

- On nie tylko będzie dobrym wiceprezydentem, lecz wielkim wiceprezydentem - powiedział Barack Obama, który oficjalnie ogłosił, że senator Joseph Biden będzie kandydatem Demokratów na urząd wiceprezydenta.

Dwoje członków Falun Gong, ruchu uznawanego przez Chiny za sektę religijną, było torturowanych i zmarło w lipcu w areszcie w prowincji Shandong (Szantung) - poinformowało to ugrupowanie.