"Nie ma specjalnego klucza oceny filmów w konkursie"

TVN24

Allan Starski o festiwalu Mastercard Off Camera w Krakowietvn24
wideo 2/23

Podczas festiwalu Mastercard Off Camera wiele filmów z całego świata rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową. Przewodniczący jury konkursu głównego, scenograf i laureat Oscara za "Listę Schindlera" Allan Starski, zaznaczył w rozmowie z TVN24, że zwycięzca nie jest wyłaniany według specjalnego klucza. Przekonywał, że najważniejsze będzie "czy to są filmy dobre, czy to są filmy przekonywające".

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard Off Camera to jedna z największych tego typu imprez w Europie Środkowo-Wschodniej. Festiwal programowo koncentruje się na kinie niezależnym, odważnym zarówno treściowo, jak i formalnie oraz takim, które stawia na wartko opowiedziane, fascynujące historie. Impreza rozpoczęła się w piątek w Krakowie i potrwa do 5 maja.

WSZYSTKO O MASTERCARD OFF CAMERA W SERWISIE TVN24.PL

Starski: nie ma specjalnego klucza oceny filmów w konkursie

Najważniejszą częścią festiwalu jest konkurs główny "Wytyczanie Drogi", w którym dziesięć pierwszych lub drugich filmów reżyserów z całego świata rywalizuje o Krakowską Nagrodę Filmową - 100 tysięcy dolarów, przyznawaną przez międzynarodowe jury. W tym roku przewodniczącym jury tego konkursu jest scenograf, laureat Oscara za "Listę Schindlera" Allan Starski.

Pytany w rozmowie z TVN24, czy jest jakiś klucz według którego oceniane są filmy w konkursie, podkreślił, że biorą w nim udział "filmy reżyserów, którzy zaczynają w zasadzie swoją karierę". - Nie ma specjalnego artystycznego klucza - powiedział Starski.

Jak zaznaczył, w ocenie ważne będzie, "czy to są filmy dobre, czy to są filmy przekonywające i czy są ważne dla współczesnej widowni w Polsce i na świecie".

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z ALLANEM STARSKIM:

Cała rozmowa z Allanem Starskim o festiwalu Mastercard Off Camera
tvn24

Autor: akr / Źródło: tvn24

Magazyny:
Raporty: