Pakistańskie protesty nie zniechęcają Amerykanów do bombardowania afgańsko-pakistańskiego pogranicza. W kolejnym nalocie zginęło co najmniej 8-10 talibskich bojowników. Nieco później na miejscu ataku znaleziono jeszcze 20 ciał.

Prezydent Hugo Chavez wygrał niedzielne referendum w Wenezueli. Oznacza to, że jeśli tylko będzie wygrywał wybory prezydenckie, może rządzić jeszcze przez nieograniczoną liczbę kadencji.

Irlandczycy, którzy jeszcze w czerwcu zeszłego roku odrzucili unijny Traktat Lizboński, teraz byliby skłonni go poprzeć - wynika z najnowszego sondażu. Powód? Kryzys gospodarczy, który mieszkańcom "Zielonej wyspy" mocno daje się we znaki.

Po jednej stronie policja, a po drugiej rozjuszeni Kurdowie, którzy wyszli na ulice wielu tureckich miast, by dać wyraz swojej złości. W ruch poszły m.in. kamienie, cegły, koktajle Mołotowa, pałki i gaz łzawiący. Efekt? Aresztowania i szpitalne nosze.

Książki o Harrym Potterze przesiąknięte "satanizmem", a huragan Katrina to kara za niemoralność mieszkańców Nowego Orleanu. Takimi odważnymi tezami zadziwiał, szokował i wzbudzał kontrowersje austriacki biskup Gerhard Maria Wagner. Do czasu. Po fali protestów w Kościele katolickim, kontrowersyjny duchowny zrezygnował ze stanowiska biskupa pomocniczego Linzu.

Co najmniej cztery osoby zginęły podczas weekendu pod lawinami w Alpach. Ten bilans może się jeszcze powiększyć, bo w Austrii wciąż nie odnaleziono narciarza, który zaginął w górach w sobotę.

Zbrodnia talibów, którzy porwali i zamordowali polskiego geologa, wstrząsnęła pakistańską opinią publiczną. Świadczą o tym m.in. listy do pakistańskich gazet. "Byłem przerażony, kiedy przeczytałem o brutalnym zamordowaniu Piotra Stańczaka" - napisał jeden z czytelników dziennika "Dawn".

Samolot, który rozbił się w Buffalo 12 lutego, leciał na autopilocie, a to było sprzeczne z procedurami linii lotniczej - poinformowali amerykańscy urzędnicy. W katastrofie zginęło 50 osób.

13-letni Alfie Patten ma zrobić test ojcostwa, żeby przekonać się czy jest ojcem dziecka 15-letniej Chantelle. Namawia go do tego jego ojciec. Także dwaj inni nastoletni chłopcy twierdzą, że mogli począć córeczkę Chantelle.

Ta wiadomość zszokowała amerykańskich muzułmanów. Kilka lat temu - gdy zakładał muzułmańską telewizję, która miała obalać stereotypy - Muzzammil Hassan był ich bohaterem. Teraz okazał się sprawcą brutalnej zbrodni, która nie może wpłynąć korzystnie na obraz muzułmanów w USA.

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w nocy w obwodzie astrachańskim w południowo-wschodniej części Rosji. Co najmniej 15 osób zginęło, gdy zapalił się trzypiętrowy dom mieszkalny. Kolejnych siedem ofiar z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala.

Dziesiątki tysięcy palestyńskich urzędników wzięły w niedzielę udział w powszechnym strajku. Zaprotestowali w ten sposób przeciwko dwutygodniowym opóźnieniom w wypłacie wynagrodzeń.

Nawet 100 milionów planet podobnych do naszej może znajdować się w Galaktyce, powiedział dr Alan Boss z Carnegie Institution of Science podczas konferencji naukowej. Na wielu z nich może być życie.

Dwadzieścia lat temu ostatni radziecki żołnierz, dowódca 40. Armii Borys Gromow, opuścił Afganistan. Dziesięcioletnia wojna kosztowała życie 15 tys. żołnierzy i walnie przyczyniła się do upadku ZSRR.

Papież Benedykt XVI odwiedzi Izrael już w maju. Mimo prasowych spekulacji o przesunięciu terminu papieskiej pielgrzymki, premier Ehud Olmert potwierdził dziś wizytę Ojca Świętego w Izraelu.

Wenezuelczycy zdecydują w referendum, czy obecny szef państwa Hugo Chavez będzie mógł się ubiegać o kolejne kadencje prezydenckie bez ograniczeń. Już raz Wenezuelczycy powiedzieli Chavezowi "nie".

Zatrważająco rośnie liczba chorych na syfilis - alarmują chińscy wenerolodzy. - W ubiegłym roku liczba zachorowań wzrosła w Chinach o 20 proc. - zanotowano aż 257 474 przypadków. Dlatego chińskie władze rozpoczęły ogólnokrajową kampanię edukacyjną.

Galeras, wulkan w południowo-zachodniej Kolumbii, znów dał o sobie znać. Obudzony w 1989 roku, od tego czasu kilka razy wybuchał. Kolejna erupcja, do której doszło w sobotę, zmusiła do opuszczenia swoich domów siedem tysięcy osób.