Po raz pierwszy od czasu II Wojny Światowej rosyjski okręt wojenny przepłynął Kanał Panamski. Ostatnio Rosjanie korzystali z tej przeprawy 64 lata temu.

Chińskie władze skrytykowały prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego za spotkanie z Dalajlamą XIV w Gdańsku. Oficjalna chińska agencja informacyjna napisała, że posunięcie Francji było "niemądre"

Amerykańska dziedziczka fortuny i uosobienie romantycznych wyobrażeń o najwyższych kręgach społeczeństwa zmarła w sobotę - donoszą media w USA. Fortunę Marthy "Sunny" von Bulow szacowano na 75 mln dolarów.

Szturm rosyjskiej milicji i strzelanina w hotelu w dagestańskiej Machaczkale nad Morzem Kaspijskim. Zginął funkcjonariusz rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczństwa i dwóch bojowników. Rannych jest kilka osób, w tym trzech policjantów - poinformowało rosyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Cypryjska Policja prowadzi śledztwo w sprawie zniszczenia mienia w Hotelu Le Meridien. Podejrzani są dwaj turyści - powiedziała portalowi tvn24.pl przedstawicielka biura prasowego cypryjskiej Komendy Głównej Policji. Do Polski dotarły informacje, że wózki golfowe zniszczyli dwaj nietrzeźwi polscy posłowie - Karol Karski i Łukasz Zbonikowski. Parlamentarzyści temu zaprzeczają.

Na znak protestu około pięciuset osób zebrało się w sobotni wieczór przed Placem świętego Piotra. Co było powodem pikiety? Watykan nie chce poprzeć projektu ONZ w sprawie zaprzestania karania homoseksualizmu.

Strażnikiem patriarszego tronu, czyli tymczasowym zwierzchnikiem Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, po śmierci patriarchy Aleksiego II, został metropolita smoleński i kaliningradzki Cyryl. Tak zdecydował w tajnym głosowaniu Święty Synod, który w sobotę zebrał się w podmoskiewskim Pieriediełkinie na nadzwyczajnym posiedzeniu.

Amsterdam wypowiada wojnę przestępczości: z centrum starego miasta mają zniknąć domy publiczne, sex shopy i popularne coffee shopy, gdzie można kupić i zażyć marihuanę.

W jednym ze szpitali największego miasta środkowych Indii, Nagpur, znaleziono ładunek wybuchowy. Interweniowały siły bezpieczeństwa, ostrzeżone przez anonimowy telefon.

W Sądzie Koronnym w Notthingam, najwyższej instytucji pierwszej instancji do spraw karnych, zapadł wyrok dożywotniego pozbawienia wolności dla dwóch Polaków. Udowodniono im zabójstwo 39-letniego rodaka Leszka M. - poinformowała miejscowa policja.

Kiedy rozgrywał się dramat zaatakowanych przez terrorystów mieszkańców Bombaju, do pakistańskiego prezydenta zadzwonił ktoś, kto przedstawił się jako indyjski minister spraw zagranicznych - i groził. Pakistański dziennik "Dawn" pisze: mogło dojść do wybuchu wojny. Rozmówca prezydenta okazał się oszustem.

- Nie będziemy traktować Japonii jako strony w rozmowach, ani też załatwiać żadnych spraw [z Tokio - red.] nawet jeżeli bezczelnie zjawi się w pokoju konferencyjnym - donosi Koreańska Centralna Agencja Prasowa (KCNA), cytując oświadczenie resortu spraw zagranicznych. Tymczasem już w poniedziałek ma ruszyć kolejna runda sześciostronnych negocjacji w sprawie atomowego programu Phenianu.

Do 27 zwiększyła się liczba zabitych, po tym jak w piątek na popularnym targowisku w centrum pakistańskiego miasta Peszawar wybuchł samochód-pułapka. Według władz lokalnych, około 70 osób odniosło obrażenia.

Były gwiazdor amerykańskiego futbolu O.J.Simpson, został skazany przez sąd w Las Vegas na karę 33 lat więzienia z możliwością zwolnienia najwcześniej po dziewięciu latach. W 2007 roku brał udział w porwaniu i napadzie z bronią w ręku.

Prezydent Lech Kaczyński uhonorowany przez koreański uniwersytet. Doktorat honoris causa polskiej głowie państwa nadał Uniwersytet Studiów Zagranicznych Hankuk w Seulu. Uczeni podkreślili wkład polskiego prezydenta we wzmocnienie więzów łączących Polskę z Koreą Południową.

- Armia amerykańska z powodzeniem przechwyciła w piątek cel w ramach testowania systemu tarczy antyrakietowej - poinformował rzecznik Pentagonu Bryan Whitman. Próbę przeprowadzono nad Pacyfikiem. Już wzbudziła ona krytykę przeciwników systemu.

- Mimo frustracji i rozczarowań Bliski Wschód w roku 2008 oferuje więcej swobody i nadziei niż w roku 2001 - uważa George W. Bush. Ustępujący prezydent USA jest przekonany, że zostawia swemu następcy lepszą sytuację, niż tą, którą sam zastał.

Czy nowy prezydent USA odmieni stosunki Stanów z Kubą? Liczy na to minister spraw zagranicznych Felipe Perez Roque, który zaapelował w piątek do prezydenta-elekta, aby dotrzymał obietnic złagodzenia restrykcji dotyczących wizyt członków rodzin i przekazów pieniężnych.