Rosja od lat nieustannie i z sukcesem chwali się swoimi militarnymi możliwościami. Zachód drży przed rosyjską deklarowaną potęgą, tymczasem sami Rosjanie przyznają, że ich armia jest przestarzała.

Od czterech lat Abdul Qadeer Khan, ojciec pakistańskiej bomby atomowej, siedział w areszcie domowym. Trafił tam po tym, gdy przyznał, że sprzedawał tajemnice nuklearne Iranowi, Korei Północnej i Libii. Teraz dr Khan, dla wielu Pakistańczyków bohater, odzyska wolność.

Bruksela będzie chronić rekiny. Unijny komisarz do spraw rybołóstwa Joe Borg zaprezentował specjalny plan mający chronić morskich drapieżników.

Amerykanie z Kirgizami mogą najwyżej rozmawiać o szczegółach technicznych, ale sprawa, według Biszkeku, jest już przesądzona. Wojskowa baza w Manas musi zniknąć. Pomoc Amerykanom oferuje za to sąsiedni Tadżykistan.

Polski premier spotka się z amerykańskim wiceprezydentem w Monachium. Okazją do rozmów Donalda Tuska z Joe Bidenem będzie 45. Konferencja Bezpieczeństwa - donosi newsweek.pl.

Krwawe stłumienie buntu w Tybecie i wojna z Gruzją nie pomogły Chinom i Rosji poprawić swojego wizerunku. Przynajmniej tak wynika z przeprowadzonego w 21 krajach sondażu, którego wyniki publikuje BBC.

Bomba domowej produkcji eksplodowała w momencie, gdy wierni szli na modlitwę do szyickiego meczetu w Dera Gazi Khan w północnym Pakistanie. Co najmniej 33 osoby zginęły, a około 50 zostało rannych.

Sześcioro uczniów i dwoje opiekunów zostało rannych w wyniku ataku nastoletnich nożowników na jedną z belgijskich szkół. Grupa wtargnęła do szkolnej stołówki i zaatakowała siedzące tam dzieci i nauczycieli.

60-letnia mieszkanka Calgary (na zachodzie Kanady) urodziła bliźniaki - podały w czwartek media. Choć chłopcy przyszli na świat prawie 2 miesiące przed terminem, ich stan jest stabilny.

Przewodniczący Komitetu Ochrony Przyrody kłusujący na zagrożoną wyginięciem panterę śnieżną. Czy może być gorzej? Może - kiedy śmigłowiec z kłusownikami, którzy podczas lotu strzelali do zagrożonych wyginięciem zwierząt, spada na ziemię zabijając 8 osób, a we wraku znajdują ciała dwóch młodych dziewczyn. Wszystko to, jeśli wierzyć doniesieniom rosyjskich mediów, wydarzyło się w górach Ałtaju. O całej sprawie pisze "Trybuna".

Dyrektor Instytutu Pamięci Yad Vashem z uznaniem przyjął twarde stanowisko Benedykta XVI w sprawie negowania Holokaustu. W środę Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej zażądał jednoznacznego wyparcia się poglądów negacjonistycznych przez biskupa-lefebrystę Richarda Williamsona.

Jeśli myśleliście, że prezydent Polski nazywa się Lech Kaczyński, to pomyślcie jeszcze raz. Zdaniem "Washington Times", do którego polski prezydent napisał artykuł, polska głowa państwa nazywa się Kaczynksi. Ale to nie jedyna wpadka, którą przy okazji zaliczyła gazeta.

Watykan wciąż walczy o życie Eluany Englaro, która od 17 lat jest w śpiączce. Nadzieje Stolicy Apostolskiej związane są ze specjalnym dekretem, który najprawdopodobniej w piątek uchwali włoski rząd. Pozwoliłby on na zablokowanie procedury przerwania odżywiania. Jeśli tak się nie stanie, 38-letnia kobieta umrze śmiercią głodową.

Pierwszy był George W. Bush, drugi premier Chin Wen Jiabao, teraz butem dostał izraelski ambasador w Szwecji. Do incydentu doszło podczas wizyty na Uniwersytecie w Sztokholmie.

Stany Zjednoczone w dalszym ciągu prowadzą rozmowy z Kirgistanem na temat korzystania przez USA z bazy lotniczej Manas - to informacje jakie w czwartek przekazał Pentagon. Informację potwierdził premier Kirgistanu.

Ajman Taha, rzecznik radykalnego palestyńskiego Hamasu z ponad 11 milionami dolarów został zatrzymany na granicy Egiptu ze Strefą Gazy. Taha był jednym z sześcioosobowej delegacji, która w Egipcie prowadziła rozmowy z szefem egipskiego wywiadu Omarem Sulejmanem na temat rozejmu w Gazie.

Ryszard Siwiec, który w 1968 roku w proteście przeciwko inwazji na Czechosłowację dokonał na warszawskim stadionie Dziesięciolecia samospalenia został uhonorowany w Czechach. To właśnie jego imieniem nazwano jedną z ulic w Pradze przy której mieści się Instytut Badań nad Reżimami Totalitarnymi.

Ujawniono nagranie rozmów pomiędzy kontrolerami lotów i pilotem Airbusa, który kilkanaście dni temu wodował na rzece Hudson. - Będziemy w Hudson - mówi na nagraniu w jednym z ostatnich słów pilot samolotu.

Doniesienia syna jednego z największych nazistowskich zbrodniarzy potwierdza policja. Możliwe, że doktor Aribert Heim - znany też jako "Doktor Śmierć" - nie żyje od blisko 17 lat - poinformował Krajowy Urząd Kryminalny (LKA) Badenii-Wirtembergii.

Nowe informacje napływają z Indii w związku z listopadowymi zamachami w Bombaju. - Z organizatorami zamachów w Bombaju miała powiązania pakistańska wojskowa agencja wywiadowcza ISI - oświadczył szef indyjskiej dyplomacji Shivshankar Menon.