Amerykanki ozłocone pierwszy raz. Kowalczyk i Jaśkowiec w ósemce

TVN24


Do bezpośredniej walki o medale włączyć się nie udało, Justynie Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec sił wystarczyło na siódme miejsce. W sprincie drużynowym sensacyjnymi mistrzyniami Kikkan Randall i Jessica Diggins z USA. To historyczne złoto dla Amerykanek w biegach narciarskich.

Polki, dokładnie w takim samym składzie, są brązowymi medalistkami mistrzostw świata z 2015 roku. Tyle że wtedy rywalizacja odbywała się stylem klasycznym, dlatego teraz trudno było spodziewać się powtórki. Technika dowolna, czyli łyżwowa, nigdy nie pasowała Kowalczyk.

Czternasty medal Bjoergen

W środę nasze biegaczki dostały się do finału z szóstym rezultatem. W decydującym biegu czas 16.32,48 pozwolił na i tak niezłe, siódme miejsce. Po medal trzeba było biec dużo szybciej.

Wygrały zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych, które (15.56,47) wyprzedziły faworyzowane Szwedki Charlotte Kallę i Stinę Nilsson (15.56,66) oraz Norweżki Marit Bjoergen i Maiken Caspersen Fallę (15.59,44).

To pierwsze olimpijskie złoto w biegach narciarskich dla Amerykanek. Bjoergen doczekała się czternastego medalu olimpijskiego.

Do finału sprintu drużynowego mężczyzn nie awansowali Dominik Bury i Maciej Staręga.

Autor: pqv/twis / Źródło: sport.tvn24.pl, PAP