"Nie chcę zejść śmiertelnie na dyżurze". Ordynator i dwie lekarki złożyli wypowiedzenia, decydują się losy interny

Autor:
ms/tam
Źródło:
tvn24.pl
Lesko (woj. podkarpackie)
Lesko (woj. podkarpackie)Google Earth
wideo 2/7
Google EarthLesko (woj. podkarpackie)

Ordynator i dwie lekarki z Oddziału Wewnętrznego Szpitala Powiatowego w Lesku (woj. podkarpackie) złożyli wypowiedzenia. Jeśli kierownictwo lecznicy nie znajdzie zastępstwa, w wakacje jeden z najważniejszych oddziałów może przestać istnieć. Lekarze mówią, że są przepracowani i kiepsko zarabiają. Dyrektor lecznicy odpowiada, że więcej zapłacić nie może, bo szpital ma problemy finansowe.

W Oddziale Wewnętrznym Szpitala Powiatowego w Lesku zatrudnionych jest pięcioro lekarzy. W ostatnim czasie troje z nich - ordynator i dwie lekarki - złożyli wypowiedzenia z pracy. W wakacje, z powodu braku kadry, oddział może przestać działać.

Leska interna to 32 łóżka. Przy oddziale funkcjonuje czterołóżkowa sala intensywnego nadzoru kardiologicznego. Rocznie w oddziale hospitalizowanych jest około tysiąca osób, nie tylko z powiatu leskiego, ale także ościennych - sanockiego i bieszczadzkiego. W sezonie letnim trafiają tam także turyści, którzy przyjeżdżają w Bieszczady i wymagają leczenia.

Jednym z lekarzy, który złożył wypowiedzenie, jest ordynator interny, doktor Jarosław Maresz. - Sytuacja w szpitalnictwie od lat jest napięta i trudna. Brakuje lekarzy specjalistów, pensje są byle jakie. Od czasu podwyżki ministra Szumowskiego co prawda istotnie wzrosły, bo ustanowiono tak zwaną pensję minimalną, niemniej te pensje nadal nie są konkurencyjne wobec pensji oferowanych przez podstawową opiekę zdrowotną i to są naprawdę bardzo duże różnice - mówi nam ordynator.

ZOBACZ MATERIAŁ "FAKTÓW" TVN: Wzrost płacy minimalnej lekarzy o 19 złotych brutto. "To budzi głęboką frustrację" 

I dodaje: - W podstawowej opiece zdrowotnej można zarobić za godzinę pracy blisko cztery razy tyle, co w szpitalu. Lekarz rodzinny, jeśli ma problematycznego pacjenta, kieruje go do szpitala, a lekarz w szpitalu - wynagradzany dużo słabiej - musi sobie z tym pacjentem poradzić, zdiagnozować, wyleczyć. Stąd też nasze rozgoryczenie.

Aby zapewnić opiekę pacjentom, biorą nadgodziny, niektórzy pracują na dwa etaty

Aby zapewnić pacjentom całodobową opiekę, lekarze na leskiej internie muszą pracować także w nadgodzinach. - Wyrabiamy dodatkowe pieniądze, dzięki temu wynagrodzenia są wyższe, ale też jesteśmy obciążeni dodatkowym czasem pracy, co jest męczące - przyznaje doktor Maresz.

Zgodnie z Kodeksem pracy do obsady dyżurów na leskiej internie potrzeba ośmiu lekarzy, obecnie jest pięcioro. Przy obecnym stanie zatrudnienia lekarze - aby zapewnić właściwą pracę oddziału - muszą dodatkowo wyrazić zgodę na tzw. pracę ponadnormatywną, ponieważ Kodeks pracy zabrania im pełnić więcej niż cztery dyżury w miesiącu. Dochodzi do sytuacji, że niektórzy wypracowują w miesiącu dwa etaty.

"Nie chcę zejść śmiertelnie na dyżurze, a tak się może skończyć przepracowanie"

Problemy na leskiej internie - jak informuje ordynator oddziału - zaczęły się, kiedy miesiąc temu jedna z lekarek złożyła wypowiedzenie z pracy. - W tej sytuacji, nie widząc możliwości zabezpieczenia pracy oddziału, ja również złożyłem wypowiedzenie - mówi Maresz.

W ubiegły piątek z pracy zrezygnowała kolejna lekarka. - W tej sytuacji od 1 sierpnia na oddziale zostałbym ja i dwóch asystentów, z czego jeden pracuje na pół etatu w poradni diabetologicznej. Musielibyśmy dyżurować na zmianę, czasem co drugi dzień, po czym zostać jeszcze po dyżurze w pracy do godziny 15, czyli przepracować 24 godziny plus jeszcze dniówka do 15, bo nie ma kto pacjentami się zająć - wyjaśnia. I dodaje: - To jest nie do przejścia. Nie wyobrażam sobie tego, fizycznie nie dałbym rady. Nie chcę zejść śmiertelnie na dyżurze, a tak się może skończyć przepracowanie.

- Nie mogę dalej swoją osobą firmować tego status quo, bo to byłoby niebezpieczne nie tylko dla mnie, ale i dla pacjentów. Lekarz zmęczony może nie być w stanie podjąć właściwej decyzji, może popełnić błąd, coś przeoczyć i to stanowi również dla pacjentów poważne zagrożenie - mówi.

Jeśli nie uda się znaleźć lekarzy, oddział wewnętrzny trzeba będzie zamknąćtvn24.pl (archiwum)

"Sytuacja jest bardzo ciężka i trzeba brać pod uwagę wszystkie scenariusze" 

- Daliśmy ogłoszenia i szukamy lekarzy do oddziału wewnętrznego, aby zabezpieczyć jego działanie, prowadzimy rozmowy - mówi nam Piotr Czerwiński, dyrektor Szpitala Powiatowego w Lesku. 

Przyznaje, że szpital nie ma możliwości, aby zaproponować lekarzom wyższe stawki, bo placówki zwyczajnie na to nie stać.

 - Jeżeli zaproponujemy lekarzom wyższe stawki, nastąpi efekt domina, wszyscy lekarze żądają podwyższenia stawek, a są one na tyle wysokie, że już przekraczają możliwości finansowe szpitala. Szpital ma ogromne zadłużenie i nie jest w stanie zwiększać uposażeń lekarzy - wyjaśnia. 

Czytaj też: Od lipca wzrost płacy minimalnej pracowników ochrony zdrowia. Biały personel: tę podwyżkę zjadła już inflacja

Jak mówi nam, aktualnie szpital ma około 60 milionów złotych długu, przy 40 milionach złotych kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia. Placówka jest w procesie reorganizacji.

- Przygotowujemy pomysły na to, żeby przeprofilować szpital, ale jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o szczegółach - podkreśla dyrektor. 

Jak przyznaje, zmiana profilu placówki do tej pory przygotowywana była w oparciu o funkcjonujący oddział wewnętrzny. Jeśli trzeba będzie go zamknąć, plan trzeba będzie zmodyfikować.

- Oddział wewnętrzny jest bardzo istotny, jeśli chodzi o funkcjonowanie szpitala - podkreśla.

W najbliższy czwartek (27 kwietnia) dyrektor szpitala spotka się z radą powiatu leskiego. Decyzje co do przyszłości oddziału wewnętrznego - jak przekazuje - mają zapaść na początku maja.

Czytaj też: Protest pielęgniarek. Doświadczone zarabiają dużo mniej niż koleżanki prosto po studiach

- Sytuacja jest bardzo ciężka i trzeba brać pod uwagę wszystkie scenariusze. Również ten zakładający likwidację oddziału - mówi Czerwiński.

"Jeśli polityka zarządzania szpitalem się nie zmieni, za kilka lat po oddziałach będzie hulał wiatr"

- Sytuacja jest bardzo trudna - przyznaje w rozmowie z tvn24.pl jeden z lekarzy zatrudnionych w oddziale wewnętrznym, który do tej pory nie złożył i - jak zapewnia - nie zamierza składać wypowiedzenia. - Zbudowaliśmy dobry, zgrany zespół. Szkoda tego - przyznaje.

Zaznacza, że jeśli kierownictwo placówki nie zatrudni dodatkowych lekarzy, nie da się pospinać dyżurów tak, aby zapewnić oddziałowi funkcjonowanie. - Nie wyobrażam sobie funkcjonowania szpitala bez oddziału wewnętrznego, to swoiste "serce szpitala" - komentuje. 

