Co najmniej 175 osób zostało aresztowanych w obławie na przemytników meksykańskiego kartelu narkotykowego Cartel del Golfo. Skonfiskowano też dziesiątki ton narkotyków. W akcji wzięli udział funkcjonariusze amerykańskiej i włoskiej policji.

Radovan Karadżić, były przywódca bośniackich Serbów sądzony w Hadze za zbrodnie podczas wojny na Bałkanach powiedział, że amerykański dyplomata Richard Holbrooke obiecał mu w imieniu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ nietykalność. Teraz - jak twierdzi Karadżić - nie dotrzymuje słowa.

Minister spraw zagranicznych Izraela Cipi Liwni ogłosiła w środę swoje zwycięstwo w wyborach na nowego przewodniczącego centrowej partii Kadima. Wszystko wskazuje na to, że zastąpi również Ehuda Olmerta na stanowisku szefa rządu. Olmert zapowiedział, że we wrześniu ustąpi. Ciążą na nim oskarżenia o korupcję.

W poniedziałek Hillary Clinton miała wziąć udział w antyirańskiej manifestacji w centrum Nowego Jorku. Ale odwołała swój udział, gdy dowiedziała się, że ma w nim także uczestniczyć republikańska kandydatka na wiceprezydenta Sarah Palin.

Premier Donald Tusk nazwał "odważniejszym sposobem współdziałania całej UE z naszymi wschodnimi sąsiadami" Partnerstwo Wschodnie, wspólną polsko-szwedzką inicjatywę polityczną.

Ambarasującego pecha miał premier Bułgarii Siergiej Staniszew, gdy postanowił wziąć udział w uroczystym otwarciu górskiej kolejki. Na 40 minut utknął 30 m nad ziemią, bo kolejka się zepsuła.

Rosja wytyczy "zewnętrzną granicę" swego szelfu kontynentalnego w Arktyce - zapowiedział prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, potwierdzając rosyjskie pretensje do powiększenia swoich wód morskich w Arktyce.

Amerykańskie rakiety odpalone z samolotu bezzałogowego spadły na wieś w Południowym Waziristanie na wschodzie Pakistanu - poinformowały władze w Islamabadzie. Pięć osób zginęło.

Który kraj ma największy na świecie odsetek kobiet w parlamencie? Holandia, Finlandia, a może Luksemburg? Odpowiedź jest dużo bardziej niż zaskakująca...

We współczesnych konfliktach zbrojnych coraz większą rolę odgrywają prywatni najemnicy, nazywani firmami ochroniarskimi. Do tej pory ich działalność nie była uregulowana prawem międzynarodowym. Teraz ma się to zmienić.

Mimo że ukraińska koalicja Pomarańczowych już formalnie nie istnieje, premier Julia Tymoszenko nie zamierza podawać się do dymisji.

Rosja podpisała układy o przyjaźni i wzajemnej pomocy z Abchazją i Osetią Południową, dwiema separatystycznymi republikami na terytorium Gruzji. - Układy te są zgodne z prawem międzynarodowym - oświadczył rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew.

Co najmniej 16 osób, w tym sześciu jemeńskich żołnierzy, sześciu terrorystów i czterech cywili, zginęło w środę w wybuchu samochodu-pułapki przed ambasadą Stanów Zjednoczonych w Sanie - poinformowały jemeńskie siły bezpieczeństwa. Do ataku przyznał się Islamski Dżihad w Jemenie.

- Wszyscy trzej synowie przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Ila są przewlekle chorzy - poinformowano w raporcie opublikowanym w środę w Korei Południowej. Sam przywódca też nie jest w najlepszej formie - niedawno miał wylew i obecnie przebywa rekonwalencję.

- Ukraina to taki kraj, że wszystkie warianty do momentu ostatecznego są możliwe. Ale oczywiście jest szansa wyjścia z kryzysu - ocenia w TVN24 Bogumiła Berdychowska z Forum Polsko-Ukraińskiego. We wtorek rozpadła się formalnie tzw. demokratyczna koalicja partii prezydenta Wiktora Juszczenki i bloku premier Julii Tymoszenko.

Pewien mężczyzna z Sardynii podawał się za kontrolera lotów i dzięki domowej aparaturze próbował zawiadywać ruchem lotniczym - informuje w środę dziennik "La Repubblica".

Czterech żołnierzy z dowodzonych przez USA sił koalicyjnych zginęło w środę w wybuchu bomby przydrożnej na wschodzie Afganistanu - poinformowało dowództwo. Do tej pory nie udało się ustalić tożsamości ofiar.

"Wojna nafowa" rozgorzała na dobre. Nigeryjscy rebelianci po raz kolejny zaatakowali instalację koncernu Shell w delcie Nigru. Bojownicy zagrozili ponadto sabotażem na podmorskich polach naftowych.

Przez 24 lata więził i gwałcił w piwnicy swoją córkę - teraz chce na tym zarobić miliony. Szokujący pomysł Josefa Fritzla. Najsłynniejszy kazirodca Europy, po wyjściu z więzienia chce przekształcić swój dom w... Posiadłość Grozy.