25 zwęglonych ciał po dniu zamieszek

Świat

Aktualizacja:

Antananarywa, stolica Madagaskaru, wychodzi z szoku dzień po antyrządowych zamieszkach opozycji. W jednym ze spalonych budynków straż pożarna odnalazła zwęglone ciała 25 osób.

Zwłoki znaleziono w jednym ze splądrowanych i podpalonych sklepów - poinformowała agencja Reutera. Jak sprecyzował wyższy rangą przedstawiciel straży, ciała są na tyle zwęglone, że trudna będzie ich identyfikacja.

Doniesienia z Antananarywy są jednak niejasne. AFP podaje, że w sklepie znaleziono zwłoki jedynie sześciu osób. W sumie, według tej agencji, od poniedziałku zginęło w zamieszkach osiem osób.

Tłum spalił budynek telewizji

W poniedziałek na ulice Antananarywy wyległy tłumy, domagając się nowego rządu. W proteście przeciwko zamknięciu opozycyjnej stacji radiowej złupiono i podpalono budynki telewizji publicznej oraz podpalono telewizję prywatną, związaną z prezydentem i splądrowano dom jednego z senatorów.

Zamieszki wybuchły po apelu przywódcy opozycji i zarazem mera Antananarywy Andry'ego Rajoeliny, który krytykował "dyktaturę" Republiki Madagaskaru i podczas weekendu nawoływał do rozpoczęcia w poniedziałek strajku generalnego.

Źródło: PAP