Programy

Oszustwo z Rio. Trener udawał zawodnika i oddał za niego mocz podczas kontroli

Programy


Jeden ze szkoleniowców kenijskich lekkoatletów John Anzrah został przyłapany na próbie oszustwa podczas badań antydopingowych w Rio de Janeiro i w trybie natychmiastowym odesłany do kraju.

Anzrah próbował podczas kontroli antydopingowej wystąpić w roli... zawodnika. Oddał do analizy swój mocz, podpisał wszystkie wymagane dokumenty. Decyzję o natychmiastowym usunięciu szkoleniowca z ekipy podjął szef Kenijskiego Komitetu Olimpijskiego Kip Keino. - Nie możemy tolerować takiego zachowania, każda próba oszustwa dotycząca badań antydopingowych będzie przez nas ujawniana - powiedział. To już drugi przypadek w Rio, gdy członek ekipy Kenii stracił akredytację i został wydalony z Brazylii. Cztery dni temu spotkało to menedżera lekkoatletów Michaela Roticha, który "wpadł" podczas prowokacji dziennikarskiej przeprowadzonej przez przedstawicieli dziennika Sunday Times.

Drugi wyrzucony

Rotich w zamian za wysoką gratyfikację finansową obiecaną mu przez dziennikarzy udających sportowców miał zgodzić się na przekazywanie im informacji o planowanych testach na obecność narkotyków. Działacz po powrocie do Kenii został aresztowany, policja wszczęła śledztwo. Sąd odrzucił wniosek o zwolnienie go kaucją, Rotich został zatrzymany wstępnie na miesiąc. W kwietniu prezydent Kenii podpisał ustawę, przewidującą karę więzienia dla sportowców, którym zostanie udowodniony doping.

"Natalia poszła do ataku. Zgrałyśmy się jak nigdy"
"Natalia poszła do ataku. Zgrałyśmy się jak nigdy"tvn24
wideo 2/20

Autor: TG / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości