"To był szmelc, a nie gospodarka". 30 lat od planu Balcerowicza

Programy

30 lat od uchwalenia reformy Balcerowicza. Reportaż Cypriana Jopka dziś o 20.30tvn24
wideo 2/35

Mija 30 lat od wejścia w życie planu Balcerowicza, a w "Czarno na białym" w TVN24 kulisy jego powstawania oraz okoliczności, w jakich to zadanie powierzono młodemu ekonomiście. O reformach Cyprian Jopek rozmawiał z ich głównym autorem, jego najbliższymi współpracownikami oraz z człowiekiem, który miał i wciąż ma na to krytyczne spojrzenie. "Czarno na białym" w poniedziałek o 20.30 w TVN24

To była Polska w prawdziwej ruinie - pieniądze bez wartości, puste półki w sklepach, gigantyczne długi i gospodarka w zapaści. Polska, w której właśnie upadł komunizm, a po częściowo wolnych wyborach, powstał pierwszy niekomunistyczny rząd.

Pilnie potrzebny był plan ratowania zbankrutowanego kraju i człowiek, który ten plan wykona. Odbudowa zrujnowanej gospodarki była najtrudniejszym zadaniem nadchodzącej transformacji

Kulisy powstawania planu Balcerowicza

30 lat od wejścia w życie planu Balcerowicza w"Czarno na białym" w TVN24 kulisy jego powstawania oraz okoliczności, w jakich to trudne zadanie powierzono młodemu ekonomiście.

O reformach, które dla wielu Polaków były potężnym szokiem, Cyprian Jopek rozmawiał z ich głównym autorem, jego najbliższymi współpracownikami oraz z człowiekiem, który miał i wciąż ma krytyczne spojrzenie.

"Czarno na białym" w poniedziałek o 20.30 w TVN24

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24