Świat

33 szkoły w USA zamknięte. Wśród powodów "koniec świata"

Świat

sxc.huW Michigan dmuchają na zimne

W 33 szkołach w stanie Michigan w USA odwołano piątkowe zajęcia. Jak tłumaczy tamtejsze kuratorium, to środek bezpieczeństwa w obliczu "napiętej atmosfery" związanej z niedawną masakrą w Newtown i "końcem świata", który ma rzekomo nastąpić 21 grudnia.

Urzędnicy w kilku hrabstwach stanu Michigan obserwowali w ostatnich dniach portale społecznościowe i po bardzo wielu wpisach, których autorami byli mieszkające w regionie osoby, zdecydowali, że zamknięcie szkół jest uzasadnione. Na Twitterze pojawiały się bowiem stwierdzenia internautów mówiących np., że "piątek wydaje się być dobrym dniem, by wylecieć w powietrze".

Obawy o bezpieczeństwo

Kuratorium oświaty, nauczyciele i policja potraktowali te wpisy poważnie i uznali, że zamkną w piątek 33 placówki.

Urzędnicy wytłumaczyli, że chodziło im przede wszystkim o rozładowanie "napiętej" atmosfery po strzelaninie w szkole w Newtown, a "koniec świata" zapowiadany według przepowiedni Majów na 21 grudnia był "również zauważonym, ale mniej istotnym elementem branym pod uwagę".

"Po wydarzeniach w Connecticut pojawiły się wyraźnie obawy o bezpieczeństwo nauczycieli i uczniów. Dlatego zdecydowaliśmy się na ten krok" - napisał w oświadczeniu cytowanym przez stację NBC News przedstawiciel kuratorium.

Autor: adso//bgr / Źródło: NBC News

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Raporty: