Amerykanin Thomas Beatie właśnie przeżywa wszelkie niedogodności kobiety w ciąży. Już za około siedem miesięcy urodzi kolejne dziecko. - Czuje się dobrze - mówił w wywiadzie dla słynnej amerykańskiej dziennikarki Barbary Walters ze stacji ABC News.

Podległy Moskwie ukraiński Kościół prawosławny przyłączy się do obchodzonej w listopadzie 75. rocznicy Wielkiego Głodu z lat 30. - To ludobójstwo było dążeniem do zniszczenia duszy narodu - czytamy w posłaniu. Rosja nigdy nie przyznała się do odpowiedzialności za tragedię.

Serbscy prokuratorzy wszczęli serię dochodzeń w sprawie powiązań tamtejszych biznesmenów z poszukiwanym za ludobójstwo generałem Ratko Mladiciem. - Przez sprawdzenie prywatnych firm odcinamy finansowanie zbiegłych osób oskarżonych o zbrodnie wojenne - mówił przedstawiciel serbskiego ministerstwa finansów. Do tej pory sprawdzono kilkanaście przedsiębiorstw.

Potrafi grymasić i przewracać oczami jak człowiek. Robot Jules jest pierwszym "humanoidem" wiernie naśladującym ludzką mimikę twarzy i ruch ust.

Jeden z irackich żołnierzy - muzułmanin - ostrzelał amerykańskich marines. Powód? Amerykanie wyśmiewali się z niego, kiedy się modlił - donoszą irackie media. Czterech mężczyzn zginęło na miejscu.

- Takie prowokacyjne wzmianki są niepotrzebne i błędne - tak amerykański sekretarz obrony skomentował rosyjskie groźby o rozmieszczeniu rakiet w Kaliningradzie. To odpowiedź na słowa rosyjskiego ambasadora przy NATO: "dzięki tarczy Amerykanie w cztery minuty będą mogli zniszczyć Kreml".

Na oczach przerażonych widzów trzy białe tygrysy rozszarpały w czwartek człowieka w singapurskim ogrodzie zoologicznym. Krzyki przerażonych ludzi sprowadziły na miejsce pracowników ogrodu, którzy wyciągnęli ofiarę zwierząt. Mężczyzny nie udało się jednak uratować.

Osiem tysięcy beduinów uważa się za lud Baracka Obamy. Szejk z Galilei w północnym Izraelu twierdzi, że ma na to dowody, które ujawni niebawem.

- Jestem dumna z Baracka Obamy. Modlę się za niego, za jego rodzinę i za nową administrację. Mam nadzieję na same dobre rzeczy dla naszego kraju - powiedziała Sarah Palin w telewizyjnym show Larry'ego Kinga w CNN.

Został ochrzczony "Domem Horroru", a w poszukiwaniu ludzkich szczątków przeszukiwały go dziesiątki policjantów. Tymczasem, jak ogłosili śledczy, w poprawczaku na wyspie Jersey (zależnej od Wielkiej Brytanii) nie popełniano morderstw na dzieciach.

Tajowie, jak co roku, hucznie obchodzili Festiwal Pełni Księżyca - były sztuczne ognie, latarenki i śpiew. Ale w tym roku nadzór nad malowniczym świętem musiała sprawować policja i wojsko. Wszystko z powodu możliwości antyrządowych protestów.

Przeszczepiony szpik kostny uleczył pacjenta zakażonego wirusem HIV. Doktor Gero Huetter z berlińskiej kliniki Charité ujawnił mediom, że chory na białaczkę i zakażony HIV pacjent od prawie dwóch lat jest wolny od wirusa.

- Rosja jest gotowa porzucić plany rozmieszczenia rakiet w obwodzie Kaliningradzkim, jeśli nowa administracja amerykańska zrezygnuje z tarczy antyrakietowej - powiedział rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew w wywiadzie dla francuskiego dziennika "Le Figaro".

Nie wszystkim się podoba, ale jedno jest pewne: bardzo rzuca się w oczy. W towarzystwie ośmiu baletnic i wicepremiera Aleksandra Vondry, czeski premier Mirek Topolanek zaprezentował logo czeskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Projekt budowy tarczy antyrakietowej w Europie Wschodniej musi być kontynuowany, zaapelował do prezydenta-elekta Baracka Obamy odchodzący szef Agencji Obrony Przeciwrakietowej USA (MDA), generał Henry Obering.

Tysiące Kolumbijczyków wyległo na ulice, bo przekonało się, że w kapitalizmie nie warto wierzyć w obietnice niebotycznych zysków za nic. Nie po raz pierwszy "piramidy finansowe" dały o sobie znać.