Nie powiódł się test najnowszej rosyjskiej rakiety Buława. Wystrzelona z atomowego okrętu "Dymitr Doński" rakieta wypadła z toru lotu i uległa samodestrukcji. Zawinił niesprawny silnik.

Chociaż nie wszystkie założone cele udało się jej osiągnąć, sekretarz stanu USA Condoleezza Rice uważa, że "historia odda jej sprawiedliwość".

Sześć osób zginęło w pożarze sauny w centrum rozrywki na przedmieściach Moskwy. Nie są znane ich personalia ani przyczyny pożaru.

Pięciu irackich policjantów, w tym oficer, zginęło we wtorek w wybuchu bomby na północ od Bagdadu - podał szef lokalnej policji.

Dwaj astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) wyszli w otwartą przestrzeń kosmiczną. Dwóch śmiałków to dowodzący obecnie na ISS Amerykanin Michael Frincke oraz - debiutujący w kosmosie - Rosjanin Jurij Łonczakow.

Cesarz Japonii Akihito kończy we wtorek 75 lat. Ale tegoroczne urodziny monarchy są mniej wesołe niż zazwyczaj. Powodem jest zagrażający Japonii kryzys i nienajlepszy stan zdrowia cesarza.

Kapusta z grzybami, ryba w galarecie czy pierogi - tym tradycyjnym polskim potrawom coraz częściej na wigilijnym stole towarzyszą bardziej egzotyczne dania. Polacy szukają nowych smaków - pisze "Dziennik".

Miało być nowe wielkie centrum handlowe w Caracas, ale prezydent Hugo Chavez zapytał: "Jak mamy zbudować socjalizm, jeśli kluczowe miejsca publiczne przekształcimy w centra handlowe?". I centrum nie będzie.

Antyamerykańska histeria i absurdalne oskarżenia o zabijanie rosyjskich dzieci zagościły na wyżynach rosyjskiej władzy po tym, jak sąd w Wirginii uniewinnił przybranego ojca oskarżonego o przyczynienie się do śmierci adoptowanej rosyjskiej sieroty. Sprawę opisuje "Gazeta Wyborcza".

Trwa czarna passa rosyjskich turystów. Sześcioro Rosjan zginęło, a 17 osób różnych narodowości zostało rannych w wypadku autokaru na półwyspie Synaj w Egipcie. To już kolejny wypadek rosyjskich turystów: w ubiegłym tygodniu na izraelskiej drodze zginęły 24 osoby.

Do niemiecko-rosyjskiego projektu budowy magistrali Nord Stream (Gazociąg Północny) chce dołączyć również Francuska spółka Gaz de France Suez. Plany budowy Gazociągu Północnego krytykuje Polska i kraje bałtyckie.

Dmitrij Miedwiediew i Alaksandr Łukaszenka uzgodnili w Moskwie warunki dostaw rosyjskiego gazu na Białoruś - poinformowała agencja ITAR-TASS, powołując się na kremlowską administrację. Jednak mimo tego, kwestia ceny gazu jest nadal otwarta.

Władze indyjskie podały, że jedyny schwytany żywcem terrorysta z Bombaju przyznał, że jest z Pakistanu i poprosił Islamabad o pomoc. W serii ataków przeprowadzonych w mieście pod koniec listopada miesiącu zginęły 183 osoby.

Król Belgii Albert II przyjął w poniedziałek dymisję złożoną przez premiera Yves Leterme'a, choć od razu poprosił go o tymczasowe pełnienie obowiązków.

Fałszywy alarm, bomby w samolocie Aerofłotu nie było. Po gruntownym przeszukaniu na lotnisku w Atenach nie znaleziono śladów materiałów wybuchowych. Wcześniej lecący do Moskwy samolot został zmuszony do zawrócenia do Grecji po alarmie bombowym. Informację o bombie na pokładzie przekazano telefonicznie.

Po 40 latach istnienia, w trybie natychmiastowym zamknięto biuro Polskich Linii Lotniczych LOT w Rzymie. Wszyscy pracownicy zostali bez pracy. Powód takiej decyzji - reorganizacja.

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili poinformował w poniedziałek, że Gruzja i Stany Zjednoczone negocjują "porozumienie o partnerstwie strategicznym".