Po podliczeniu 100 proc. głosów oddanych w izraelskich wyborach parlamentarnych nic się nie zmieniło. Chociaż wygrała rządząca do tej pory centroprawicowa Kadima, to rząd, w opinii komentatorów, i tak stworzy bardziej prawicowy Likud byłego premiera Benjamina Netanjahu.

Nicole Kidman, Orlando Bloom, Mel Gibson i inne sławy prosiły w czwartek o wsparcie dla ofiar australijskich pożarów. Dzięki ich apelom wyemitowanym w tamtejszej telewizji Czerwony Krzyż zdołał zebrać 19 milionów dolarów australijskich.

Prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika uznał, że kraj potrzebuje go na dłużej niż dwie kadencje. Skorzysta więc z uchwalonej usłużnie przez parlament poprawki w konstytucji i powalczy o trzecią. Prawdopodobnie dopnie swego.

Geert Wilders, kontrowersyjny holenderski polityk, który słynie z antyislamskich wypowiedzi, ma nowy problem. Brytyjczycy nie wpuścili go do siebie. Powód? Wielka Brytania obawia się, że jego obecność może spowodować zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

Jekaterina Buniczewa, nauczycielka historii w jednej ze szkół w Niżnim Nowogrodzie 380 km na południowy wschód od Moskwy, ma kłopoty. Perypetie Buniczewej, której za protest przeciwko Kremlowi grozi zwolnienie z pracy, opisuje rosyjski "Kommiersant".

Śmierć Eluany Englaro, która zmarła po odłączeniu jej od sztucznego odżywiania, wywołała dyskusję w całej Europie. W czwartek 38-latkę pochowano w górskiej miejscowości Paluzza we Friuli na północy Włoch. Rodziców nie było na pogrzebie.

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia mediów - za powrót do struktur wojskowych NATO, które opuścili 40 lat temu, Francuzi mają dostać kluczowe stanowiska w Sojuszu.

Polscy i amerykańscy żołnierze ustawieni w szeregu, flagi opuszczone do połowy masztu - w afgańskiej bazie Ghazni uroczyście pożegnano chor. Andrzeja Rozmiarka, który we wtorek zginął w wypadku samochodowym.

Obserwatorzy wojskowi zostaną w Gruzji do 30 czerwca. Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) przedłużyła wygasający 18 lutego mandat.

18-letni mieszkaniec Londynu w bestialski sposób zabił bezdomnego Polaka. Do tragedii doszło w okolicach Neasden Lane North. Nastolatek zaatakował bezdomnego, gdy ten poprosił go o jałmużnę.

Po burzy, jaka wybuchła wokół zdjęcia ekskomuniki z kontrowersyjnego biskupa lefebrysty Richarda Williamsona, papież próbuje załagodzić stosunki ze środowiskami żydowskimi. - Holokaust był zbrodnią przeciwko Bogu i przeciwko ludzkości - po raz kolejny podkreślił Benedykt XVI.

Piękna kobieta na plaży, turkusowe morze - taka reklama od miesiąca zachęca turystów do odwiedzin Costa Brava w Hiszpanii. Jest jeden mały problem: na plakatach promujących turystykę na Costa Brava widnieje plaża z... Bahamów.

Ubiegłoroczny zamach w Bombaju został zaplanowany w Pakistanie. Pakistan pierwszy raz przyznał, że atak zaplanowano na jego terytorium i zatrzymano kilku podejrzanych.

Izrael zgodził się na małe złagodzenie restrykcji w sprawie eksportu ze Strefy Gazy. Wynik tego posunięcia już niedługo. W sobotę do Europy z Bliskiego Wschodu trafią walentynkowe goździki.

Wielka pizza upstrzona hot-dogami, największe (jakie widziałem) burrito, czy monstrualny hamburger. Niektórzy w ten sposób spędzają przerwę na lunch, ale znaleźli się i tacy, którzy mówią wprost: dlatego jesteście grubi i dostaniecie ataku serca.

Spór między przywódcą głównego ugrupowania pakistańskich talibów Tehrik-e-Taliban a innym dowódcą bojowników Qarim Hussainem - to przyczyna śmierci porwanego w Pakistanie Polaka. O sprawie, powołując się na swojego informatora, pisze pakistańska gazeta "The News".

Jak przystało na jeden z symboli fauny Australii, los koali podczas piekielnych pożarów gnębiących południe kraju, zajmuje jedno z czołowych miejsc w doniesieniach mediów. Bohaterem ostatnich dni jest Sam - koala uratowany z płonącego lasu przez oddział straży pożarnej. Zdjęcia jego i strażaka Davida Tree robią teraz furrorę na całym świecie.

Królowa przygotowała odświeżoną wersję swojej strony internetowej, która oficjalnie otwarta zostanie w czwartek w Pałacu Buckingham. Monarchini pomoże w tym nie byle kto, bo Sir Tim Berners-Lee, wynalazca usługi WWW, fundamentu internetu.

Najpierw Hugo Chavez zapowiedział, że Wałęsa do Wenezueli nie wjedzie. Teraz tamtejsze władze nieco złagodziły ton i na przyjazd byłego polskiego prezydenta pozwalają. - Lech Wałęsa może odwiedzić Wenezuelę, by wesprzeć przeciwników prezydenta Hugo Chaveza, ale władze będą uważnie przyglądać się jego działaniom - oświadczyły w środę wenezuelskie władze.

14 września ubiegłego roku pod Permem na Uralu rozbił się Boeing 737 z 88 osobami na pokładzie. Wszyscy zginęli. Jak się teraz okazuje, pilot był pod wpływem alkoholu.