Gruba pianka i jazda! - rusza sezon wakeboardowy

Programy

Modest Media | WawaWakeWAKEBOARD dynamicznie się rozwija.

Potrzebujecie treningu całego ciała? Pływajcie na wakeboardzie! Rusza sezon wakeboardowy, choć pogoda wciąż płata "riderom" figle.

Wakeboard to aktualnie najbardziej dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu wodnego w Polsce. Aby pływać na wake'u, potrzebna jest deska, lina, wyciąg lub motorówka. Jeśli pływamy wiosną, przyda się też gruba pianka, czyli skafander neoprenowy. Należy mieć na głowie kask, a na ciele kapok. Zaopatrzeni w te elementy możemy schodzić na wodę.

Polscy wakeboardziści sezon rozpoczęli w tym roku w Olsztynie, na basenie podczas zawodów KING of The POOL. Teraz czas na pływanie w plenerze - na wyciągach, które w Polsce powstają jak grzyby po deszczu. W samej Warszawie i okolicach jest ich już kilkanaście. Polecamy filmik z wyciągu w Konstancinie-Jeziornej, gdzie szczególną uwagę poświęca się odważnym pływającym paniom.

W całej Polsce trwają testy sprzętu, a instalacja wyciągów zbliża się ku końcowi. Już w najbliższy weekend będzie można popływać na wakeboardzie w centrum Warszawy. Postaramy się zrelacjonować Wam to pierwsze pływanie.

Kalendarz zawodów wakeboardowych znajdziecie na stronie Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Źródło zdjęcia głównego: WawaWake | Joanna Kozłowska