Programy

Strefa kibica na żywo: Polska żegna Euro. Kibice, a na koniec żurek

Programy

PAP/EPAKibice żegnają Polskę, Polska żegna Euro

Strefa kibica na żywo – wszystko o Euro 2012 oczami naszych dziennikarzy. Tu znajdziesz to, czego nie dostrzegli inni. Analizy meczów inne niż wszystkie, ciekawostki spoza boisk, komentarze złośliwe i życzliwe. Jeśli i Ty masz ciekawą informację, napisz na kontakt24@tvn.pl.

22:02

Polska to piękny kraj; ludzie są bardzo przyjaźni; dziękuję, Polsko - takie słowa pod adresem naszego kraju padają z ust europejskich kibiców w najnowszym ze spotów w ramach rządowej kampanii społecznej związanej z Euro 2012. Spot jest m.in. dostępny na stronie internetowej Kancelarii Premiera. W 30-sekundowym nagraniu zagraniczni kibice dzielą się wrażeniami ze swojego pobytu w Polsce podczas Euro 2012. Komplementują Polskę i Polaków w swoich ojczystych językach. "Polska to piękny kraj"; "ludzie są bardzo przyjaźni"; "chciałabym przyjechać jeszcze raz i zostać dłużej"; "fantastycznie", "dziękuję, Polsko!" - takie padają słowa. Bohaterami spotu są kibice m.in. z Hiszpanii, Grecji i Irlandii, którzy śpiewają "Polska, biało-czerwoni". Pod koniec spotu lektor podsumowuje: "Byliśmy dobrymi gospodarzami Euro 2012. Nasi goście poczuli się u nas jak u siebie w domu. Kochamy Polskę i coraz więcej ludzi na świecie wie dlaczego". Spot kończy się słowami: "Żurek. Uwielbiam" wypowiedzianymi przez kibica włoskiej drużyny. Kampania społeczna "Polacy 2012. Wszyscy jesteśmy gospodarzami" ruszyła 25 maja. Poprzez tę ogólnopolską akcję medialną rząd chciał zachęcić rodaków, by pokazali zagranicznym kibicom polską gościnność.

Polska żegna kibiców spotem reklamowym
Polska żegna kibiców spotem reklamowym
20:54

Niedzielna ceremonia zamknięcia piłkarskich mistrzostw Europy w Kijowie potrwa 12 minut. Weźmie w niej udział 600 artystów. Organizatorzy nie zdradzają szczegółów. Wiadomo na razie jedynie, że Oceana zaśpiewa oficjalną piosenkę Euro 2012 - "Endless Summer". Hymny finalistów Hiszpanii i Włoch wykonają artyści kijowskiej Akademii Teatru, Opery i Baletu.

20:54

W piątkowy wieczór niektórzy włoscy piłkarze po treningu na stadionie Górnika Wieliczka pieszo wracali do hotelu Turówka, gdzie mieszkają w trakcie mistrzostw Europy. Napotkanym fanom rozdawali autografy. Wśród zawodników, którzy nie skorzystali z transportu autokarem byli m.in. Leonardo Bonucci i Ignazio Abete. Ten drugi przyznał, że drużynę mile zaskoczyło gorące przyjęcie mieszkańców Wieliczki gdy wracali z meczu półfinałowego z Niemcami. Dodał, że chce ponownie przybyć - wraz z kolegami - do tego podkrakowskiego miasta już jako mistrz Europy.

Włosi jadą na trening
Włosi jadą na treningx-news
20:13

Włoscy internauci odkryli tajemnicę sukcesu reprezentacji. Prezentują anagram - z nazwiska Altobelli (zdobył bramkę przeciwko Niemcom w finale mundialu 1982) tworzą Balotelli. "Super Mario" strzelił w czwartek Niemcom dwa gole i wyeliminował ich z Euro.

19:20

Niemcy już w domu, czyli Frankfurcie nad Menem. Ekipa Loewa w czwartek odpadła z Euro, a w piątek wróciła do kraju.

19:19

Jak donosi "Daily Mail", rosyjska federacja rozmawia z Fabio Capello. Czy zostanie następcą Dicka Advocaata? Włoch jest bez pracy od lutego, gdy rozstał się z Anglikami

17:43

Po ćwierćfinale z Anglią Mario Balotelli poszedł na kebaba do jednego z krakowskich lokali.Pomogło, bo Włochom strzelił dwa gole. Czy powtórzy ten manewr przed kijowskim finałem?

Balotelli na kebabie
Balotelli na kebabietvn24
15:59

Internet też żyje półfinałem Włochy-Niemcy

Reklama?
15:42
Jak pachnie atmosfera meczu i kto się boi wujka Łukasika?
Jak pachnie atmosfera meczu i kto się boi wujka Łukasika?tvn24
13:56

Po porażce niemieckich piłkarzy z Włochami w półfinale Euro w niektórych miastach Niemiec doszło w nocy z czwartku na piątek do incydentów. W Wuppertalu sfrustrowani niemieccy kibice obrzucili cieszących się Włochów spaghetti.

12:43

Niemiecka reprezentacja nie ulegnie żadnym poważnym zmianom, choć na wygranie dużej imprezy kibice tego kraju czekają od 1996 roku.

12:35

Niemcy żegnają się z Warszawą. Jadą do domu

Kadra Loewa żegna się z Polską
Kadra Loewa żegna się z Polskątvn24
10:22

Nocna pielgrzymka sztabu szkoleniowego reprezentacji Włoch

Włosi poszli się pomodlić
Włosi poszli się pomodlićtvn24
09:08

Czy kogoś dziwi fakt, że podczas meczu Niemcy - Włochy, fotoreporterzy "wyłowili" z tłumu Natalię Siwiec? Nas nie dziwi... Tym bardziej, że miała na sobie koszulkę na której wyraziła co sądzi na temat telewizji BBC, która przed Euro przestrzegała Angielskich kibiców przed wyjazdem do Polski

08:43

Ukrainiec Andrij Szewczenko wygrał turniej piłkarskich sław w... golfa. Nietypowe zawody odbyły się przy okazji mistrzostw Europy w Kijowie, z udziałem m.in. prezydenta UEFA Francuza Michela Platiniego.

Podczas Euro, w golfa z Platinim rywalizowali też Zbigniew Boniek, Jerzy Dudek i Mariusz Czerkawski. Pojedynek w podwarszawskim Rajszewie zakończył się remisem.

08:15

A tak padały bramki:

Balotelli dwa razy, Oezil raz. Tak padły gole
Balotelli dwa razy, Oezil raz. Tak padły goletvn24
08:12

W piłce nożnej już tak jest. Płacze ktoś, aby cieszyć mógł się ktoś

Włoska feta, niemiecka rozpacz
Włoska feta, niemiecka rozpacztvn24
07:45

Nie mają litości dla swojego trenera piłkarze reprezentacji Włoch. Ich zwycięstwo w półfinale z Niemcami sprawiło, że udał się on już w trzecią pieszą pielgrzymkę. Wcześniej, po awansie do ćwierćfinału odbył 21 kilometrowy spacer do klasztoru Kamedułów na krakowskich Bielanach, a po wyeliminowaniu Anglików w 1/4 Euro 2012 udał się do sanktuarium w Łagiewnikach. Jeśli w finale uda się pokonać Hiszpanię, proponujemy aby trener wrócił pieszo do Włoch.

07:28

No cóż, niektórzy nie mają daru przewidywania przyszłości...

To jaki w końcu był wynik meczu?
06:49

Przy drugiej bramce Mario Balotellego, piłka po jego strzale leciała z prędkością 122.3 km/h. Czy kogoś zatem dziwi, że niemiecki bramkarz Manuel Neuer tylko odprowadził ją wzrokiem do siatki?

ZOBACZ CO DZIAŁO SIĘ W STREFIE KIBICA W CZWARTEK

Autor: TVN24.pl / Źródło: tvn24.pl, PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA

Pozostałe wiadomości