Pracownicy jednego ze szwedzkich sklepów sieci Lidl wzięli sobie do serca słowa, że "nie ma nic za darmo". Żeby przeterminowana żywność nie trafiła w ręce bezdomnych, polewali ją żrącym chlorem, zanim trafiła do śmietnika.

Bezzałogowy rosyjski samolot spadł w pobliżu Gori i eksplodował, podało gruzińskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Według Tbilisi w wybuchu zginęło dwóch policjantów.

Deputowany do francuskiego Zgromadzenia Narodowego, 65-letni Jean-Marie Demange zastrzelił w poniedziałek kochankę, po czym sam odebrał sobie życie.

To, że panna młoda zatai przed panem młodym, że nie jest dziewicą, nie może być podstawą do rozwodu - orzekł francuski sąd apelacyjny rozstrzygając sprawę, która podzieliła francuskich muzułmanów i instytucje państwa.

Emerytowany radziecki pułkownik Jurij Truszeczkin, uczestniczący w wojnie wietnamskiej, przyznał się, że to właśnie on w 1967 roku strącił samolot, w którym znajdował się kandydat na prezydenta USA John McCain. - Niczego nie żałuję i nadal nienawidzę tego człowieka - powiedział weteran, którego dziennikarze znaleźli w szpitalu w Sankt Petersburgu.

W piątek prezydent Francji Nicolas Sarkozy powiedział, że tarcza antyrakietowa w Polsce i Czechach nie poprawi bezpieczeństwa w Europie. Chociaż w sobotę Sarkozy złagodził swoje stanowisko, to w poniedziałek NATO przypomniało mu, że Francja w kwietniu zgodziła się na budowę tarczy w Europie.

Wbrew wcześniejszym spekulacjom rosyjskiej prasy, proces w sprawie zabójstwa Anny Politkowskiej będzie otwarty dla publiczności i mediów. Jego utajnienia domagała się Prokuratura Generalna Rosji.

Przez lata zachwycał muskulaturą i niewzruszonym wyrazem twarzy jako Terminator albo Commando. Czasem śmieszył rolą mężczyzny w ciąży czy nianki w przedszkolu. Ale pięć lat temu Arnold Schwarzenegger zapragnął zostać politykiem i z powodzeniem para się tą profesją do tej pory.

Burmistrz Moskwy podpisał rozporządzenie, dzięki któremu do ewidencji wojskowej wpisani zostaną urodzeni w 1992 roku. Oznacza to, że w niedługim czasie szeregi rosyjskiej armii będą zapełniać 16-letni chłopcy.

Jeśli Francuzi nie wycofają się z Afganistanu, zaatakujemy Paryż - zagrozili talibowie w wyemitowanym w arabskiej telewizji nagraniu. Jednocześnie talibowie odrzucili w poniedziałek ofertę prezydenta Hamida Karzaja, który zaproponował bojownikom negocjacje pokojowe.

Co najmniej do połowy tygodnia potrwa gaszenie wielkich pożarów w Kalifornii, które zniszczyły już ponad 700 domów - powiedział rzecznik miejscowej straży pożarnej. Wszystko jednak zależy od siły wiatru, który błyskawicznie może przenieść ogień w nowe rejony.

Ukraińscy politycy powiedzieli w poniedziałek tamtejszym mediom, że przedterminowe wybory parlamentarne odbędą się najwcześniej wiosną. Póki co zapowiada się "całkowity paraliż parlamentu" - jak to ujął jeden z deputowanych bloku Nasza Ukraina-Ludowa Samoobrona (NU-LS), powołanego przez Juszczenkę w czasie Pomarańczowej Rewolucji.

Barack Obama chce odbudować pozytywny wizerunek Ameryki. Sposobem na to ma być min. likwidacja więzienia w Guantanamo. - Nieustannie powtarzałem, że będę dążył do zamknięcia Guantanamo i będę się tego trzymał. Nieustannie powtarzałem, że Ameryka nie torturuje i mam zamiar uwiarygodnić te słowa. To część planu, który ma przywrócić moralną pozycję Ameryki w świecie - mówił podczas pierwszego wywiadu po wyborach.

Tragedia na scenie. Siedemnastoletni uczeń zmarł od postrzału pistoletu rekwizytu, który wypalił na chwilę przed premierą szkolnego przedstawienia. Dramat rozegrał się w szkole Desert Hills w St. George w stanie Utah.

Ponad połowa Brytyjczyków sądzi, że wyspiarskie dzieci coraz częściej zachowują się jak zwierzęta. Wielu z nich jest też przekonanych o rosnącym niebezpieczeństwie ze strony dzieci i młodzieży - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu.

Amerykański prezydent-elekt Barack Obama już w styczniu wraz z żoną i córkami przeprowadzi się do Białego Domu. Nie wykluczył jednak, że przy Pennsylvania Avenue zamieszka jeszcze jedna osoba - jego teściowa Marian Robinson.

Większość Irlandczyków skłonna jest poprzeć Traktat Lizboński jednak tylko wtedy, jeśli zostałby uzupełniony o załącznik w formie deklaracji - wynika z sondażu opublikowanego w poniedziałkowym "The Irish Times".

Największy statek japońskiej floty wielorybniczej opuścił port Innoshima i ruszył w kierunku Antarktydy, gdzie, jak co roku, będzie zabijał wieloryby. Oczywiście do celów badawczych - tak przynajmniej twierdzą Japończycy. Jednak ekolodzy już dawno przestali wierzyć w czyste intencje wielorybników.

Od dziś nasi południowi sąsiedzi podróżują do USA bez wiz. Władze amerykańskie wymagają jedynie od nich rejestracji i paszportów biometrycznych.

- To spotkanie pomoże nam zadecydować, w jakim punkcie się znajdujemy i co mamy czynić w przyszłości, ale jedno jest jasne: nadal naszym głównym celem będzie niepodległość Tybetu - powiedział przewodniczący Kongresu Młodzieży Tybetańskiej Tsewang Rigzin tuż przed rozpoczęciem konferencji tybetańskich uchodźców w Dharamsali.