Litość kontra biznes. Śladami nieuchwalonej ustawy

TVN24 | Programy

Autor:
JZ/pm
Źródło:
TVN24
TVN24Śladami nieuchwalonej ustawy

W dzisiejszym wydaniu "Czarno na Białym" przyjrzymy się sytuacji stadniny w Janowie Podlaskim po kadrowej dobrej zmianie. Pokażemy historię walki o tak zwane stado z Deszczna i nieuchwalonej ustawy, która miała poprawić los zwierząt. Program dzisiaj o 20:25 w TVN24.

W dzisiejszym programie przedstawimy historię walki o ustawę zakazującą między innymi hodowli zwierząt na futra, trzymania psów na łańcuchach, wykorzystywania zwierząt w cyrkach czy uboju zwierząt bez ogłuszania. Co z ustawą, na którą od lat czekali pro-zwierzęcy aktywiści i nad którą pracowali zarówno politycy PiS i PO? Kiedy w sprawę zaangażował się nawet sam Jarosław Kaczyński obrońcy praw zwierząt byli pewni sukcesu. Radomir Czarnecki w swoim reportażu pokaże dlaczego sprawa skończyła się niczym.

Starcie o stado krów z wielką polityką w tle

Pokażemy także historię dzikiego stada krów z Deszczna i walki aktywistów z politykami, o życie i wolność zwierząt. Wolno żyjące zwierzęta miały być zabite i zutylizowane, a minister rolnictwa był zdeterminowany, żeby ten plan zrealizować. Równie zdeterminowani byli jednak obrońcy zwierząt, a Artur Zakrzewski pokaże efekt tego starcia.

Janów Podlaski po kadrowej dobrej zmianie

Jeszcze kilka lat temu, poprzedni minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel był niezwykle zaangażowany w nadzór nad hodowlą koni w Polsce i wymieniał władze dobrze wcześniej funkcjonujących stadnin. Między innymi tej najsłynniejszej, w Janowie Podlaskim. Byłe władze ostrzegały, że może to doprowadzić do upadku stadniny, nowe przekonywały jednak, że chodzi o poprawę funkcjonowania. Co zmieniło się w polskiej hodowli koni po wymianie kadr i czyje jest dziś na wierzchu? Szczegóły w reportażu Łukasza Karusty.

Program "Czarno na Białym" w piątek o 20.25 w TVN24!

JZ/pm

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24