Programy

"Hołek" pokazuje jak czytać w wakacje

Programy

"Hołek" udowadnia, że książka nie jest zła
TVN 24Hołowczyc nie ma nic przeciwko książkom

Wakacje, urlop i dużo wolnego czasu. To idealne warunki, aby przeprosić się z książką. Zachęca do tego między innymi Krzysztof Hołowczyc, promujący kampanię "Zaczytane wakacje" na antenie TVN24.

W państwach Unii Europejskiej okres letni to dla rynku księgarskiego dobry czas. Typowym zachowaniem Brytyjczyków, Niemców czy Skandynawów wyjeżdżających na wakacje jest zakup nowej powieści. Z danych polskich wynika, że miesiące letnie są dla wydawców i księgarzy sezonem martwym.

Kampania "Zaczytane wakacje" ma namawiać do zmiany nawyków. Pokazać, że podczas wakacji czytać można wszędzie: w podróży, nad wodą, w kawiarni, w górach. Jej twarzami zostali m.in. Danuta Wałęsa, Maciej Maleńczuk czy właśnie Krzysztof Hołowczyc.

Kampania potrwa przez miesiąc. Kolejne odcinki będzie można zobaczyć w TVN24 już w soboty 13 i 20 lipca. Do wzięcia w rękę książki podczas wakacji namawiać będą gospodarze programu "Xięgarnia", czyli Agata Passent, Michał Rusinek, Mariusz Cieślik i Michał Komar oraz pisarz Stefan Chwin, poeta Tadeusz Dąbrowski i Larry Ugwu.

Autor: mk/ja / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości