W oceanarium w Sydney rekin zaatakował brytyjskiego turystę. Szczęśliwie skończyło się na małej ranie na głowie i... wielkiej radości. Mężczyzna całe zdarzenie podsumował z uśmiechem na twarzy: "To było ugryzienie miłości".

Amerykanie, znani z tego, że chętnie sięgają po Prozac, będą mogli odstawić tabletki. Rząd dopuścił bowiem do sprzedaży nowe urządzenie - NeuroStar, które bezinwazyjną metodą stymuluje wybrane obszary mózgu, pomagając w walce m.in. z depresją.

Sprawa Roberto Saviano - włoskiego pisarza, na którego włoska mafia wydała wyrok śmierci - poruszyła tysiące ludzi na całym świecie. Również tych najsławniejszych. List w obronie wystosowało sześciu laureatów nagrody Nobla. Teraz podpis pod nim złożyli Wisława Szymborska, Lech Wałęsa i Adam Michnik - donosi dziennik "La Repubblica".

Oenzetowska agencja ds. wyżywienia ostrzega: dla blisko 2,7 miliona mieszkańców Korei Północnej zabraknie w październiku żywności. Ocenia się, że przez ostatnie 15 lat głód zabił tam dwa miliony osób.

Niedawno zmarły Joerg Haider, który za życia porwał masy Austriaków, po śmierci szokuje konserwatywną część kraju. Jego partyjny kolega - młody, 27-letni Stefan Petzner - w bardzo emocjonalnym wywiadzie ujawnił, że politycy mieli długotrwały romans. Przy pełnej aprobacie żony przywódcy skrajnie prawicowego ugrupowania Sojusz na rzecz Przyszłości Austrii (BZOe).

Dwóch Polaków nie żyje, a dwójka kolejnych jest rannych - to bilans wypadku małego, prywatnego samolotu, do jakiego doszło na lotnisku w Zurichu. Informację o wypadku awionetki otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Kiedyś był panem Malcolmem Murdochem i pracował w brytyjskim ministerstwie obrony. Potem postanowił diametralnie zmienić swoje życie - teraz nazywa się Mary Murdoch i właśnie pozwolono mu przeistoczyć się w gejszę.

Osetia Południowa zamknęła drzwi przed obserwatorami OBWE. Teraz wszystkie organizacje międzynarodowe, w tym humanitarne, które chcą działać na terenie zbuntowanej republiki, muszą zarejestrować się na jej terenie. A nie, jak dotąd, w urzędach nadzorowanych przez władzę w Tbilisi - oświadczył prezydent Eduard Kokojty.

Policja w zachodniej Anglii aresztowała mężczyznę, który próbował okraść sklep. Byłoby to jedno z tysiąca podobnych włamań, gdyby nie fakt, że mężczyzna utknął w kominie a na dodatek był... na golasa.

Wielka Brytania wprowadzi obowiązkowe lekcje wychowania seksualnego w podstawówkach – donosi BBC. Pierwsze wprowadzenie do tematu mogą usłyszeć już pięciolatki.

Kilka tysięcy policjantów patroluje ulice Budapesztu w obawie przed zamieszkami w rocznicę wybuchu rewolucji z 1956 roku. Węgrzy boją się, że będzie jak rok temu i dwa lata temu. Wtedy, masowe demonstracje przeciw premierowi Ferencowi Gyurcsany'emu przerodziły się w walki uliczne. Także kilka tygodni temu policja musiała interweniować w trakcie wiecu skrajnej prawicy.

Do mediów przeciekły informacje z raportu psychiatry, który badał "potwora z Amstetten". - Urodziłem się, by gwałcić - to słowa Austriaka Josefa Fritzla, który przez 24 lata więził i wykorzystywał seksualnie swoją córkę. Firtzl przyznał, że w dzieciństwie był poniżany przez swoją matkę i to przyczyniło się do jego zachowania.

Jesień życia nie musi być smutna i ponura - żywym dowodem na to są amerykańscy emeryci. Biorą lekcje tańca, chodzą na jogę i basen. "Emerytalne" stany to głównie Arizona i Floryda - tam klimat jest ciepły, a ceny niższe niż w innych częściach kraju. Ale i w tych rajskich zakątkach we znaki daje się światowy kryzys finansowy - i to, niestety, coraz wyraźniej.

Wybory w USA spędzają sen z powiek nie tylko kandydatom w wyścigu o prezydencki fotel, ale też policjantom w wielkich miastach. Stróże prawa boją się, że jeśli Obama przegra, Afromaerykanie uznają to za oszustwo. To może spowodować eksplozję gniewu i zamieszki na ulicach.

Kolejny sondaż potwierdził, że coraz więcej Amerykanów popiera Baracka Obamę w wyborach prezydenckich. Według najnowszego badania "Wall Street Journal" i telewizji NBC na Obamę chce głosować 52 procent wyborców, natomiast na Johna McCaina - 42 procent.

Dwie osoby, młody pilot i jego instruktor, zginęły w katastrofie izraelskiego samolotu szkoleniowego. Wojskowa maszyna rozbiła się wkrótce po starcie na południu Izraela.

Gdy na liście potencjalnych zdobywców pokojowego Nobla znalazł się chiński dysydent, Pekin zareagował oburzeniem i Hu Jia nagrody nie zdobył. Teraz Pekin powtarza swoje groźby, tym razem pod adresem Parlamentu Europejskiego.

Komisja Europejska zaproponowała, by na lotniskach instalować skanery, które pozwalają "rozebrać" na ekranie prześwietlanego człowieka. Eurodeputowani z Parlamentu Europejskiego są oburzeni. Ich zdaniem to zamach na prywatność i godność osobistą obywateli UE.

Członkostwo Ukrainy w NATO grozi rozpadem tego kraju, powiedział we wtorek wiceszef niemieckiego MSZ Gernot Erler. Kijów słowami dyplomaty jest oburzony.

Przedmieścia Paryża to prawdziwe pole bitwy, na którym nie ma miejsca na litość. Ubodzy imigranci za nic mają francuskie państwo, za co policja rewanżuje się nocnymi agresywnymi rajdami.