Programy

Kibice Portugalii pewni półfinału. "Polska? Najłatwiejszy rywal z możliwych"

Programy

"Mentalność łowcy będzie pokazana w meczu z Portugalią"
tvn24Portugalscy kibice są pewni siebie

Kibice reprezentacji Portugalii, z którą Polska zagra w Marsylii o półfinał mistrzostw Europy, nie cenią polskiej drużyny. - Nasi fani byli szczęśliwi, że trafiliśmy na Polskę i już widzą nas w półfinale – mówi Antonio Torres z magazynu "Revista Sabado".

Portugalczycy do czwartkowego spotkania z Polską przygotowywali się w swojej bazie w miejscowości Marcoussis (około 30 km od Paryża). Ich treningi obserwowały setki fanów, którzy z wielkimi nadziejami czekają na wieczorne spotkanie.

Polska słabsza od Islandii

- Nasi kibice byli bardzo szczęśliwi, kiedy okazało się, że w ćwierćfinale Euro 2016 zagramy z Polską. Uznali, że to najłatwiejszy rywal z możliwych. Uważają, że portugalski zespół niemal już awansował do półfinału. Panuje opinia, że Polska nie jest mocniejsza od Austrii czy Islandii, z którą graliśmy w fazie grupowej – powiedział dziennikarz magazynu "Revista Sabado". Według Portugalczyków ich zespół uniknął najgroźniejszych rywali. - Kibice chcieli uniknąć rywalizacji na tym etapie z Niemcami, Hiszpanami, Włochami oraz przede wszystkim Francuzami. W przeszłości mieliśmy wiele problemów z tymi zespołami i one zawsze nas eliminowały. Dlatego kibice uważają, że teraz droga do finału stoi otworem – przyznał Torres.

Piłkarze ostrożni

Bardziej ostrożni w osądach są portugalscy piłkarze. - Spodziewają się bardzo trudnego meczu z Polakami. Oczekują, że będzie tak ciężko jak z Chorwacją w 1/8 finału lub Austrią (oba mecze skończyły się 0:0 w regulaminowym czasie gry - PAP). Jednak bardzo wierzą w swoje możliwości i są pewni siebie. Fani niczego nie obawiają się ze strony Polaków, ale to nie kibice wybiegną wieczorem na boisko – podkreślił Torres.

Portugalia awansowała z grupy F po trzech remisach. - Ale w dwóch pierwszych meczach nasi piłkarze oddali 50 strzałów. Tylko Cristiano Ronaldo strzelał 20 razy. Problemem była skuteczność. Właśnie nad tym pracował nasz zespół w ostatnim czasie. W ostatnim meczu towarzyskim przed Euro 2016 Portugalia pokonała Estonię 7:0. We Francji coś się zacięło. Jednak nasi piłkarze prezentują bardzo wysoki poziom i stać ich na wiele. Pytanie, co będą w stanie pokazać w meczu z Polakami” – zakończył Torres.

Ronaldo vstvn24.pl

Autor: TG / Źródło: PAP, sport.tvn24.pl

Pozostałe wiadomości