30 grup terrorystów szykuje zamachy na Wyspach


Około 30 komórek terrorystycznych na terenie Wielkiej Brytanii szykuje się do przeprowadzenia zamachów i około 4000 osób znajduje się pod nadzorem policji - poinformował w poniedziałek brytyjski minister ds. bezpieczeństwa Alan West.

Angielskie służby bezpieczeństwa zapewniają, że wszyscy mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. Władze stale monitorują wszystkie jednostki terrorystyczne, o których wiedzą i w miarę możliwości starają się likwidować zagrożenie.

- Codziennie służby bezpieczeństwa i policja obserwują ponad 200 grup i siatek, które w różnym stopniu zagrażają naszemu bezpieczeństwu - oświadczył West w radiu BBC. - Około trzydziestu z nich jest pod ścisłą obserwacją, gdyż są już na etapie gromadzenia materiałów lub podejmują kroki, które mogą spowodować, że w krótkim czasie przejdą do działania - dodał minister.

Wzmożona czujność brytyjskich służb specjalnych spowodowana jest ostatnimi wydarzeniami na terenie całej Wielkiej Brytanii. Zamach próbowano przeprowadzić m.in. w Londynie i w Glasgow. Do tej pory zatrzymano w związku z nimi tylko kilka osób, ale służby specjalne zapewniają, że osoby stanowiące największe zagrożenie są pod ścisłą obserwacją.

Źródło: PAP/Radio Szczecin

Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP