Tysiące działaczy opozycyjnych zgromadziły się w poniedziałek przed budynkiem parlamentu w Bangkoku, nie dopuszczając do wygłoszenia inauguracyjnego przemówienia przez nowego premiera Tajlandii Abhisita Vejjajivę. Przemówienie przełożono na wtorek.

Broń nuklearną szmuglują nie tylko typy spod ciemnej gwiazdy. Autorem największej niewyjaśnionej dotąd afery nuklearnej jest szwajcarska rodzina inżynierów. Tinnerowie są podejrzani o sprzedaż tajnej technologii nuklearnej. Mimo wielu wątpliwości w toczącym się śledztwie, jeden z podejrzanych – 43-letni Urs Tinner - został niespodziewanie zwolniony ze szwajcarskiego aresztu.

Fundamentaliści muzułmańscy wzywają do zemsty. Grupa radykalnych duchownych z Iranu rozpoczęła już zapisy ochotników do walki w Strefie Gazy. Paramilitarna organizacja muzułmańska z Indonezji obiecuje wysłać tysiąc rekrutów. Talibowie z Afganistanu apelują o zjednoczenie i zemstę.

Izrael zapowiada walkę do ostatniej kropli krwi, nie zapowiada się na szybkie zakończenie działań w Strefie Gazy. Polskie MSZ zapewnia jednak, że mieszkającym tam rodakom nic nie grozi. - Polacy zamieszkujący w rejonie konfliktu w Strefie Gazy są bezpieczni - zapewnił w poniedziałek minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Korea Północna znów grozi zamrożeniem rokowań ws. programu atomowego. Powodem jest Japonia, która odmawia przekazania Phenianowi rekompensaty gospodarczej za rozmontowanie kompleksu nuklearnego w Jongbion. Tokio ma swoją wersję.

Operacja "Płynny ołów" przyniosła już 307 palestyńskich ofiar - według ostatniego bilansu Hamasu - pośród których ONZ doliczyło się 51 cywilów. To jednak nie koniec. Po nocnym zbombardowaniu resortu spraw wewnętrznych i islamskiego uniwersytetu, Tel Awiw przygotowuje się do inwazji naziemnej. Tymczasem huk rakiet wystrzeliwanych w kierunku Izraela nie milknie. Ofiarą dzisiejszej padł Arab.

Rozdzwoniły się czerwone telefony. Wysokiej rangi wojskowi z Indii i Pakistanu odbyli w weekend niespodziewaną rozmowę. Oba państwa, dysponujące bronią atomową, pozostają na skraju wojny od czasu krwawych zamachów w Bombaju w końcu listopada.

Co najmniej dwie osoby zginęły, a 17 zostało rannych po eksplozji samochodu-pułapki w prowincji Parwan w Afganistanie. Wśród rannych jest dwóch amerykańskich żołnierzy.

Peruwiańscy szamani i uzdrowiciele zebrali się na najwyższym wzgórzu Limy, by prosić duchy o pokój na świecie i przezwyciężenie kryzysu finansowego w 2009 roku. Nie obyło się też bez zaklinania zdjęć m.in. Baracka Obamy, Fidela Castro czy Michaela Jacksona.

Pakistański Hotel Marriott w Islamabadzie znów otwarty dla gości. Hotel został zniszczony podczas samobójczego zamachu bombowego trzy miesiące temu. Wczoraj odbyło się przyjęcie dla biznesmenów z okazji odnowienia części kompleksu.

- Gdyby był tam Saddam Husajn, to ten dziennikarz zostałby stracony - tak Pierwsza Dama USA w wywiadzie dla "Fox News Sunday" komentuje rzucenie butami w jej męża przez irakijskiego fotoreportera.

Czterdzieści tysięcy młodych chrześcijan weźmie udział w 31. Europejskim Spotkaniu Młodych, organizowanym przez wspólnotę z Taize. Tym razem miejscem spotkania jest Bruksela.

Rodzice pewnego brzdąca, który przyszedł na świat w Kalifornii, mogą mówić o naprawdę wielkim szczęściu. Dosłownie i w przenośni, bo potomek państwa Salutów w chwili narodzin ważył prawie 6,5 kilograma.

Średniowieczny książę Aleksander Newski został uznany za najpopularniejszą postać w historii Rosji w telewizyjnym konkursie, którego wyniki ogłoszono w niedzielę. Drugie miejsce zajął carski premier z początku XX wieku Piotr Stołypin, a trzecie - komunistyczny dyktator Józef Stalin.

11 lat zajęło włoskiej policji z Kalabrii zatrzymanie groźnego mafioso. Pietro Criaco - jeden z trzydziestu najgroźniejszych ukrywających się przestępców we Włoszech - wpadł w niedzielę.

Dziesiątki tysięcy mieszkańców kilku krajów Bliskiego Wschodu wyszły na ulice. Cel mają wspólny - pokazać solidarność z bombardowaną Strefą Gazy i okazać nienawiść do Izraela. Do "czujności" - na wypadek izraelskiego ataku - wezwał swoich bojowników libański Hezbollah. Na granicy Strefy Gazy bojownicy Hamasu zastrzelili egipskiego straznika granicznego.

W drugim dniu ataków Izrael zbombardował m.in. granicę Strefy Gazy z Egiptem. Tel Awiw zapowiedział również częściową mobilizację rezerwistów. Nie zniechęca to palestyńskiego Hamasu, który nadal odpala rakiety w kierunku Izraela

Rosja jest sąsiadem Unii Europejskiej, ale nie partnerem, któremu powinno się ustępować, uważa szef czeskiej dyplomacji. W wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Die Welt" Karl Schwarzenberg stwierdził, że polityka ustępstw wobec Rosji jest błędem.

Przywódcy Iranu ostro reagują na izraelskie naloty na Strefę Gazy. Prezydent Mahmud Ahmadineżad grozi Izraelczykom "staczaniem się w dolinę śmierci", a najwyższy przywódca duchowy Iranu ajatollah Ali Chamenei wzywa wszystkich muzułmanów do obrony Palestyńczyków.

Tak niebezpiecznie w sieci jeszcze nie było. liczba wirus komputerów przekroczyła milion, a codziennie pojawia się ponad 20 tys. niebezpiecznych programów. Według ekspertów 2008 rok należał do hakerów.