Irańska seryjna morderczyni, oskarżona o zabójstwo przynajmniej 6 osób powiedziała, że pomysły zaczerpnęła z powieści kryminalnych mistrzyni gatunku - Agathy Christie.

Afgańskie i międzynarodowe wojska zabiły 60 bojowników i skonfiskowały 92 tony narkotyków podczas czterodniowej akcji w prowincji Helmand na południu kraju. Przechwycone narkotyki to przede wszystkim opium.

Minister spraw zagranicznych Izraela Awigdor Lieberman powiedział, że powrót Izraela do granic sprzed wojny sześciodniowej z 1967 roku jest niemożliwy.

Lech Wałęsa nie zgadza się z Libertasem i jest gotów jechać do Irlandii by przekonywać do podpisania Traktatu Lizbońskiego, odrzuconego tam w referendum w czerwcu 2008 roku. Były prezydent udzielił wywiadu agencji AFP.

Co najmniej 11 osób zginęło w stolicy Maroka - Rabacie - po tym, gdy zostały stratowane na festiwalu muzyki Mawazine. Kolejnych 40 osób zostało rannych - podają lokalne media.

Robert Furchgott - noblista i współtwórca Viagry, tabletki na potencję - zmarł w wieku 92 lat w Seattle. Jego największym osiągnięciem było wykazanie, że tlenek azotu, uznawany za truciznę, spełnia ważną funkcję dla układu krwionośnego, stymuluje pracę mózgu, zabija bakterie, wspiera męską potencję.

18 żołnierzy armii amerykańskiej stacjonujących w bazie w Kuwejcie jest chorych na świńską grypę. Wszyscy zarazili się podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych i przywieźli ją nad zatokę Perską. Według najnowszego bilansu WHO, na grypę A/H1N1 zachorowały już 12.022 osoby w 43 krajach świata.

Kolejny kraj po Wenezueli zamierza się nacjonalizować. Prezydent Ekwadoru Rafael Correa powiedział w sobotę, że kluczowe gałęzie gospodarki kraju, włącznie z sektorem naftowym i górnictwem, muszą należeć do państwa.

Potężne trzęsienie ziemi o sile 6,1 stopnia w skali Richtera nawiedziło w niedzielę wyspami Kermadec na południowym Pacyfiku, u wybrzeży Nowej Zelandii - poinformował amerykański instytut badań geologicznych.

Na kilka godzin zabarykadowali się w miejscu swojej pracy pracownicy sklepu GameStop na Manhattanie. Wszystko to z powodu tysięcy pszczół, które roiły się przed wejściem do tego nowojorskiego sklepu. Pracowników z opresji udało się uratować dopiero wtedy, gdy zwabiono owady zapachem królowej-pszczoły.

Samochodami, konno, na piechotę - Mongołowie ruszyli do urn, by wybrać nowego prezydenta kraju. Faworytów wyścigu nie ma.

Już niedługo udający się na placówki amerykańscy dyplomaci - homoseksualiści będą mogli odetchnąć z ulgą. Ich partnerzy mają mieć takie same prawa, jakimi dotychczas cieszą się małżonkowie dyplomatów.

14 osób zginęło, w tym czwórka dzieci, gdy niewielki dwusilnikowy samolot runął na ziemię w brazylijskim stanie Bahia. Śledczy zastanawiają się, dlaczego samolot spadł.

60 rocznica przyjęcia konstytucji nie była dla wszystkich Niemców świętem radości. Ponad tysiąc lewicowych radykałów zwarło się z tej okazji z berlińską policją. Z dymem poszły narodowe flagi.

Pięć lat temu zdjęcia włoskiego premiera Silvio Berlusconiego w uroczej białej bandanie na głowie robiły furorę we wszystkich telewizjach świata. Teraz Cherie Bliar, żona brytyjskiego premiera, który był podejmowany wtedy przez Włocha, zdradza szczegóły tej wyjątkowej chwili.

Monumentalny bukaresztański Pałac Republiki był świadkiem najlepszych lat dyktatora Nicolae Ceausescu i jego dramatycznego upadku. W czasach demokracji świadkuje innym wydarzeniom - w sobotę paradzie gejów.

- Ten bunt był był częścią spisku inspirowanego z Rosji - oświadczył szef komisji obrony i bezpieczeństwa parlamentu Gruzji. Gigi Targamadze ujawnił, że w związku z tym gruzińska policja aresztowała 33 osoby. Chodzi o bunt, który wybuchł 5 maja w bazie wojskowej Muchrowani 30 km od Tbilisi.

Związek Wypędzonych kierowany przez Erikę Steinbach będzie miał wolną rękę, jeśli chodzi o decydowanie, kto będzie zasiadał w radzie fundacji, upamiętniającej powojenne przesiedlenia. Tego chce niemiecka chadecja, która zamierza w swym programie wyborczym umieścić ten postulat - informuje tygodnik "Der Spiegel".

Pakistańskie oddziały rządowe weszły w sobotę do głównego miasta doliny Swat, Mingory - donoszą agencje. W ciężkich walkach zginęło przynajmniej 17 bojowników.

Białoruscy komuniści nie chcą już być komunistami - przynajmniej z nazwy. Partia Komunistów Białorusi chce usunąć to kluczowe słowo, by nie kojarzyć się z czasami radzieckimi.