Od wydarzenia nazwanego już w mediach cudem na rzece Hudson, kiedy to Airbus A320 ze 155 osobami przymusowo wodował, minął już ponad tydzień. Teraz, z dna rzeki udało się wydobyć drugi, lewy silnik samolotu.

500 tysięcy dziewczynek - według ostrożnych szacunków - "znika" rocznie w Indiach. Jeszcze przed urodzeniem lub tuż po, bo kultura preferuje synów. By walczyć z dyskryminacją, władze wprowadziły 24 stycznia Narodowy Dzień Dziewczynki - pisze "Rzeczpospolita".

Po fali ulewnych deszczów Luksemburg pod wodą. Powódź sparaliżowała ruch na autostradach księstwa. Straż pożarna kilkakrotnie ratowała uwięzionych w zalanych wodą samochodach.

W zbrojnym konflikcie między Rosją i Gruzją o Osetię południową wszystkie strony dopuszczały się licznych naruszeń praw człowieka, w tym prześladowań ludności cywilnej - stwierdza opublikowany w piątek 200-stronnicowy raport organizacji Human Rights Watch. Dokument został przesłany do Międzynarodowego Trybunału ds. Zbrodni Wojennych w Hadze.

Państwo amerykańskie może wspierać finansowo działalność zagranicznych klinik i organizacji aborcyjnych - prezydent Barack Obama zniósł obowiązujący dotychczas zakaz.

Fidel Castro, wydawałoby się nieśmiertelny kubański dyktator, zdobył się na rzadką szczerość. W artykule prasowym przyznaje z żalem, że nie sądzi, by dożył końca prezydenckiej kadencji Baracka Obamy.

Gruzja nie miała tak bezlitosnego wroga, jak Putin od czasów szacha Abbasa - oświadczył prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili. Słowa takie padły w czasie telekonferencji z udziałem widzów.

Najprawdopodobniej w poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych państw UE złożą deklarację o przywróceniu unijnej misji na granicy Strefy Gazy. Jeśli misja rzeczywiście dojdzie do skutku, jest bardzo prawdopodobne, że udział w niej wezmą Polacy.

Jestem homoseksualistą - to wyznanie znanego centroprawicowego polityka i członka francuskiego rządu Rogera Karoutchiego. Mam partnera i jestem z nim szczęśliwy. Skoro jestem szczęśliwy, to nie wiem, dlaczego miałbym ukrywać ten fakt - oświadczył szczęśliwy pan minister.

Stan zdrowia Vaclava Havla jest coraz lepszy. Popolarny na całym świecie były prezydent Czech oddycha już bez pomocy maski tlenowej, wstaje z łóżka i ogląda telewizję.

Sześć lat przesiedział w amerykańskim więzieniu Guantanamo na Kubie. Odsiadka nie przyniosła jednak żadnych skutków. Teraz Saudyjczyk Al-Szahiri jest numer 2 w jemeńskim odgałęzieniu Al-Kaidy.

Finlandia być może już niedługo zrezygnuje ze swojego symbolu - neutralności. Kraj ten rozważa bowiem przystąpienie do NATO. Nie nastąpi to jednak wcześniej niż w 2011 roku.

W brytyjskim szpitalu szefowie do Marcina wołali tylko per „głupek”, „głupi Polak”, obrzucali go też innymi mocniejszymi obelgami. W końcu mężczyzna został zmuszony do złożenia wypowiedzenia. Teraz żąda od pracodawcy ponad 20 tysięcy funtów za dyskryminację. Szpital oskarżenia odrzuca.

Francuska minister sprawiedliwości Rachida Dati dopiero co urodziła córkę, a teraz odchodzi z rządu. Oficjalny powód - wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Rzeczywiste przyczyny mogą być jednak inne.

Belgowie na długo zapamiętają poranek 23 stycznia. 3 osoby - kobieta i dwójka dzieci zginęły z rąk nożownika, który zaatakował żłobek w Dendermonde. - Krew była wszędzie, to niesamowite. To naprawdę była masakra - opowiadał jeden z miejskich urzędników Theo Janssens, który jako jeden z pierwszych przybył na miejsce tragedii.

Mieszkańcy Moskwy pożegnali ofiary zbrodni, dokonanej w biały dzień na jednej z ulic rosyjskiej stolicy. Dziennikarkę Anastazję Baburową oraz adwokata i obrońcę praw człowieka Stanisława Markiełowa nieznany sprawca zastrzelił w poniedziałek. Oboje byli zaangażowani w ściganie zbrodni rosyjskich żołnierzy w Czeczenii.

Tuarescy rebelianci uprowadzili na wschodzie Mali, nieopodal granicy z Nigrem, grupę zagranicznych turystów - podał malijski rząd. Wśród uprowadzonych jest dwóch Szwajcarów, Niemiec oraz Anglik.

Bohaterowie tej komedii o Polakach nie kradną samochodów. Siedzą w mieszkaniu w betonowym bloku w Zabrzu przed starym TV z antenką i przed gierkowską meblościanką. Chleją, palą, niewiele robią, dużo mówią. Są nieszczęśliwi, bo nie mogli dowieść, że to oni wynaleźli muzykę pop. Taki wizerunek Polaków pokazuje niemiecki program telewizyjny "Der Popolski Show".

Jedna osoba nie żyje, druga ciężko ranna przebywa w szpitalu - to bilans strzelaniny przy szkole w norweskim Tromsoe. Najprawdopodobniej przyczyną całego zdarzenia była kłótnia byłych kochanków.