Programy

Spotkania z gwiazdami, autografy, a nawet quad. Sprawdź, co znajdziesz na aukcjach WOŚP

Programy

Na aukcje gadżety przekazali m.in. sportowcy i politycyTVN 24
wideo 2/22

Koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego, spinki prezydenta Andrzeja Dudy, kolacja z Agnieszką Holland, piłki szczypiornistów czy lekcja jazdy konnej z Piotrem Kraśko - to tylko niektóre z aukcji odbywających się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 25. Finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia 2017 r.

Wszystkie aukcje możesz śledzić pod adresem aukcje.wosp.org.pl

Rafał Sonik postanowił przekazać na aukcję na rzecz Orkiestry quada, na którym uczestniczył w pierwszym swoim starcie w Rajdzie Dakar w 2009 r. Magda Gessler wystawiła na aukcję kolację w słynnym Fukierze w swoim towarzystwie. Poza tym do wylicytowania będą m.in. sweterki świąteczne zrobione przez Joannę Przetakiewicz, Macademian Girl i Macieja Sieradzkiego oraz lekcja jazdy konnej z Piotrem Kraśko.

Gadżety z autografami gwiazd sportu i prezenty od polityków

Wylicytować będzie można również piłki polskich szczypiornistów, rakietę Agnieszki Radwańskiej, koszulka Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego czy kask Mai Włoszczowskiej - wszystkie z autografami sportowców.

Do aukcji dołączyli również politycy - do wylicytowania są spinki prezydenta Andrzeja Dudy, zdjęcie pierwszej damy Agaty Dudy ze Światowych Dni Młodzieży z autografem oraz kartka z napisem "Wolne Media w Sejmie", od której zaczął się kryzys sejmowy. Orkiestrze przekazał ją poseł PO Michał Szczerba. W ramach aukcji Donald Tusk zaprasza też na jeden dzień do Brukseli.

Kolacja z Agnieszką Holland i gadżety filmowe

Na aukcjach WOŚP coś dla siebie znają także wielbiciele kina. Polski Instytut Sztuki Filmowej rozpoczął filmowe aukcje na rzecz Fundacji. W tym roku na koordynowanych przez PISF aukcjach można m.in. licytować kolację z najbardziej utytułowaną polską reżyserką Agnieszką Holland.

Na aukcjach PISF znalazły się również wyjątkowe przedmioty, m.in. pamiątkowy klaps, który Allan Starski otrzymał na zakończenie zdjęć do filmu "Danton" Andrzeja Wajdy w 1982 r., podpisane przez Jerzego Skolimowskiego krzesło reżyserskie, wykonany na kamieniu kadr z filmu "Signum" Witolda Giersza, zabytkowy telewizor Szmaragd 901, który Jan Dworak dostał w prezencie, kiedy obejmował stanowisko prezesa zarządu TVP, krzesło planowe Magdaleny Cieleckiej z serialu "Belfer" czy sukienka filmowej Michaliny Wisłockiej.

Wśród aukcji PISF znalazły się zaproszenia na uroczyste premiery filmów: "Powidoki" Andrzeja Wajdy i "Amok" Kasi Adamik. Można także licytować plakaty z autografami do filmów: "11 minut", "Ostatnia Rodzina", "Sztuka Kochania", "Bogowie", "Tomasz Ossoliński. Before the show", "THX GOD" i "Galumphing".

Aukcje PISF to także zestawy filmowe: "Potop Redivivus" - DVD i album z dedykacją od Jerzego Hoffmana, podarowany przez Krystynę Podleską miś oraz książka "Dziewczyna Misia", plakat i książka "Sztuka kochania", zestaw "Kobiety Solidarności", pakiet wielbiciela polskiego kina niemego, komplet dotyczący Piotra Łazarkiewicza czy zestaw kina dziecięcego.

Przedmiotami aukcji są również komplety płyt z autografami: "Trylogii" Jerzego Hoffmana oraz serialu "Ekipa" Agnieszki Holland, Magdaleny Łazarkiewicz i Kasi Adamik. Na rzecz WOŚP Instytut wystawił też wyjątkowe, niedostępne w regularnej sprzedaży wydawnictwo audiowizualne "WAJDA" podsumowujące twórczość reżysera.

Poza tym można także licytować filmową grę planszową, fotos z filmu "Dwie Joasie" (1935), statuetkę Agnieszki Holland z festiwalu na Goa, akredytację na 57. Krakowski Festiwal Filmowy, książkę "Obywatel Stuhr" z autografami Jerzego i Macieja Stuhrów, Blu-Ray "Warszawa 1935" oraz album "Świat według Kieślowskiego".

Co jeszcze można wylicytować? Sprawdź pod adresem aukcje.wosp.org.pl

120 tys. wolontariuszy

25. Finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia 2017 r. Tym razem środki będą zbierane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

W niedzielę 120 tys. wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale też kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie. Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń.

Finał będzie relacjonowany na wszystkich kanałach Grupy TVN, najwięcej informacji będzie można zobaczyć na antenach TVN24, TVN, TTV oraz platformie Player.pl. O godz. 20 tradycyjnie odbędzie się Światełko do Nieba - happening świetlny będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.

Autor: mart / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości