Pijany wyprzedzał na podwójnej ciągłej i doprowadził do zderzenia. Usłyszał wyrok

Wyrok sądu
Sędziszów Małopolski (Podkarpacie)
Źródło wideo: google earth
Źródło zdj. gł.: Shutterstock
11 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych to wyrok, jaki usłyszał 42-latek. Mężczyzna pod wpływem alkoholu spowodował wypadek drogowy, w którym ciężko ranne zostały dwie osoby.

Do wypadku doszło 16 sierpnia 2025 roku na drodze krajowej numer 94 w Sędziszowie Małopolskim. Jak ustalono w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Rejonową w Ropczycach, 42-letni Krzysztof O. wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, przekraczając linię podwójną ciągłą. Doprowadził w ten sposób do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka pojazdem.

W wyniku zderzenia kierowca i pasażer drugiego auta - kobieta i mężczyzna, mieszkańcy Rzeszowa - doznali ciężkich obrażeń, w tym licznych złamań oraz urazów wielonarządowych.

Był pijany i już wcześniej karany

Bezpośrednio po wypadku badanie alkomatem wykazało u kierowcy ponad 1,8 promila alkoholu. W toku śledztwa ustalono również, że mężczyzna był już wcześniej prawomocnie skazany w Niemczech za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Krzysztof O. przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

11 lat więzienia

Sąd skazał mężczyznę na 11 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo orzekł po 20 tysięcy złotych na rzecz pokrzywdzonych i świadczenie w wysokości 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

"Prokuratura oceniła wydane rozstrzygnięcie jako słuszne i adekwatne do stopnia zawinienia oskarżonego oraz społecznej szkodliwości popełnionych czynów" - przekazał w komunikacie Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

TVN24
Dowiedz się więcej:

TVN24

Źródło: tvn24.pl
Czytaj także: