Programy

Kandydaci do Sejmu i Senatu startujący z Wrocławia

Programy

Wybory parlamentarne 2019 Wrocław: kandydaci do Sejmu i Senatu [Listy wyborcze]
Wybory parlamentarne 2019 Wrocław: kandydaci do Sejmu i Senatu [Listy wyborcze]tvn24
wideo 2/35

Wybory do parlamentu 2019. Prezentujemy listy kandydatów do Sejmu startujących z okręgu nr 3 we Wrocławiu oraz listę kandydujących do Senatu z wrocławskich okręgów nr 6,7 i 8.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, w niedzielę. Lokale wyborcze we Wrocławiu otwarte będą w godzinach od 7 do 21. Zobacz kto kandyduje do Sejmu i Senatu we Wrocławiu. Oto listy wszystkich zarejestrowanych kandydatów.

Okręg wyborczy nr 3 [Wrocław] - kandydaci do Sejmu

Lista nr 1 - KW Polskie Stronnictwo Ludowe

1. PROTASIEWICZ Jacek, parlamentarzysta, członek partii politycznej: Unia Europejskich Demokratów

2. ZEGAN Maciej Adam, strażnik miejski, nie należy do partii politycznej

3. BRONOWICKA Joanna Barbara, kierownik podmiotu leczniczego, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

4. DUDA Grzegorz Tomasz, historyk, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

5. SOCHA Jan, urzędnik samorządowy, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

6. MALEC Tomasz Stanisław, technik mechanik, nie należy do partii politycznej

7. LECH Ryszard, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

8. SZYDEŁKO Witold, przedsiębiorca, nie należy do partii politycznej

9. LITWIN Ewa Grażyna, ekonomista, nie należy do partii politycznej

10. KURYŚ Hieronim Stanisław, trener sportu, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

11. WARCHOLIŃSKI Marek, nauczyciel, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

12. KWIATKOWSKA-KORCZAK Janina, pracownik naukowy, członek partii politycznej: Unia Europejskich Demokratów

13. KUCHARSKA Aleksandra Anna, urzędnik, członek partii politycznej: Unia Europejskich Demokratów

14. KUŹMICZ Łukasz Maciej, rolnik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

15. GROCHOLSKI Bartosz Krystian, inżynier rolnictwa, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

16. MACAŁA Łukasz Michał, Wrocław, pracownik logistyki, nie należy do partii politycznej

17. SZULC Joanna Alicja, Jelenia Góra, biotechnolog, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

18. FURDYNA Jolanta Stanisława, prawnik, członek partii politycznej: Unia Europejskich Demokratów

19. ZALEWSKI Karol Henryk, teolog, nie należy do partii politycznej

20. BUBNICKA Barbara Maria, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Unia Europejskich Demokratów

21. KOWALSKI Arkadiusz Rafał, inżynier mechanik, nie należy do partii politycznej

22. MAJOCHA Elżbieta Marta, instruktor amatorskiego ruchu artystycznego, członek partii politycznej: Unia Europejskich Demokratów

23. SOŁTYS Jacek Jan, inżynier rolnictwa, nie należy do partii politycznej

24. ADAMCZYK-POGORZELEC Bożena Maria, historyk, nie należy do partii politycznej

25. BARTOSZEWICZ Urszula Agnieszka, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

26. PAWNUK Emilia Maria, inżynier budownictwa, nie należy do partii politycznej

27. MRÓZ-MOŻDŻONEK Joanna Róża, prawnik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

28. ŁOPATKA Mirosław Mieczysław, przedsiębiorca, nie należy do partii politycznej

Lista nr 2 - KW Prawo i Sprawiedliwość

1. STACHOWIAK-RÓŻECKA Mirosława Agnieszka, pedagog, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

2. HRENIAK Paweł Marek, ekonomista, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

3. ŚWIAT Jacek, parlamentarzysta, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

4. CZARNECKI Przemysław Maksymilian, parlamentarzysta, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

5. CALIŃSKA-MAYER Małgorzata Maria, prawnik, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

6. JAROCH Andrzej Stanisław, nauczyciel akademicki, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

7. JĘDRYSEK Mariusz Orion, nauczyciel akademicki - nauki o ziemi, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

8. SOIN Agnieszka Anna, parlamentarzysta, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

9. DYTKO Piotr Jan, prawnik, członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina

10. ADAMSKI Artur, filolog, nie należy do partii politycznej

11. BREZDEŃ Zdzisław Ireneusz, inżynier mechanik, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

12. BARTNIK Wojciech Stanisław, sportowiec, nie należy do partii politycznej

13. DOMAGAŁA Krzysztof Marek, mechanik maszyn melioracyjnych, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

14. KOWALCZYK Roman, nauczyciel, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

15. PIEŃKOWSKI Robert, nauczyciel, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

16. STOPA Urszula Maria, naczelnik wydziału, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

17. ZAJĄC Wiesław Antoni, mechanizator rolnictwa, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

18. BRZĄKAŁA Agnieszka Maria, pracownik samorządowy, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

19. WAWRZYNIAK Adrian Sławomir, rolnik, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

20. WOJEWÓDKA Karolina, ekonomista, nie należy do partii politycznej

21. PIECHEL Michał, teolog, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

22. STRUMECKA Marzanna Teresa, naczelnik, nie należy do partii politycznej

23. LESZCZYŃSKA-NER Zofia Maria, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

24. HARASNY Marek, programista aplikacji, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

25. MAKSYMIAK Magdalena Maria, prawnik, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

26. MROZOWSKA Karolina Marta, urzędnik, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

27. KEMPA Cezary Piotr, leśnik, nie należy do partii politycznej

28. CZARTORYSKI Tytus Henryk, rolnik emerytowany, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Lista nr 3 - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej

1. ŚMISZEK Krzysztof Jan, prawnik, członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia

2. STOŻEK Marta Magdalena, filolog, członek partii politycznej: Lewica Razem

3. SIKORA Arkadiusz, ekonomista, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

4. LUBINIECKA-RÓŻYŁO Katarzyna Elżbieta, dziennikarka, nie należy do partii politycznej, popierana przez partię polityczną: Wiosna Roberta Biedronia

5. AUGUSTYŃSKI Iwo Piotr, nauczyciel akademicki, członek partii politycznej: Lewica Razem

6. JOKS Marlena Ewa, pośrednik w obrocie nieruchomościami, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

7. KOZDROWICKI Piotr Sebastian, grafik, członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia

8. ŁAGOWSKA Anna Katarzyna, przedsiębiorczyni, członek partii politycznej: Lewica Razem

9. ELSNER Wincenty Aleksander, informatyk, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

10. PILNY Maciej, architekt, członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia

11. GAJDZIŃSKA Anna, analityk treści, członek partii politycznej: Lewica Razem

12. WICHA Stanisław, rolnik, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

13. MAŚLAK Robert, biolog, nie należy do partii politycznej, popierany przez partię polityczną: Wiosna Roberta Biedronia

14. DĄBROWSKA Katarzyna, kasjer sprzedawca, członek partii politycznej: Lewica Razem

15. ŚMIAŁEK Danuta Maria, nauczycielka, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

16. TERPIŁOWSKA Irena Róża, menadżer, nie należy do partii politycznej, popierana przez partię polityczną: Wiosna Roberta Biedronia

17. MINCER Tadeusz Albert, nauczyciel, członek partii politycznej: Lewica Razem

18. KORDEK-CHMIELEWSKA Agnieszka Katarzyna, doradca zawodowy mediator, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

19. OLIK Waldemar Antoni, Tyniec Mały, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia

20. CHŁÓDEK Agnieszka Barbara, lekarz, członek partii politycznej: Lewica Razem

21. MARKOWSKI Krzysztof, zawodowy działacz organizacji politycznej, członek partii politycznej: Lewica Razem

22. HODOWANY Andrzej Jerzy, technik mechanik samochodowy, członek partii politycznej: Lewica Razem

23. NIEMIEC Jan Mateusz, farmaceuta, członek partii politycznej: Lewica Razem

24. BANACH Maria Teresa, animator kultury, nie należy do partii politycznej

25. WARZYCHA Małgorzata Danuta, socjolog, członek partii politycznej: Lewica Razem

26. PELWECKI Mateusz Dariusz, technik mechanik, członek partii politycznej: Lewica Razem

27. BOBIŃSKI Grzegorz Paweł, logistyk, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej

28. DZIEMIANOWICZ-BĄK Agnieszka Ewa, pedagog, nie należy do partii politycznej, popierana przez partię polityczną: Wiosna Roberta Biedronia

Lista nr 4 - KW Konfederacja Wolność i Niepodległość

1. TUDUJ Krzysztof, prawnik, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

2. IWASZKIEWICZ Robert Jarosław, inżynier budownictwa, członek partii politycznej: Korwin

3. POŹNIAK Łukasz Patryk, bukmacher, członek partii politycznej: Korwin

4. TAMULEWICZ Miłosz Michał, technik elektronik, nie należy do partii politycznej

5. SZOKALSKI Krzysztof Józef, filozof, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

6. FABISIAK Michał, architekt, nie należy do partii politycznej

7. WALCZYK Katarzyna Natalia, dyspozytor taksówek, nie należy do partii politycznej

8. CZECH Marta Anna, chemik, nie należy do partii politycznej

9. BIELECKA Halszka Beata, filolog, nie należy do partii politycznej

10. ZAPOTOCZNY Stanisław Józef, adwokat, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

11. RĄCZYŃSKI Wojciech Aleksander, technik mechanik, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

12. LUDKOWSKI Bogdan, inżynier budowlany, nie należy do partii politycznej

13. JAGIEŁŁO Paweł Jacek, prawnik, nie należy do partii politycznej

14. SZLOSER Ewa, ekonomista, członek partii politycznej: Korwin

15. CHMURA Piotr, prawnik, nie należy do partii politycznej

16. MARSZAŁEK Ryszard Marian, prawnik, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

17. JABŁOŃSKI Wojciech, przewodnik turystyczny, nie należy do partii politycznej

18. WRÓBLEWSKA Ewa, tłumacz, nie należy do partii politycznej

19. ZIÓŁKOWSKA Jadwiga Janina, nauczyciel języka polskiego, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

20. NOWAK Adam Krzysztof, inżynier automatyki i diagnostyki, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

21. MALARA Agnieszka Joanna, filolog francuski, nie należy do partii politycznej

22. ZIELIŃSKI Tomasz Antoni, inżynier telekomunikacji, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

23. ZARZYCKA Patrycja, sprzedawca, nie należy do partii politycznej

24. CHROBOT Krzysztof Mieczysław, inżynier budowlany, nie należy do partii politycznej

25. BRZEZIŃSKA Olga Anna, nauczyciel, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

26. CHMIELEWSKI Paweł, technolog żywności, nie należy do partii politycznej

27. LUDKOWSKA Maria, technik organizacji usług gastronomicznych, nie należy do partii politycznej

28. ŻUREK Piotr Grzegorz, kierowca, członek partii politycznej: Ruch Narodowy

Lista nr 5 - KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

1. SCHETYNA Grzegorz Juliusz, parlamentarzysta, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

2. TRACZ Małgorzata Elżbieta, specjalista do spraw szkoleń, członek partii politycznej: Partia Zieloni

3. JAROS Michał, parlamentarzysta, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

4. PIECHOTA Sławomir Jan, radca prawny, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

5. MŁYŃCZAK Aldona Janina, parlamentarzysta, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

6. AUGUSTYNOWSKA Joanna Wiktoria, ekonomista, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

7. MIESZKOWSKI Krzysztof, kulturoznawca, członek partii politycznej: Nowoczesna

8. HORODYSKA Anna Maria, urzędnik samorządowy, nie należy do partii politycznej

9. WÓJCIK Krystyna, ekonomista, nie należy do partii politycznej

10. GÓRSKI Michał Jakub, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

11. ŻMIEJEWSKI Zdzisław Michał, politolog, nie należy do partii politycznej

12. ADAMCZAK Wojciech, leśnik, nie należy do partii politycznej

13. LESZCZYŃSKA Anna Maria, specjalista do spraw public relations, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

14. POLAŃSKI Jarosław, politolog, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

15. BURDZY Sebastian Robert, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

16. MĘDYGRAŁ Kacper Jan, technolog, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

17. SIERPIŃSKI Marek Rafał, specjalista do spraw logistyki, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

18. ZALEWSKI Marek Krzysztof, adwokat, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

19. STASZEWSKI Waldemar Zbigniew, choreograf, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

20. MOŁOŃ Radosław Tomasz, doradca inwestycyjny, nie należy do partii politycznej

21. SOBOLAK Anna Helena, inżynier, nie należy do partii politycznej

22. MAKÓWKA Jacek Edward, doradca klienta, członek partii politycznej: Unia Pracy

23. PIWKO Katarzyna Anna, politolog, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

24. STANIÓW Katarzyna, farmaceuta, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

25. ZELINKA Ryszard Julian, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

26. KROPSKI Łukasz, opiekun klienta, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

27. GILAR Daria, urzędnik, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

28. ŁAPIŃSKI Marek, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Lista nr 8 - KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy

1. ZDROJEWSKA Ewa Anna, Wisznia Mała, radca prawny, nie należy do partii politycznej

2. PRZYWARA Karol, Wrocław, specjalista ds. stosunków międzynarodowych, nie należy do partii politycznej

3. MARSZAŁEK Janusz, Oleśnica, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

4. KOSTERSKA Barbara, Siechnice, pracownik samorządowy, nie należy do partii politycznej

5. ĆWIERTNIEWICZ Grzegorz Piotr, Wrocław, historyk teatru, nie należy do partii politycznej

6. HAŁADAJ Krystyna Jadwiga, Raszów, naczelnik wydziału oświaty, nie należy do partii politycznej

7. KACZMARZYK-JANCZAK Elżbieta Zofia, Gajków, śpiewaczka operowa, nie należy do partii politycznej

8. POTYRAŁA Zbigniew, Twardogóra, inżynier budownictwa, nie należy do partii politycznej

9. DOLAT Agnieszka, Lubiąż, kierownik ośrodka zdrowia, nie należy do partii politycznej

10. DYSZKIEWICZ Iwona Elżbieta, Węgry, urzędnik samorządowy, nie należy do partii politycznej

11. WYBIERAŁA Paweł, Milicz, menadżer, nie należy do partii politycznej

12. ISKRA Piotr Paweł, Góra, urzędnik samorządowy, nie należy do partii politycznej

13. SAŁO Dorota, Dzierżoniów, ekonomista, nie należy do partii politycznej

14. HAŁAS-KORALEWSKA Małgorzata Kamila, Wąwolnica, trener sportu osób niepełnosprawnych, nie należy do partii politycznej

15. CZAPIEWSKI Edward, Wrocław, nauczyciel akademicki, nie należy do partii politycznej

16. TOMKIEWICZ Barbara Elżbieta, Wrocław, historyk, nie należy do partii politycznej

17. KOPEĆ Antoni, Krzeptów, urzędnik samorządowy, nie należy do partii politycznej

18. PIONTEK Jan Feliks, Wrocław, motorniczy, nie należy do partii politycznej

19. TRACZYK Andrzej Jacek, Wrocław, strażak, nie należy do partii politycznej

20. PAWŁOWSKA Agnieszka, Oleśnica, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

21. HOŁÓWKA Małgorzata Agnieszka, Borek, ekonomista, nie należy do partii politycznej

22. NAPLOCHA Agnieszka, Wołów, asystent ds. księgowości, nie należy do partii politycznej

23. KURDZIEL Hubert Kazimierz, Sobótka, urzędnik, nie należy do partii politycznej

24. SZYLER Paweł Tomasz, Zabardowice, kucharz, nie należy do partii politycznej

25. STACHORZECKA Maria Helena, Wrocław, działacz społeczny, nie należy do partii politycznej

26. KAZIKOWSKA Paulina, Kędzie, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

27. KEMPA Jarosław Jan, Oleśnica, nauczyciel, nie należy do partii politycznej

28. GRZEGORCZYN Jan Marian, Żurawiniec, przedstawiciel władzy samorządowej, nie należy do partii politycznej

Okręg wyborczy nr 6 [Wrocław] - kandydaci do Senatu

Powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski.

1. OBREMSKI Jarosław Wojciech, parlamentarzysta, zgłoszony przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, nie należy do partii politycznej

2. STASIAK Dariusz Paweł, urzędnik samorządowy, zgłoszony przez KWW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY, nie należy do partii politycznej

3. ZDROJEWSKI Bogdan Andrzej, parlamentarzysta, zgłoszony przez KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, członek partii: Platforma Obywatelska RP

Okręg wyborczy nr 7 [Wrocław] - kandydaci do Senatu

Obejmuje część obszaru miasta na prawach powiatu Wrocław: Bieńkowice, Biskupin - Sępolno - Dąbie - Bartoszowice, Borek, Brochów, Gaj, Gajowice, Grabiszyn - Grabiszynek, Huby, Jagodno, Klecina, Krzyki - Partynice, Księże, Oporów, Plac Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Przedmieście Świdnickie, Stare Miasto, Tarnogaj, Wojszyce - Ołtaszyn, Zacisze - Zalesie - Szczytniki.

1. CHYBICKA Alicja Paulina, lekarz - specjalista onkologii i hematologii dziecięcej, zgłoszona przez KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, nie należy do partii politycznej

2. KRZYŻANOWSKI Marcin Rafał, przedstawiciel władzy samorządowej, zgłoszony przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, członek partii: Prawo i Sprawiedliwość

Okręg wyborczy nr 8 [Wrocław] - kandydaci do Senatu

Okręg obejmuje część obszaru miasta na prawach powiatu Wrocław: Gądów - Popowice Pd, Jerzmanowo - Jarnołtów - Strachowice - Osiniec, Karłowice - Różanka, Kleczków, Kowale, Kużniki, Leśnica, Lipa Piotrowska, Maślice, Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Nadodrze, Nowy Dwór, Ołbin, Osobowice - Rędzin, Pawłowice, Pilczyce - Kozanów - Popowice, Polanowice - Poświętne - Ligota, Pracze Odrzańskie, Psie Pole - Zawidawie, Sołtysowice, Swojczyce - Strachocin - Wojnów, Szczepin, Świniary, Widawa, Żerniki.

1. KMIECIK Sergiusz, radca prawny, zgłoszony przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, członek partii: Porozumienie Jarosława Gowina

2. ZDROJEWSKA Barbara Grażyna, kulturoznawca, zgłoszona przez KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, członek partii: Platforma Obywatelska RP

Autor: mart / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości