Gdańsk - Berlin - Kolonia - Majorka - Barcelona - Hyeres czyli wyprawa POL 42 do Francji.

Programy


Jakby chcieli mieć łatwe i nieskomplikowane życie, z pewnością nie zostaliby żeglarzami. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński z teamu POL 42 właśnie wyruszyli do Francji, żeby ścigać się w prestiżowych regatach Pucharu Świata. Zanim tam dotrą, czeka ich sporo przygód.

POL42 na trasie Gdańsk - Hyeres.POL42 na trasie Gdańsk - Hyeres.Paweł Kołodziński | Paweł Kołodziński

Paweł Kołodziński dał się nam poznać jako nie tylko świetny żeglarz, ale także sumienny … reporter. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Aktualnie załoga rozpoczęła wyprawę do Hyeres, o czym Paweł sumiennie nas informuje. Wyprawa to odpowiednie określenie - 3 razy wsiądą do samolotu (Gdańsk - Berlin - Kolonia - Majorka), następnie czeka ich rejs promem z samochodem na trasie Majorka-Barcelona. Z Barcelony do Hyeres pojadą samochodem z przyczepą. Wyruszyli z Polski dziś o 11:00, a na miejscu we Francji będą w czwartek około 7:00.

Czekamy na newsy z takiej przygodowej wyprawy, bo zapewne ich nie zabraknie.

POL42 jedzie do Hyeres na Puchar Świata, który rozpoczyna się 20 kwietnia. Będzie to prestiżowy start, bo tylko dla 40 najlepszych załóg - 30 pierwszych według rankingu Międzynarodowej Federacji Żeglarstwa, a kolejne 10 według wyników z ostatnich regat na Majorce.

Pozycja teamu Kołodziński/Przybytek to aktualnie, po Pucharze Świata w Miami, miejsce 13. W Miami skończyli regaty na 8 miejscu.

Autor: Lidia Piechota / Źródło: Magazyn Żeglarski