Dodaje, że problemem lecznicy - poza brakami kadrowymi - jest także starzejący się personel. Jak mówi, większość pracowników zatrudnionych w leskim szpitalu - zarówno lekarze, jak i pielęgniarki, to osoby w wieku przedemerytalnym. - Nie ma polityki zatrudniania młodych osób, a to błąd. Tylko oferując konkurencyjne warunki, możemy ściągnąć do siebie młodą kadrę - mówi. I dodaje: - Mam czarne myśli. Jeśli polityka zarządzania szpitalem się nie zmieni, za kilka lat po oddziałach będzie hulał wiatr.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ms/tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24.pl (archiwum)

Pozostałe wiadomości

Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na autostradzie A1 Sebastian M. został w środę zatrzymany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - poinformował minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Później szef resortu sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro przekazał, że popisał wniosek o ekstradycję mężczyzny. Według nieoficjalnych ustaleń TVN24, Sebastian M. wcześniej był w Niemczech, skąd poleciał do Turcji, a następnie do ZEA, gdzie wpadł w ręce policji.

Sebastian M. zatrzymany na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest wniosek o ekstradycję

Sebastian M. zatrzymany na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest wniosek o ekstradycję

Aktualizacja:
Autor:
bp,
bż,
akr/tok
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Policjanci zatrzymali 28-latka, który driftował na rondzie w Otwocku. Przeprowadzona kontrola wykazała, że auto miało wiele wątpliwych przeróbek. W efekcie bmw trafiło na lawetę, a rajdowiec amator stracił dowód rejestracyjny i prawo jazdy.

W godzinach szczytu driftował na rondzie. Kierowca "zachowywał się lekceważąco i arogancko"

W godzinach szczytu driftował na rondzie. Kierowca "zachowywał się lekceważąco i arogancko"

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W ciągu ostatnich ośmiu lat ceny mleka wzrosły prawie dwukrotnie - wynika z danych zebranych przez portal DlaHandlu. Zwyżka szczególnie zauważalna była w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

Tak rosły ceny mleka

Tak rosły ceny mleka

Autor:
jr/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

Z najnowszego sondażu partyjnego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że największe poparcie ma Prawo i Sprawiedliwość - 34 procent, co przełożyłoby się na 188 mandatów w Sejmie. Jednak trzy ugrupowania opozycyjne, które zajęły kolejne miejsca - Koalicja Obywatelska, Nowa Lewica oraz Trzecia Droga - dysponowałyby łącznie 244 mandatami, czyli miałyby sejmową większość. Różnica między wynikami PiS-u a KO zmniejszyła się względem wrześniowego sondażu. Największy wzrost poparcia odnotowała Nowa Lewica.

Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24: opozycja z sejmową większością 

Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24: opozycja z sejmową większością 

Autor:
mjz/ft
Źródło:
TVN24

Jedna osoba została ranna, a 70 ewakuowano z powodu pożaru, jaki wybuchł w hostelu w dzielnicy Darlinghurst w Sydney. Służby ratunkowe opublikowały nagranie z kamery monitoringu, ukazujące dwóch turystów uciekających z pokoju, w którym doszło do eksplozji. Straż pożarna podejrzewa, że przyczyną pożaru mógł być uszkodzony akumulator roweru elektrycznego.

"Dwóm turystom udało się szczęśliwie uciec przed kulą ognia". Nagranie z monitoringu

"Dwóm turystom udało się szczęśliwie uciec przed kulą ognia". Nagranie z monitoringu

Autor:
momo/dap
Źródło:
Reuters, Guardian

Widać zysk dla partii opozycyjnych - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor Anna Materska-Sosnowska, politolożka z Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacji imienia Stefana Batorego. W ten sposób komentowała wyniki sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24, z którego wynika, że partie opozycyjne miałyby sejmową większość. Dodała, że "cała zabawa będzie o to, kto z kim i jaką koalicję będzie mógł utworzyć". Stwierdziła też, że "PiS popełnił błąd" podczas niedzielnej konwencji tej partii w Katowicach.

Dr Materska-Sosnowska: te sondaże pokazują jedno - jest potencjał na zmianę

Dr Materska-Sosnowska: te sondaże pokazują jedno - jest potencjał na zmianę

Autor:
mjz/dap
Źródło:
TVN24

Donald Tusk na spotkaniu w Koninie usłyszał pytanie od dziewięcioletniej dziewczynki. - Czy po 15 października będę żyła w bezpiecznym i szczęśliwym kraju? - zapytała. Lider PO odparł, że to dla niego "największe wyzwanie", jakie może sobie wyobrazić. - Ona bardziej przekona wątpiących niż moje dwie godziny gadania. Oprócz tego zrobiłaś kawał wielkiej roboty. Zapisuję cię do sztabu, zgoda? - zwrócił się do niej Tusk.

Tusk dostał pytanie od dziewięciolatki. "Zrobiłaś kawał wielkiej roboty. Zapisuję cię do sztabu, zgoda?"

Tusk dostał pytanie od dziewięciolatki. "Zrobiłaś kawał wielkiej roboty. Zapisuję cię do sztabu, zgoda?"

Autor:
mjz
Źródło:
TVN24

Policja pojawiła się w środę na jednym z nowych osiedli przy Burakowskiej. - Znaleziono ciała kobiety i mężczyzny w wieku około 30 lat - przekazał rzecznik prokuratury.

W mieszkaniu znaleziono ciała kobiety i mężczyzny

W mieszkaniu znaleziono ciała kobiety i mężczyzny

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Wiem, co mówią niektórzy kredytobiorcy. Cieszą się. Ale ludzi, którzy mają oszczędności, jest wielokrotnie więcej niż kredytobiorców i oni tracą wielokrotnie więcej - w ten sposób decyzję o obniżeniu stóp procentowych przez RPP skomentował w programie "Kropka nad i" w TVN24 Bogusław Grabowski, były członek Rady Polityki Pieniężnej. - To decyzja całkowicie polityczna - dodał.

Grabowski o obniżce stóp procentowych: decyzja całkowicie polityczna

Grabowski o obniżce stóp procentowych: decyzja całkowicie polityczna

Autor:
jr/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

Dwie kobiety, z których jedna prosiła o szklankę wody, a druga twierdziła, że zbierają odzież dla osób potrzebujących, okradły 88-latka z gminy Baboszewo (Mazowieckie). Po ich wizycie okazało się, że w portfelu seniora brakuje dwóch tysięcy złotych. Policja apeluje, aby nie wpuszczać do domów i mieszkań obcych osób.

Chciał pomóc, podał szklankę wody, stracił dwa tysiące złotych

Autor:
b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prawo i Sprawiedliwość przed wyborami dokonuje różnych ruchów - powiedział w "Faktach po Faktach" poseł Lewicy Andrzej Szejna, pytany o środową obniżkę stóp procentowych. Według niego jest ona wraz z obniżką cen paliw na Orlenie oraz twierdzeniami rządzących w sprawie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy elementem "pakietu kłamstwa Prawa i Sprawiedliwości". Ryszard Petru, kandydat Trzeciej Drogi w wyborach, ocenił, że "z tymi stopami procentowymi jest dokładnie tak samo jak z cenami na Orlenie". - Jedno i drugie jest sztucznie zaniżane - dodał.

"Pakiet kłamstwa Prawa i Sprawiedliwości". Szejna o jego trzech elementach

"Pakiet kłamstwa Prawa i Sprawiedliwości". Szejna o jego trzech elementach

Autor:
akr/dap
Źródło:
TVN24

63 procent Polaków uważa, że w związku z aferą wizową minister Zbigniew Rau powinien podać się do dymisji - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest 26 procent respondentów.

Szef MSZ do dymisji po aferze wizowej? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Szef MSZ do dymisji po aferze wizowej? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Autor:
kkow/dln
Źródło:
Fakty TVN

Aż 65 procent Polaków uważa, że w Polsce potrzebna jest zmiana władzy - wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Przeciwnego zdania jest 30 procent respondentów.

Czy w Polsce potrzebna jest zmiana władzy? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Czy w Polsce potrzebna jest zmiana władzy? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24

Autor:
kkow/dln
Źródło:
Fakty TVN

W Wenecji we Włoszech doszło do tragicznego wypadku autokaru, w wyniku którego 21 osób zginęło, a 15 jest rannych. Agencja Reuters udostępniła w środę nagranie, na którym widać moment upadku autokaru z wiaduktu z wysokości dziesięciu metrów. Pojazd spadł na tory kolejowe, potem się zapalił. W Wenecji ogłoszono żałobę.

Wypadek autokaru w Wenecji. Nagranie z monitoringu

Wypadek autokaru w Wenecji. Nagranie z monitoringu

Autor:
ek
Źródło:
PAP, Reuters

Jarosław Kaczyński przekonywał w środę w Łodzi, że jeśli sprawa relokacji migrantów "zostałaby załatwiona wbrew naszym intencjom, wbrew intencjom większości naszego społeczeństwa, to zmieniłaby nasze życie i to zmieniła nie na lepsze". Szef PiS skrytykował również Polskie Stronnictwo Ludowe i jego prezesa Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Kaczyński: jest pytanie, czy warto naśladować Zachodnią Europę?

Kaczyński: jest pytanie, czy warto naśladować Zachodnią Europę?

Autor:
akr/dap
Źródło:
PAP, TVN24

Donald Tusk na spotkaniu w Koninie mówił, że"ma wiedzę", iż rządzący "planują systematycznie, z zimną krwią, wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej". - Jesteśmy o krok od dramatu, historycznego dramatu. PiS prowadzi nas do tragicznej samotności - dodał.

Tusk: rządzący planują wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej

Tusk: rządzący planują wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej

Autor:
mjz/dap
Źródło:
TVN24

Ambasadorowie krajów Unii Europejskiej osiągnęli w środę porozumienie w sprawie tak zwanego rozporządzenia kryzysowego, które jest kluczowym elementem unijnego paktu migracyjno-azylowego - donosi agencja Reutera. Polska i Węgry zagłosowały przeciw. Słowacja, Czechy i Austria wstrzymały się od głosu - podaje Polska Agencja Prasowa, powołując się na źródło unijne.

Jest porozumienie w sprawie paktu migracyjnego. "Dokonaliśmy ogromnego kroku naprzód"

Jest porozumienie w sprawie paktu migracyjnego. "Dokonaliśmy ogromnego kroku naprzód"

Autor:
momo
Źródło:
Guardian, Reuters, PAP, tvn24.pl

Siły rosyjskie, które odpierają kontrofensywę Ukraińców w obwodzie zaporoskim, wprowadziły taktykę tak zwanej elastycznej obrony - informuje amerykański dziennik "New York Times". Polega ona na kontrolowanym odwrocie z niektórych terenów, a następnie na przeprowadzaniu kontrataków.

"NYT" o nowej taktyce Rosjan na ukraińskim froncie

"NYT" o nowej taktyce Rosjan na ukraińskim froncie

Autor:
tas/dap
Źródło:
PAP, New York Times

Nie ma zgody w państwie polskim na pedofilię. Nie ma zgody na takie patocelebryckie zachowania w internecie - mówił premier Mateusz Morawiecki, nawiązując do afery związanej z polskimi youtuberami. Do jego słów odniósł się lider PO Donald Tusk. Wskazywał, że PiS powołał państwową komisję do spraw pedofilii, która "nie podjęła żadnego działania". Przypomniał też skandal pedofilski w polskim Kościele, nagłośniony po filmie braci Marka i Tomasza Sekielskich. - Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński osobiście odpowiadają za to, że państwo polskie nie zrobiło nic w tej kwestii - dodał.

Morawiecki: nie ma zgody na pedofilię. Tusk: państwo polskie nie zrobiło nic

Morawiecki: nie ma zgody na pedofilię. Tusk: państwo polskie nie zrobiło nic

Autor:
akr/dap
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Rosyjska inwazja zbrojna na Ukrainę trwa od 588 dni. Wywiad wojskowy w Kijowie poinformował, że jego jednostka specjalna wylądowała na terytorium zaanektowanego Krymu i zaatakowała wroga. Opublikowane przez służbę nagranie ukazuje funkcjonariuszy, płynących w kierunku wybrzeży półwyspu. Przedstawiciel wywiadu Andrij Jusow oznajmił, że "w wyniku walk zginęło wielu okupantów, jednak wśród ukraińskich obrońców również są straty". Wywiad nie sprecyzował, kiedy doszło do ataku. W tvn24.pl relacjonujemy najważniejsze wydarzenia z i wokół Ukrainy.

Ukraiński wywiad: jednostka sił specjalnych wylądowała na Krymie. Opublikowano nagranie

Ukraiński wywiad: jednostka sił specjalnych wylądowała na Krymie. Opublikowano nagranie

Aktualizacja:
Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl, Reuters, PAP

Mokotowscy policjanci zatrzymali kierowcę, który - jak to ujęli - "udawał sowę", jechał ruchliwymi ulicami z wyłączonymi światłami. Podczas kontroli okazało się, że nie ma prawa jazdy i jest poszukiwany. Woń narkotyków, która wydobywała się z samochodu, nie poprawiła i tak już nie najlepszej sytuacji 39-latka.

Jadąc przez Mokotów, "udawał sowę". Pogrążyły go narkotyki w aucie

Jadąc przez Mokotów, "udawał sowę". Pogrążyły go narkotyki w aucie

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stopy procentowe NBP spadną o 25 punktów bazowych. Obniżka po raz kolejny zmniejszy wysokość rat kredytów hipotecznych. Ale nie tylko. Wpłynie również na oprocentowanie części kredytów konsumpcyjnych. Spadnie też oprocentowanie lokat bankowych.

Co z ratami kredytów po decyzji RPP? Wyliczenia

Co z ratami kredytów po decyzji RPP? Wyliczenia

Autor:
/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

W środę po południu obserwujemy umacnianie się złotego. Rada Polityki Pieniężnej (RPP) zdecydowała się na obniżenie stóp procentowych NBP o 25 punktów bazowych.

Złoty odetchnął po decyzji RPP

Złoty odetchnął po decyzji RPP

Autor:
/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

Któremu późniejszemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych życie uratował Kazimierz Pułaski? Abrahamowi Lincolnowi, George'owi Washingtonowi, Theodore'owi Rooseveltowi czy Thomasowi Jeffersonowi? Na to pytanie za 20 tysięcy złotych odpowiadał Tomasz Grabowski z Pruszkowa.

Któremu prezydentowi Stanów Zjednoczonych życie uratował Kazimierz Pułaski? Pytanie w "Milionerach"

Któremu prezydentowi Stanów Zjednoczonych życie uratował Kazimierz Pułaski? Pytanie w "Milionerach"

Autor:
paj//am
Źródło:
Milionerzy TVN

Brytyjskie służby zostaną poddane kontroli w związku ze śmiercią 10-letniej Sary. Sprawdzone mają być agencje, które miały do czynienia z rodziną dziewczynki. Ciało dziewczynki odnaleziono w sierpniu w jej domu. Zarzuty w sprawie postawiono jej ojcu, macosze i wujowi.

Śmierć 10-letniej Sary. Policja i państwowe agencje pod lupą

Śmierć 10-letniej Sary. Policja i państwowe agencje pod lupą

Autor:
pb//am
Źródło:
standard.co.uk, BBC

W moim kręgu nie było eksperta, polityka bardziej zaangażowanego w promowanie podniesienia wieku emerytalnego niż premier Mateusz Morawiecki - powiedział w środę w Zgierzu lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Jak stwierdził, "premier Morawiecki ma pełne prawo czuć się autorem podniesienia wieku, czy współautorem, podniesienia wieku emerytalnego w Polsce".

Tusk w Zgierzu: premier Morawiecki ma pełne prawo czuć się autorem podniesienia wieku emerytalnego w Polsce

Tusk w Zgierzu: premier Morawiecki ma pełne prawo czuć się autorem podniesienia wieku emerytalnego w Polsce

Aktualizacja:
Autor:
momo/ft
Źródło:
TVN24

Sąd wyda wyrok w sprawie kierowcy autobusu miejskiego, który zimą ubiegłego roku potrącił pieszą na przejściu. Seniorka zmarła.

Miała zielone światło na przejściu, zginęła. Kierowca autobusu miejskiego stanie przed sądem

Miała zielone światło na przejściu, zginęła. Kierowca autobusu miejskiego stanie przed sądem

Autor:
kz
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sąd Rejonowy w Łukowie (Lubelskie) skazał na siedem miesięcy pozbawienia wolności Paulinę S., która zażądała od właścicielki jednej z restauracji tysiąca złotych i zagroziła, że jeśli nie dostanie pieniędzy, ogłosi w internecie, iż w jedzeniu, które zamówiła w lokalu, były żywe larwy owadów. Okazało się, że to nieprawda, fałszywy był też rzekomy dowód zakupu.  

