Watykan tłumaczy swój sprzeciw wobec rezolucji ONZ nawołującej do niekarania homoseksualizmu. Stolica Apostolska oświadczyła, że "docenia" przedstawioną rezolucję, ale widzi w niej źródło prawnych "niejasności".

Hamas ogłosił w piątek koniec zawieszenia broni z Izraelem. Już wystrzelono pierwsze rakiety w stronę Izraela. - Syjonistyczny wróg nie przestrzegał warunków rozejmu - napisali Palestyńczycy.

Kara śmierci grozi Australijczykowi, który próbował przemycić ok. 3 kg heroiny. Zatrzymały go w piątek tajskie służby celne na lotnisku w Bangkoku. Przyznał się do przemytu, ale argumentował, że potrzebował pieniędzy dla córki.

- Nie planowaliśmy zamachu na waszego przywódcę - władze Korei Południowej zaprzeczyły w piątek oskarżeniom Korei Północnej o rzekomą organizację przez południowokoreańskie służby wywiadowcze spisku na życie przywódcy KRLD Kim Dzong Ila.

Pewien mieszkaniec Szanghaju nie chciał opiekować się swoją 83-letnią matką. Porzucił ją więc na jednym z miejskich placów. Został za to skazany na 18 miesięcy więzienia - poinformowały w piątek chińskie media i źródła sądowe.

Ateny wciąż niespokojne. Wczoraj wieczorem w stolicy Grecji doszło do kolejnych starć między protestującymi a policją. Studenci zebrali się pod budynkiem uniwersytetu i przeszli pod siedzibę greckiego parlamentu, gdzie skandowali antyrządowe hasła.

Popełnienie "ciężkich błędów" zarzuciła rządowi komisja śledcza gruzińskiego parlamentu. W wydanym właśnie raporcie o sierpniowej wojnie z Rosją, parlamentarzyści poparli jednak decyzję prezydenta Micheila Saakaszwilego o przypuszczenie ataku zbrojnego na stolicę Osetii Południowej.

Kim Dzong Il, kierujący Północną Koreą od 14 lat, był celem "misji terrorystycznej" zaaranżowanej przez Seul, twierdzi północnokoreańskie ministerstwo do spraw bezpieczeństwa. W czwartek aresztowano szpiega, który chciał "zaszkodzić największemu liderowi" - czytamy w ministerialnym oświadczeniu, opublikowanym przez państwową agencję prasową.

Rosyjski kontrwywiad ujawnił w czwartek, że w tym roku zdemaskował blisko 150 szpiegów. Dziewięciu z nich już wydalono z Rosji, a trzech zatrzymano na "gorącym uczynku".

"Dla brzydkiego czynu, który popełniłem nie ma usprawiedliwienia" - tymi słowami przebywający w więzieniu iracki dziennikarz nazwał ciśnięcie butami w odchodzącego prezydenta USA. List z prośbą o ułaskawienie przesłał do premiera Nuriego al-Malikiego.

Kolejny krok do normalizacji stosunków NATO-Rosja. W piątek, na nieformalnym lunchu szef Sojuszu Jaap de Hoop Scheffer będzie rozmawiał z rosyjskim ambasadorem przy NATO Dmitrijem Rogozinem.

- Nie dostałam się do maszerującego tłumu, ani na spotkanie. Milicja zgarnęła mnie niedaleko Gostinki [centrum handlowego - red.] i wrzuciła do busa dla zatrzymanych - relacjonowała niedzielną pacyfikację demonstracji w Sankt Petersburgu Anastazja, naoczny świadek. - W busie był ogromny chaos (...) Dziewczyna zażądała od pułkownika, by przestał gnębić mężczyznę, ale ten wziął ją za twarz i skręcił jej nos. Potem krzyczał: Wszyscy na ziemię! Potem on i inni zaczęli okładać aresztowanych pałami - opowiada.

Międzynarodowy Trybunał Karny dla Rwandy powołany przez ONZ uznał byłego pułkownika Theoneste Bagosora winnego popełnienia ludobójstwa w tym kraju i skazał go na dożywocie.

40 tysięcy euro - takie odszkodowanie przyznał sąd z wyspy Reunion Carli Bruni. Pierwsza Dama Francji domagała się odszkodowania od odzieżowej firmy "Pardon" za wypuszczenie na rynek torby z jej nagim wizerunkiem.

Zamiast oglądania telewizji i relaksu - mordercze ćwiczenia. Taką formę spędzenia zimowej przerwy w nauce wybrali niektórzy południowokoreańscy studenci i uczniowie.

W ciągu ostatnich trzech dni do aresztu trafiło ponad 30 urzędników irackiego MSW. Powód aresztowania? Przygotowanie politycznego przewrotu - donosi czwartkowy "The New York Times", powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa.

Mieli debatować, skończyło się na barykadzie. W południowokoreańskim parlamencie partia rządząca starła się z opozycją. Poszło o umowę o wolnym handlu ze Stanami Zjednoczonymi.