Wartościowa nagroda dla najlepszych żeglarzy w PPJK.

Programy

Jean Marie Finot | Jean Marie FinotAlbatros nagrodą w PPJK.

Jacht "Albatros" będzie nagrodą w tegorocznych regatach PPJK.

"Albatros" został zaprezentowany podczas targów Wiatr i Woda. Wzbudził zainteresowanie żeglarzy. Właśnie ta jednostka ma być nagrodą dla zwycięzcy finału PPJK 2015.

Sponsorem nagrody jest DAS Yacht Center. Fundatorzy tak piszą o jachcie na forum żeglarskim:

"Witam wszystkie żeglarki i żeglarzy.

W końcu zeszłego roku nawiązałem współpracę z drugim w światowym rankingu konstruktorem jachtów panem Jean Marie Finot. Na początek moja stocznia będzie produkować żaglówki Albatros 4,30. Jest to bardzo szybka a jednocześnie łatwa w prowadzeniu i bezpieczna łódka. Nie wymaga wielkiej sprawności fizycznej, ani dużej masy załogi do pływania przy większych wiatrach. Nie ma trapezów, bo nie są potrzebne. Od dwójki łódź pływa w ślizgu i to nawet na kursach ostrych. Dwa tygodnie temu był przeprowadzony test w warunkach można powiedzieć ekstremalnych przy 7 B na morzu Śródziemnym. Łódka spisała się lepiej niż sobie wyobrażaliśmy. Wprawdzie nie był stawiany genaker, bo to by była już przesada, ale na krocie i foku łódka prawie fruwała, a przy tym tylko załogant trochę wychylał się do balastowania, a sternik wcale. Łódź jest tak skonstruowana, że cała moc z wiatru idzie w prędkość, a nie w przechyły i walkę o życie.

Jak ona pływa można zobaczyć tu. Na razie dostępny jest egzemplarz z Francji. Od maja rozpoczynamy już produkcję w Polsce. Przyjmujemy już zamówienia z terminem na koniec maja. Zapraszam do współpracy. Ufundowaliśmy Albatrosa jako nagrodę główna w cyklu regat Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Warto się pościgać w tych zawodach"

Inny żeglarz w odpowiedzi na tę informację odpisał: "To pierwszy taki jacht na świecie od początków ludzkości. Gratulacje."

Konstruktor "Albatrosa" - Jean Marie Finot, od 1968 roku stworzył ponad 110 jednostek. "Albatros" jest kolejnym "dzieckiem Pana Finot, a inne można zobaczyć pod TYM adresem.

Albatros nagrodą w PPJK.Albatros w PPJK.Jean Marie Finot | Jean Marie Finot

Jacht "Albatros" będzie można obejrzeć i przetestować na regatach eliminacyjnych PPJK.

Albatros nagrodą w PPJK.Albatros nagrodą w PPJK.Jean Marie Finot | Jean Marie Finot

Kalendarz regat PPJK znajduje się TUTAJ.

Autor: Lidia Piechota / Źródło: ppjk.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jean Marie Finot | Jean Marie Finot