Twierdziła, że w jedzeniu są żywe larwy owadów. Chciała pieniędzy od restauracji za milczenie. Usłyszała wyrok

Twierdziła, że w jedzeniu są żywe larwy owadów. Chciała pieniędzy od restauracji za milczenie. Usłyszała wyrok

Autor:
tm/tok
Źródło:
tvn24.pl

Do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli (woj. podkarpackie) zgłosiła się kobieta, która podejrzewa, że szczątki, znalezione w lutym podczas wyburzania budynku na terenie Elektrowni Stalowa Wola, mogą należeć do jej ojca. Od kobiety pobrano materiał biologiczny, który zostanie porównany z tym wyodrębnionym ze szczątków.

Z sufitu spadły szczątki. Do prokuratury zgłosiła się kobieta, która szuka ojca

Z sufitu spadły szczątki. Do prokuratury zgłosiła się kobieta, która szuka ojca

Autor:
ms/tok
Źródło:
tvn24.pl

Aleksandra Popławska zachęcała do udziału w wyborach parlamentarnych w ramach kampanii "Nie śpij, bo cię przegłosują". Pod jej postem ukazał się wulgarny komentarz piłkarza KSWS Victoria Kaliska. Dziś klub opublikował oświadczenie, w którym przeprosił aktorkę i poinformował o zawieszeniu zawodnika, "stanowczo sprzeciwiając się jakimkolwiek przejawom agresji i przemocy".

Aleksandra Popławska zachęcała do udziału w wyborach, piłkarz wulgarnie to skomentował. Jest reakcja klubu

Aleksandra Popławska zachęcała do udziału w wyborach, piłkarz wulgarnie to skomentował. Jest reakcja klubu

Autor:
wac//az
Źródło:
aleksandrapoplawska/Instagram, KSWS Victoria Kaliska/Facebook
Mieli swój system, typowali zwycięzców. Do czasu. Jaką szansę na literackiego Nobla ma Polak?

Mieli swój system, typowali zwycięzców. Do czasu. Jaką szansę na literackiego Nobla ma Polak?

Natalia
Szostak
Autor:
Natalia
Szostak
Źródło:
tvn24.pl
Premium

Moungi G. Bawendi, Louis E. Brus oraz Aleksiej Jekimow zostali laureatami Nagrody Nobla 2023 w dziedzinie chemii. Nagrodę przyznano za odkrycie i syntezę kropek kwantowych, najmniejszych cząstek w nanotechnologii.

Przyznano Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii

Przyznano Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii

Autor:
pp//mm
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Warner Bros. Discovery i The Walt Disney Company to laureaci tegorocznej edycji nagród PIKE "Tytanowe Oko" w kategorii "Wydarzenie roku". Uznano za nie obchody stulecia powstania obydwu firm medialnych.

Warner Bros. Discovery i The Walt Disney Company laureatami nagród PIKE "Tytanowe Oko"

Warner Bros. Discovery i The Walt Disney Company laureatami nagród PIKE "Tytanowe Oko"

Autor:
red.
Źródło:
TVN24 Biznes

Unia Europejska stara się przeprowadzać daleko idącą transformację energetyczną. Nie tylko dla ochrony klimatu, ale i dla poprawy bezpieczeństwa energetycznego - poprzez uniezależnienie się od importu surowców. Efekty widać - w Danii już ponad połowa produkcji prądu pochodzi z elektrowni wiatrowych. W innych krajach te wskaźniki też są coraz wyższe. A jak na tym tle wypada Polska?

Energetyka wiatrowa rozwija się w Unii Europejskiej. Jak na tym tle wypada Polska?

Energetyka wiatrowa rozwija się w Unii Europejskiej. Jak na tym tle wypada Polska?

Autor:
Justyna
Kazimierczak
Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

Stacja informacyjna TVN24, należąca do globalnego koncernu medialnego Warner Bros. Discovery, była najpopularniejszą stacją informacyjną we wrześniu 2023 roku w grupie ogólnej - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. "Fakty" TVN pozostają natomiast najchętniej oglądanym programem informacyjnym. Pozycję lidera wśród portali stacji informacyjnych utrzymał tvn24.pl, który ponadto miał znakomity wynik w całej kategorii "Informacje i Publicystyka", wyprzedzając w niej między innymi WP i Interię.

Bardzo dobre wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Bardzo dobre wyniki TVN24, "Faktów" TVN i tvn24.pl. Dziękujemy widzom i czytelnikom!

Autor:
/ToL,
dap
Źródło:
TVN24 Biznes