Republikański senator Arlen Specter szydził z Polaków, przemawiając na przyjęciu Pennsylvania Society. Oburzeni byli nie tylko polscy, ale i amerykańscy goście - podaje dziennik.pl, powołując się na relację "Pittsburgh Tribune".

Neonaziści coraz agresywniejsi w Niemczech. Szef policji jednego z bawarskich miast został w sobotę raniony nożem przed własnym domem. Bawarski minister spraw wewnętrznych atak na funkcjonariusza uznał za przejaw "nowego wymiaru skrajnie prawicowej przestępczości".

Prezydent Stanów Zjednoczonych George Bush zjawił się z niezapowiedzianą wizytą w Iraku. To pożegnanie - poinformował Biały Dom.

Kiedy znana brytyjska prezenterka radiowa wróciła do domu, zobaczyła wielki bałagan. W mieszkaniu zagościł dziki lokator, jak się okazało - Polak. Kobieta - zanim zadzwoniła na policję - kazała mu po sobie posprzątać.

Nowe nominacje w Watykanie "wymazują erę Wojtyły" - napisał w niedzielę włoski dziennik "La Stampa". gazeta wymienia długą listę odchodzących na emeryturę hierarchów, powołanych jeszcze za życia Jana Pawła II.

16 tysięcy kokosów zostało ułożonych na jednej z najsłynniejszych plaż świata Copacabana w Rio de Janeiro. Liczba nie jest przypadkowa - oznacza ilość zamordowanych w tym mieście osób od stycznia 2007 roku.

- Trzy lata pontyfikatu Josepha Ratzingera tworzą w opinii publicznej wizerunek Kościoła i papieża permanentnie okopanych - pisze watykanista Marco Politi w krytycznym wobec Benedykta XVI artykule na łamach dziennika "La Repubblica".

Morscy piraci będą mieli nowych przeciwników. Chińska marynarka przeprowadziła pierwsze w historii ćwiczenia antyterrorystyczne na dużą skalę. W akcji udział wzięły min. niszczyciel rakietowy, śmigłowce oraz łódź podwodna.

Indyjskie samoloty wojskowe naruszyły w sobotę w dwóch miejscach przestrzeń powietrzną Pakistanu - powiadomiło pakistańskie ministerstwo informacji. Ministerstwo obrony w Delhi zaprzeczyło, by doszło do tego incydentu.

Okrągły bilion dolarów - nawet tyle chce przeznaczyć Barack Obama na ratowanie amerykańskiej gospodarki. Dzięki tym pieniądzom sztab prezydenta-elekta chce wyciągnąć rynek z recesji w ciągu dwóch lat - pisze "The Wall Street Journal".

Prezydent Kuby Raul Castro pojechał w pierwszą podróż zagraniczną w tej roli - do Wenezueli. Jak stwierdza agencja Reutera, uczynił to, by umocnić stosunki z "największym dobroczyńcą" Kuby, prezydentem Hugo Chvezem.

Trzej kanadyjscy żołnierze zginęli, zaś jeden został ranny na południu Afganistanu, gdy ich pojazd najechał na ładunek wybuchowy - powiadomiło kanadyjskie wojsko. Liczba kanadyjskich żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie od chwili rozpoczęcia tam międzynarodowej misji wojskowej w 2001 r., wzrosła do 103.

Mieszka w zimnym Niżniewartowsku nad Obem, studiuje inżynierię naftową, ma długie blond włosy i jest najpiękniejszą kobietą świata - to najkrótsza, acz wystarczająca, charakterystyka Kseni Suchinowej. Rosjanka poszła w ślady słynnej imienniczki - wojowniczej Xeny - i odniosła zwycięstwo, pokonując 108 długonogich przeciwniczek w walce o tytuł Miss World 2008.

Niemiecki wywiad aktywnie wspierał Stany Zjednoczone przed w trakcie ataku na Irak - donosi tygodnik "Der Spiegel". W 2003 roku niemiecki rząd oficjalnie występował przeciwko inwazji. Tymczasem "Spiegel" cytuje amerykańskiego generała i twierdzi, że atak wręcz został przyspieszony po informacjach od Niemców.

Atak na posterunek policji, co najmniej dwa banki, kilka sklepów oraz siedzibę greckiego ministerstwa środowiska - to wstępny bilans siódmego dnia rozruchów w stolicy Grecji. Pojawiły się też barykady z płonących kontenerów na śmieci. W protestach uczestniczą tysiące licealistów i studentów. Zajścia mają też miejsce w Salonikach.

Stolica Grecji od tygodnia sparaliżowana jest nieustannymi demonstracjami i starciami z policją. Kto na tych wydarzeniach korzysta? Sklepy ze... sprzętem BHP. Sprzedaż masek przeciwgazowych wzrosła o 1/5. Wszyscy klienci to uczestnicy demonstracji. Maski na pewno się przydały - policja przyznaje, że kończy jej się gaz łzawiący.

Francuski neurochirurg, który miał leczyć przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Ila mówi, że nigdy go nie widział i nie ma o nim żadnych wieści. Kilka dni temu dziennik "Le Figaro" cytował go jako źródło informacji o zdrowiu dyktatora. Lekarz miał potwierdzić, że dyktator przeszedł wylew krwi do mózgu.

Co łączy Lecha Wałęsę, Michaiła Gorbaczowa i Fredrika de Klerka? Oczywista odpowiedź, czyli "zdobycie Pokojowej Nagrody Nobla" byłaby nieprawdziwa. A przynajmniej nie do końca. Wszyscy oni bowiem wystąpili w reklamie luksusowych samochodów.

Na ulicę wielu greckich miast po raz kolejny wyszli na na ulice greccy studenci, by uczcić pamięć zastrzelonego przez policję piętnastolatka i domagać się ukarania winnych. Na wieczór zaplanowano protest przed siedzibą parlamentu.