Rosja jest przekonana, że nowy prezydent USA Barack Obama uważnie przyjrzy się planom swego poprzednika, dotyczącym lokalizacji elementów tarczy antyrakietowej w Europie Środkowej - powiedział w sobotę rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w wywiadzie dla radia Echo Moskwy.

Nie od dzisiaj wiadomo, że internet ma ogromny wpływ na życie ludzi. Jak bardzo, uczy nas historia pary Brytyjczyków, którzy rozwiedli się po tym, jak okazało się, że jedno z nich ma wirtualny romans w internetowej grze "Second Life".

Obława na mordercę w Kalifornii. Mężczyzna z zimną krwią zastrzelił trzy osoby w swojej firmie, bo został zwolniony z pracy.

Pięć osób zginęło w osuwiskach ziemnych na indonezyjskiej wyspie Jawa. Dziewięć kolejnych uważa się za zaginione. Zdaniem władz, mogli zostać pogrzebani w swoich domach.

39 letnia Brytyjka, która przeszła przedwczesną menopauzę, zaszła w ciążę i urodziła dziecko. Stało się to możliwe dzięki jej siostrze-bliźniaczce, która oddała jej jajnik do przeszczepu. Czy przeszczepy jajników staną się metodą leczenia bezpłodności?

"Kolejne rosyjskie zwycięstwo" - to reakcja byłego polskiego prezydenta Lecha Wałęsy na słowa Nicolasa Sarkozyego o tym, że USA powinny zrezygnować z planów rozmieszczenia elementów tarczy antyrakietowej w Europie. Wałęsa udzielił wywiadu włoskiemu dziennikowi "Corriere della Serra".

Wszystko na to wygląda, że Święty Mikołaj będzie miał mniej pracy w tym roku - przynajmniej w Chorwacji. Tamtejszy rząd wszystkim firmom z sektora publicznego zakazał organizacji świątecznych przyjęć. Powód? Ekonomiczny kryzys...

Wahadłowiec Endeavour wystartował w piątek (czasu lokalnego) z przylądka Canaveral na Florydzie do kolejnego lotu orbitalnego, którego celem jest dostarczenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) nowego wyposażenia.

Palestyńskie dzieci protestują przeciw trwającej już 9 dni izraelskiej blokadzie strefy Gazy. Na ulicach miasta namalowały slogany wzywające międzynarodową społeczność do interwencji. UE tymczasem wezwała Izrael do natychmiastowego odblokowania dostaw żywności dla Gazy

Michaił Chodorkowski - były oligarcha, obecnie rosyjski więzień polityczny numer jeden - odpowiada na pytania słynnego autora kryminałów. - Żałuję, że nie uciekłem z Rosji, ale nie mógłbym inaczej żyć - mówi. Za wywiad z Borysem Akuninem, który przedrukowuje "Dziennik", ponownie trafił do izolatki.

Przywódcy ośmiu najbogatszych państw świata oraz rozwijających się potęg dyskutują w Waszyngtonie o kryzysie finansowym. Przed Białym Domem juz czekają na nich alterglobaliści. Także szef Parlamentu Europejskiego ostrzega: - Sam rynek nie wystarczy.

Spływają pierwsze zdjęcia, po tym jak indyjska sonda z sukcesem wylądowała na powierzchni Księżyca. Indie to czwarte państwo na świecie, które świętuje obecność na tym jedynym naturalnym satelicie Ziemi.

Prezydent Rosji nie przyjedzie do Kijowa na obchody 75. rocznicy Wielkiego Głodu lat 30. Dmitrij Miedwiediew odrzucił zaproszenie zarzucając Ukrainie, że "na Ukrainie tragiczne wydarzenia początku lat 30. wykorzystywane są do osiągnięcia doraźnych, koniunkturalnych celów politycznych".

Czeski rząd skrytykował prezydenta za wygłoszoną po spotkaniu z Dmitrijem Miedwiediewem opinię, że USA powinny zawiesić tworzenie swej tarczy antyrakietowej w Europie. - O ile mi wiadomo, mandat francuskiej prezydencji na szczyt UE-Rosja nie obejmował stanowiska w sprawie obrony przeciwrakietowej - powiedział czeski wicepremier ds. europejskich Alexandr Vondra.

Prezydent Lech Kaczyński uznał wizytę Nicolasa Sarkozy'ego w Polsce 6 grudnia za "pewną formę nakłaniania go do podjęcia w tej chwili decyzji [ws. Traktatu Lizbońskiego - red.]. - Przy całym olbrzymim szacunku i sympatii do prezydenta Sarkozy'ego nie sądzę, żeby było to szczególnie trafne - mówił dziennikarzom polski prezydent w drodze powrotnej ze szczytu energetycznego w Baku.

- Oczywiście, wpłynie on na prezydenta, aby był za Izraelem. Dlaczego by nie? Kim on jest, Arabem? Nie będzie przecież mył podłóg w Białym Domu - po tych słowach ojca szefa kancelarii Baracka Obamy dla izraelskiej gazety zawrzało. Teraz Rahm Emanuel przeprasza za słowa taty.

W desperackiej próbie strażacy, przy wsparciu eskadry lotnictwa, próbowali zwalczyć ogień, który pochłaniał kolejne domy w Santa Barbara. Co najmniej 100 posiadłości w luksusowej enklawie spłonęło, a tysiące mieszkańców zostało ewakuowanych. - Widziałem wart 15 milionów dom w płomieniach, bez wątpienia - relacjonował jeden z rezydentów Tom Bain. - Po prostu wybuchały. Było przeraźliwie gorąco.

Konserwatywnych polityków z Mediolanu oburzyła półnaga kobieta, przykryta kawałkiem tkaniny na biodrach. Według nich kampania, mająca uwrażliwić opinię publiczną na problem gwałtów obraża uczucia religijne.

- Nie ma takiej możliwości, żeby jeden lekarz mógł przepuścić przez swoją kontrolę aż taką ilość bydła - tak minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki uspokajał dziennikarzy po ujawnieniu afery z eksportem do Holandii, Włoch, Ukrainy nieprzebadanego polskiego bydła. Jego zdaniem nie wolno "tragizować i robić supersensacji".