Gdy policja przybyła na miejsce tragedii, zastała ofiary zabójcy leżące na ulicy. Do strzelaniny doszło nocą w dzielnicy Miami Liberty City. Trwają poszukiwania sprawcy bądź sprawców mordu.

Płonące bomby poleciały w stronę ateńskiej policji w trakcie marszu pod parlament zorganizowanego przez greckich anarchistów. Ponad 1000 osób chciało zamanifestować sprzeciw, po zabiciu w grudniu nastolatka przez policjanta, i domagało się zwolnienia aresztowanych podczas późniejszych zamieszek.

Silna wichura wiejąca nad Hiszpanią doprowadziła do tragedii: bardzo silny podmuch spowodował zawalenie się metalowego dachu w hali sportowej w miejscowości Sant Boi de Llobregat koło Barcelony. Czterech chłopców nie żyje, a ponad 16 osób zostało rannych. To był horror - mówi z jeden z rodziców będący na miejscu katastrofy.

Od sześciu dni greccy rolnicy blokują przejście graniczne na bułgarsko-greckiej granicy. Ale na tym nie kończy się protest. Właśnie zablokowano także alternatywną drogę kierowców - przejścia na granicy z Macedonią.

Somalijscy piraci po raz kolejny zagrali na nosie wielkim morskim przewoźnikom. W sobotę uwolnili pływający pod liberyjską banderą chemikaliowiec MT Biscaglia. Wartość okupu, który został najprawdopodobniej zapłacony za zwolnienie jednostki nie jest znany.

Chiny biją rekordy pod względem śmiertelności z powodu ptasiej grypy. Zmarła kolejna osoba zarażona wirusem H5N1. W tym roku to już 4 zgon z tego powodu - poinformowało chińskie Ministerstwo Zdrowia.

Papież Benedykt XVI ogłosił dekret o zdjęciu ekskomuniki z czterech biskupów-lefebrystów, którą przed 11 laty nałożył Jan Paweł II. To kolejny znaczący krok ku pojednaniu ze schizmatykami z Bractwa św. Piusa X oraz ich powrotowi na łono Kościoła katolickiego.

To zapewne miała być zbrodnia doskonała, a jednak nie dało się jej ukryć. W Meksyku aresztowano mężczyznę, który aby zatrzeć ślady mafijnych zbrodni rozpuszczał ciała zamordowanych w beczkach z silnie żrącą substancją.

Brazylijska modelka Mariana Bridi da Costa, której ręce i stopy były amputowane, by ratować jej życie przed nieznaną chorobą, zmarła w sobotę nad ranem - powiedziało CNN dwoje przyjaciół modelki. Wcześniej media pisały, że amputacje były spowodowane wcześniejszym błędem lekarzy.

Szef unijnej dyplomacji Javier Solana zażądał natychmiastowego otwarcia przejść granicznych Strefy Gazy po to, by do potrzebujących Palestyńczyków mogła napłynąć pomoc humanitarna.

Coraz więcej Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii ma kłopoty z wychowywaniem swoich dzieci. Jednak polskie rodziny mogą liczyć na pomoc Brytyjczyków. Angielscy pracownicy socjalni szukają dla polskich dzieci polskich rodzin zastępczych - pisze "Rzeczpospolita".

Od wydarzenia nazwanego już w mediach cudem na rzece Hudson, kiedy to Airbus A320 ze 155 osobami przymusowo wodował, minął już ponad tydzień. Teraz, z dna rzeki udało się wydobyć drugi, lewy silnik samolotu.

500 tysięcy dziewczynek - według ostrożnych szacunków - "znika" rocznie w Indiach. Jeszcze przed urodzeniem lub tuż po, bo kultura preferuje synów. By walczyć z dyskryminacją, władze wprowadziły 24 stycznia Narodowy Dzień Dziewczynki - pisze "Rzeczpospolita".

Po fali ulewnych deszczów Luksemburg pod wodą. Powódź sparaliżowała ruch na autostradach księstwa. Straż pożarna kilkakrotnie ratowała uwięzionych w zalanych wodą samochodach.

W zbrojnym konflikcie między Rosją i Gruzją o Osetię południową wszystkie strony dopuszczały się licznych naruszeń praw człowieka, w tym prześladowań ludności cywilnej - stwierdza opublikowany w piątek 200-stronnicowy raport organizacji Human Rights Watch. Dokument został przesłany do Międzynarodowego Trybunału ds. Zbrodni Wojennych w Hadze.

Państwo amerykańskie może wspierać finansowo działalność zagranicznych klinik i organizacji aborcyjnych - prezydent Barack Obama zniósł obowiązujący dotychczas zakaz.

Fidel Castro, wydawałoby się nieśmiertelny kubański dyktator, zdobył się na rzadką szczerość. W artykule prasowym przyznaje z żalem, że nie sądzi, by dożył końca prezydenckiej kadencji Baracka Obamy.

Gruzja nie miała tak bezlitosnego wroga, jak Putin od czasów szacha Abbasa - oświadczył prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili. Słowa takie padły w czasie telekonferencji z udziałem widzów.

Najprawdopodobniej w poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych państw UE złożą deklarację o przywróceniu unijnej misji na granicy Strefy Gazy. Jeśli misja rzeczywiście dojdzie do skutku, jest bardzo prawdopodobne, że udział w niej wezmą Polacy.

Jestem homoseksualistą - to wyznanie znanego centroprawicowego polityka i członka francuskiego rządu Rogera Karoutchiego. Mam partnera i jestem z nim szczęśliwy. Skoro jestem szczęśliwy, to nie wiem, dlaczego miałbym ukrywać ten fakt - oświadczył szczęśliwy pan minister.