30 grup terrorystów szykuje zamachy na Wyspach


Około 30 komórek terrorystycznych na terenie Wielkiej Brytanii szykuje się do przeprowadzenia zamachów i około 4000 osób znajduje się pod nadzorem policji - poinformował w poniedziałek brytyjski minister ds. bezpieczeństwa Alan West.

Angielskie służby bezpieczeństwa zapewniają, że wszyscy mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. Władze stale monitorują wszystkie jednostki terrorystyczne, o których wiedzą i w miarę możliwości starają się likwidować zagrożenie.

- Codziennie służby bezpieczeństwa i policja obserwują ponad 200 grup i siatek, które w różnym stopniu zagrażają naszemu bezpieczeństwu - oświadczył West w radiu BBC. - Około trzydziestu z nich jest pod ścisłą obserwacją, gdyż są już na etapie gromadzenia materiałów lub podejmują kroki, które mogą spowodować, że w krótkim czasie przejdą do działania - dodał minister.

Wzmożona czujność brytyjskich służb specjalnych spowodowana jest ostatnimi wydarzeniami na terenie całej Wielkiej Brytanii. Zamach próbowano przeprowadzić m.in. w Londynie i w Glasgow. Do tej pory zatrzymano w związku z nimi tylko kilka osób, ale służby specjalne zapewniają, że osoby stanowiące największe zagrożenie są pod ścisłą obserwacją.

Źródło: PAP/Radio Szczecin

Pozostałe wiadomości