Jak dalece zostaną ukarani Republikanie za niepopularne rządy George'a W. Busha? We wtorkowych wyborach Partia Demokratyczna zamierza nie tylko obsadzić swojego kandydata w Białym Domu, ale również umocnić większość w amerykańskim Kongresie.

Żydowscy osadnicy ściągnęli, spalili i zdeptali w niedzielę w Hebronie palestyńskie flagi. Wszystkiemu przyglądali się biernie izraelscy żołnierze i policjanci.

Kurdowie i Turcy nie potrafią żyć w pokoju. Jakby na potwierdzenie tych słów, w Stambule Kurdowie starli się z policją. Do zamieszek doszło też na wschodzie kraju, na granicy z Iranem.

Kontrowersyjny i z reguły negatywnie nastawiony do Stanów Zjednoczonych prezydent Wenezueli Hugo Chavez poparł Baracka Obamę na dwa dni przed wyborami prezydenckimi w USA. Czy "El Presidente" wyświadczył mu właśnie niedźwiedzią przysługę?

10 tys. członków młodzieżówki "Nasi" protestowało w niedzielę przed ambasadą USA w Moskwie przeciwko polityce zagranicznej Ameryki. Ich zdaniem święto Halloween, czyli "święto piekła (...) odzwierciedla całe zło, które przyniosła światu amerykańska polityka".

Mężczyźni wolą blondynki? Niekoniecznie, a przynajmniej nie według naukowców z USA. Opublikowane w tym tygodniu badania pokazują, że kobiety w czerwieni są dla mężczyzn o wiele bardziej atrakcyjne, niż noszące się na zielono, biało czy w jakimkolwiek innym kolorze.

Eksperci polityczni w USA nie mają wątpliwości - to Barack Obama zostanie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Odmiennego zdania są tylko fachowcy ściśle związani z Partią Republikańską. Na dwa dni przed wyborami przewaga Obamy nad McCainem wynosi około 6-7 punktów proc.

Na portalu Gateway może się zarejestrować każdy Brytyjczyk, zabiegający o dostęp do oficjalnej informacji i usług, np. w celu rozliczenia się z podatków, zorientowania się w swoich prawach emerytalnych, czy świadczeniach socjalnych. Dostęp do portalu jest chroniony hasłem, ale co z tego, skoro ktoś zgubił pamięć USB z danymi użytkowników.

Jeszcze w zeszłym roku ONZ uznał Islandię za najlepsze miejsce do życia. Dziś, w obliczu kryzysu ekonomicznego, o opuszczeniu wyspy myśli co trzeci jej mieszkaniec. Najczęściej to ludzie młodzi.

Budujące Gazociąg Północny rosyjsko-niemieckie konsorcjum Nord Stream napotkało kolejny problem. Tym razem niemieckie stowarzyszenia obywatelskie oprotestowały plany budowy rurociągu Opal, którym popłynąć ma rosyjski gaz z Gazociągu Północnego.

W Moskwie zmarł Józef Allilujew, jedyny wnuk Józefa Stalina, który poznał swojego zbrodniczego dziadka. Rosyjska telewizja nie podała, kiedy dokładnie wnuk zmarł, i co było przyczyną zgonu.

Na dawnym gmachu NKWD w Charkowie odsłonięto pamiątkową tablicę poświęconą pomordowanym polskim oficerom. Jeszcze niedawno wisiała tam tablica z Feliksem Dzierżyńskim. W uroczystościach upamiętniających 68. rocznicę zbrodni na Ukrainie uczestniczył marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Po blisko 15 latach od krwawej wojny o Górski Karabach, przed Armenią i Azerbejdżanem pojawiła się szansa na pokojowe zakończenie konfliktu. Wszystko pod czujnym okiem Kremla.

Ponad 1,6 miliona ludzi, którzy uciekli przed wojną ze wschodniego Konga, jest pozbawionych wszelkiej pomocy humanitarnej. Grozi im najgorsze, ostrzega szef brytyjskiej dyplomacji David Miliband.

John McCain sprzedający noże w telezakupach? To prawda, ale nie oznacza, że republikanin zrezygnował z ambicji prezydenckich. Po prostu na dwa dni przed wyborami jeszcze raz postanowił pokazać się w mediach, które raczej nie są jego zwolennikiem.

Po raz kolejny potwierdziło się, że republikańska kandydatka na wiceprezydenta Sarah Palin ma chrapkę na prezydencki fotel. Gubernator Alaski wpadła w sidła kanadyjskiego komika, który podszywając się pod prezydenta Francji Nocolasa Sarkozy'ego zapewniał ją, że byłaby dobrym prezydentem. Co na to Palin? - Może za osiem lat - odparła.

- Chiny skazały Tybet na śmierć - powiedział w niedzielę dziennikarzom w Tokio duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV, który od piątku przebywa w Japonii z prywatną wizytą.

Synoptycy twierdzą, że tak obfitych opadów jak w ostatnim tygodniu nie było w Wietnamie od ponad dwudziestu lat. Powódź zniszczyła w centralnych prowincjach Wietnamu i na północy kraju, drogi, mosty i sieć energetyczną. Straty na polach uprawnych szacuje się wstępnie na co najmniej 11 mln USD.

Ciotka przebywająca na lewo w USA? - Barack Obama tłumaczy, że nic nie wiedział, iż jego krewna nielegalnie przebywa w Stanach Zjednoczonych. Informacje takie podał w sobotę anonimowy urzędnik z Bostonu. Agencja AP dotarła do informacji, które świadczą, że cztery lata temu sąd odmówił jest prawa azylu i od tego czasu kobieta mieszka w Bostonie nielegalnie.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il obejrzał mecz piłki nożnej - podała w niedzielę północnokoreańska agencja prasowa KCNA. Doniesienie ma zdementować nasilające się przypuszczenia, że Kim - który od miesięcy nie pokazywał się publicznie - jest ciężko chory, a może nawet już nie żyje. Agencja nie podała jednak, kiedy mecz rozegrano.