Szczypiorniści bez medalu. Niemcy lepsi w bitwie o brąz

TVN24

tvn24Polacy w starciu z Niemcami

Polscy piłkarze ręczni, mimo sporych nadziei, nie zdołali wywalczyć na igrzyskach w Rio żadnego medalu. Po półfinałowej, jednobramkowej porażce z Danią, w walce o brąz ulegli Niemcom. Nasi zachodni sąsiedzi byli wyraźnie lepsi i zwyciężyli 31:25.

To było spotkanie dwóch drużyn, które były o krok od awansu do finału turnieju. Polacy w swoim półfinale ostatecznie przegrali po dogrywce z Danią 28:29, a Niemcy w takim samym stosunku, tyle że w regulaminowym czasie gry, ulegli Francji.

Znów bez Jureckiego

Biało-Czerwoni w kolejnym meczu musieli radzić sobie też bez kontuzjowanego Michała Jureckiego. Mimo osłabienie i zmęczenia po długim starciu ze Skandynawami początek spotkania z zachodnim sąsiadem mieli jednak bardzo dobry. Po kilku minutach prowadzili 2:0.

Nasz bramkarz Piotr Wyszomirski, tak jak w meczu z Danią, popisał się w tej fazie kilkoma fantastycznymi interwencjami. Z przechwytem poza polem karnym włącznie. Niemcy jednak zdołali szybko wyrównać. Nasza skuteczna gra w obronie sprawiła, że w kolejnych minutach to my byliśmy stroną dominującą. Do stanu 8:5 wszystko wyglądało obiecująco. Niestety potem gra brązowych medalistów MŚ się zatrzymała.

Przestój w grze

Polacy w kilku prostych sytuacjach nie potrafili zapunktować. Karol Bielecki nie trafił z karnego. W kolejnej akcji popełniliśmy błąd w ataku. Niemcy wyszli na prowadzenie i byli nie do zatrzymania. Pierwszą połowę wygrali 17:13.

Po przerwie zawodnicy Tałanta Dujszebajewa zagrali o wiele lepiej, niestety tylko przez kilka minut. Potem to nasi rywale doszli do głosu, a ich przewaga rosła. 14 do 19, 17 do 23 w końcowe zwycięstwo Biało-Czerwonych uwierzyć było coraz trudniej. Sytuację niespecjalnie zmieniła nawet strzelecka niemoc Niemców, którzy przez 8 minut nie mogli zdobyć bramki. Albo się mylili, albo dobrze interweniował Wyszomirski.Wyniku nie dogoniliśmy. Ostatecznie przegraliśmy 25:31.

Pechowi sędziowie

To był trzeci mecz na tym turnieju (po Słowacji i Danii) który prowadził nam czeski duet sędziów Vaclav Horacek - Jiri Novotny. Żadnego z tych spotkań nie wygraliśmy.

Polscy piłkarze ostatecznie w Rio zajęli czwarte miejsce, najlepsze od 1976 roku. Do 40 lat bez medalu na igrzyskach trzeba będzie dołożyć co najmniej kolejne cztery.

Polska - Niemcy 25:31 (13:17)

Autor: ks / Źródło: sport.tvn24.pl