Programy

"15 stycznia jednoczymy ponad wszystkimi układami politycznymi"

Programy

"15 stycznia jednoczymy ponad wszystkimi układami politycznymi"
tvn24Jerzy Owsiak był gościem "Faktów po Faktach"

- Teraz patrząc na to całe zawirowanie, myślę sobie, czy nam teraz nie potrzeba czegoś takiego, co właśnie szykuje się 15 stycznia, gdzie to słowo "jednoczymy" cały naród jest niezwykle ważnym słowem - powiedział w "Faktach po Faktach" Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

25. finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia. - Wszystko już gotowe - podkreślił w "Faktach po Faktach" Jerzy Owsiak.

Szef WOŚP przypomniał, że trwa budowa miasteczka medialnego pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. - To będzie zupełna nowość, też ogromne wyzwanie, żeby zrobić studio telewizyjne, można powiedzieć, w szczerym polu. Na wielkim Placu Defilad będą nasze studia, będzie scena, - mówił Owsiak. - To już się buduje mimo mrozu. Można powiedzieć, że na dzień dzisiejszy wszystko jest już pozapinane - dodał.

WOŚP gra na całym świecie

- 1,7 tys. sztabów, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Na początek Australia, później Indonezja, jesteśmy w Japonii, jesteśmy w Szanghaju. Jesteśmy tam, gdzie są Polacy. To nie jest tak, że 25 lat temu mieliśmy takie ambicje. Polacy to wywożą ze sobą, to jest polskie, to jest coś takiego, co wywozi się ze sobą - powiedział szef organizacji.

Celem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zbiórka pieniędzy na sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

- Zeszłoroczne pieniądze poszły także na geriatrię (...), ale to już nie jest tylko ta geriatria fachowa, to są też ZOL-e - Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze. To jest coś, co było okrutnie zaniedbane przez te 25 lat - stwierdził Owsiak.

- Kiedy ktoś próbuje mówić, że są inne orkiestry codziennej pomocy, to nasza Orkiestra jest takiej codziennej pomocy, bo my się bawimy i będziemy bawić się 15 stycznia, to jest ten bal, to jest ta radość, a jest 365 dni w roku, kiedy bardzo ciężko pracujemy - podkreślił.

- To jest taki moment, abyśmy mogli się także rozliczyć, żeby powiedzieć, jak do Polaków trafia ta Orkiestra. Ćwierć wieku to jest ogromny czas - mówił szef WOŚP.

"Jednoczymy Polaków od 25 lat"

Owsiak przypomniał tekst z billboardów WOŚP, że organizacja "od 25 lat jednoczy Polaków". - Nie było finału, żeby nie było gdzieś "napinki" politycznej albo "napinki" w stronę fundacji - stwierdził. - Teraz patrząc na to całe zawirowanie (polityczne - red.), myślę sobie, czy nam teraz nie potrzeba czegoś takiego, co właśnie szykuje się 15 stycznia, gdzie to słowo "jednoczymy" cały naród jest niezwykle ważnym słowem. To jest 40 milionów ludzi w całym kraju i te 40 milionów ludzi potrafi się bawić fantastycznie w sylwestra, potrafi podczas Bożego Narodzenia być ze sobą w niezwykle miłych układach - przypominał. - 15 stycznia słowo "jednoczymy" jest jak najbardziej kolorowe, trwałe, prawdziwe i jest ponad tymi wszystkimi układami politycznymi . Badania pokazują, że wszyscy Polacy, wszystkich opcji (politycznych - red.), na które oddawali głosy szanują nas, grają z nami, Orkiestra ich dotyka- zaznaczył.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK "FAKTÓW PO FAKTACH"

Relacje w kanałach Grupy TVN

Finał będzie relacjonowany w kanałach Grupy TVN. Najwięcej informacji będzie można zobaczyć na TVN, TTV, TVN24 oraz platformie Player.pl.

WOŚP oficjalnie wystartuje w "Dzień Dobry TVN" o 8.30. TVN przez cały dzień będzie miał wejścia ze specjalnego studia WOŚP, pokaże "Światełko do nieba", licytacje złotych serduszek i sam finał.

Na TTV będzie można zobaczyć kulisy akcji, relacje ze sztabów, koncerty oraz otwarcie biegu "Policz się z cukrzycą". TVN24 i portale będą na bieżąco informować, jak przebiega zbiórka w całym kraju i poza jego granicami.

Stacja odwiedzi dziewięć miast w Polsce. Kanały przez cały dzień będą informować o przebiegu akcji, pokazywać historie osób wspierających Orkiestrę i korzystających z jej pomocy, czy różne, czasem bardzo nietypowe przedsięwzięcia realizowane przez lokalne sztaby. Player.pl pokaże wszystkie wejścia na żywo z TVN, "Światełko do nieba" oraz finałowe wejście na żywo.

Relacje w TVN24: na bieżąco, przez cały dzień.

Wejścia w TVN: od 8.30 w "Dzień dobry TVN"; studio WOŚP o 12.00, 12.50, 14.15, 18.50 i 22.35; "Światełko do nieba" o 19.45.

Wejścia w TTV: 13.45, 15.45, 17.45, 20.15, 20.52; "Światełko do nieba" od 19.55.

Autor: kło/sk / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości