Wznowili prace na budowie estakady katowickiej. Wiemy, kiedy będzie gotowa

Poznań

TVN24 PoznańRuszyły prace na budowie estakady

Znamy już terminy wykonania inwestycji estakady na Trasie Katowickiej. Północna nitka ma być przejezdna do końca sierpnia 2016 roku. Urzędnicy wraz z wykonawcą wyznaczyli też termin zakończenia całej budowy.

W czwartek przed południem ponownie ruszyła budowa północnej nitki estakady na Trasie Katowickiej. Przypomnijmy, że rozpoczęte w marcu prace, w czerwcu zostały przerwane. Okazało się wówczas, że fundamenty, na których nowy obiekt ma stanąć są w opłakanym stanie. Trzeba było je wzmocnić, więc zaplanowane wcześniej prace nie mogły być wykonywane.

Estakadą za rok!

Dobre wiadomości dla kierowców przyszły w czwartek. Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich ogłosił, że uzgodniono z wykonawcą terminy wykonania inwestycji.

Roboty dotyczące północnej nitki estakady mają zakończyć się do końca sierpnia 2016 roku. Obu stronom zależy, aby stało się to wcześniej, ale uzależniają termin od najbliższej zimy. W związku z dodatkowymi pracami (konieczne będzie wbicie 550 pali), miasto dopłaci wykonawcy 13 mln złotych.

PIM podał także datę zakończenia robót dla wszystkich obiektów estakady. Inwestycja ma być gotowa w lutym 2018 roku. Całość ma kosztować ponad 140 mln złotych, ale niewykluczone, że koszty wzrosną po rozbiórce południowej nitki.

Autor: ib / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Poznań