Miał być drift, ale kierowca wpadł w poślizg. Przed szkołą. Piesza uciekła w ostatniej chwili

TVN24

Pirat drogowy przed szkołą tvn24
wideo 2/7

Próbował driftować przed szkołą, omal nie zmiótł z drogi kobiety przechodzącej przez jezdnię. Pieszą uratowało to, co "zrobiła w ostatniej sekundzie". Policja z Środy Wielkopolskiej opublikowała nagranie z monitoringu. Ku przestrodze.

Środa Wielkopolska, ulica Paderewskiego. To właśnie w tym miejscu, tuż przed szkołą doszło do niebezpiecznej sytuacji, którą 4 grudnia nagrała kamera monitoringu.

- 20-letni kierowca próbował driftować na ulicy Paderewskiego. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, auto zaczęło się obracać po całej jezdni - informowała asp. Edyta Kwietniewska z policji w Środzie Wielkopolskiej.

Bmw zaczęło niebezpiecznie zbliżać się w stronę chodnika i kobiety, która przechodziła tam przez jezdnię.

- Ta kobieta cudem uniknęła uderzenia rozpędzonego auta. W ostatniej sekundzie zaczęła biec i to ją uratowało - dodaje Kwietniewska.

Zatrzymali mu prawo jazdy

Jeden z przechodniów poinformował o tej sytuacji policję. Funkcjonariusze szybko ustalili dane kierowcy. Okazał się nim 20-letni mężczyzna.

- Policjanci zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy. Postawili mu również zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Zebrany materiał dowodowy zostanie przedstawiony w sądzie. Mężczyźnie grozi utrata prawa jazdy na 3 lata i do 5 tysięcy złotych grzywny - mówi Kwietniewska.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i przypominają, że brawurowa jazda, lekkomyślność i chęć popisania się mogą mieć tragiczne skutki.

- Pokazaliśmy to nagranie ku przestrodze. Niestety, rzeczywistość to nie film ani komputerowa gra - czasu nie można cofnąć, a czyjegoś życia nie da się przywrócić - dodaje Kwietniewska.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: TVN24 Poznań