Arcybiskup Jędraszewski. Jeszcze duchowny, czy już polityk?

TVN24 | Programy

Autor:
JZ//now
Źródło:
TVN24
TVN24Czy arcybiskup Jędraszewski mówi głosem partii rządzącej?

Galopująca laicyzacja młodego pokolenia i hierarcha, który zamiast walczyć z tym zjawiskiem, walczy z "tęczową zarazą" - to tematy wtorkowego "Czarno na białym". Program o godzinie 20.30 w TVN24.

Reporter Rafał Stangreciak pokaże, jakie ziarno sieje jeden z najważniejszych polskich hierarchów, dla którego ruch LGBT to "tęczowa zaraza", a czarne marsze to "manifestacja cywilizacji śmierci". Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, chętnie zabiera głos w sprawach politycznych, a nawet - jak wskazują rozmówcy "Czarno na białym" - mówi jednym głosem z politykami partii rządzącej. Oprócz tego zaangażowania arcybiskup ma też na koncie kilka kontrowersyjnych decyzji. Czy głos arcybiskupa Jędraszewskiego da się pogodzić z chrześcijańskimi wartościami i nauczaniem papieża Franciszka? O tym między innymi w dzisiejszym programie o godzinie 20.30.

Młodzi Polacy odchodzą od Kościoła

Magdalena Raczkowska-Kazek w swoim reportażu pokaże zjawisko galopującej laicyzacji młodego pokolenia, czyli zjawiska, które powinno być jednym z największych zmartwień polskich duchownych. Z badań nad religijnością prowadzonych przez dziesięć lat w 106 krajach wynika, że Polska jest światowym liderem spadku liczby wierzących wśród młodego pokolenia.

Czy ci, którzy powinni kształtować wiarę młodego pokolenia, widzą ten problem? Z czego ich zdaniem wynika i czy da się ten trend odwrócić?

Program "Czarno na białym" o godzinie 20.30 w TVN24.

JZ//now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24