TVN24 | Poznań

Ciągnął na przyczepie koparkę, w której siedział człowiek

TVN24 | Poznań

Autor:
FC
Źródło:
TVN24 Poznań
Złotów: W ciągniętej na przyczepie koparce jechał jej operator
Złotów: W ciągniętej na przyczepie koparce jechał jej operatorKPP Złotów
wideo 2/6
KPP ZłotówZłotów: W ciągniętej na przyczepie koparce jechał jej operator

Policjanci ze Złotowa w Wielkopolsce zatrzymali kierowcę, który na przyczepie podłączonej do samochodu dostawczego przewoził minikoparkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że w jej kabinie podróżował operator.

Do zatrzymania doszło w poprzedni wtorek, ale dopiero teraz policja opublikowała nagranie tej kuriozalnej sytuacji z wideorejestratora zamieszczonego w radiowozie.

Policjanci złotowskiej drogówki patrolowali drogę krajową nr 11. Dochodził godzina 10, gdy zauważyli jadący z przeciwka samochód dostawczy ciągnący przyczepę.

OGLĄDAJ TVN 24 W INTERNECIE

Natychmiast zawrócili

- Ku ich zdziwieniu w transportowanej na przyczepie minikoparce znajdował się mężczyzna. Natychmiast zawrócili i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej – tłumaczy Maciej Forecki ze złotowskiej policji.

Na nagraniu widać moment zatrzymania. Z jadącego za samochodem radiowozu dokładnie widać sylwetkę operatora koparki. Gdy z pojazdu wysiadł kierowca, ten także opuścił koparkę i zszedł z przyczepy.

- Kierowca samochodu próbował wyjaśniać funkcjonariuszom, że jedzie z kolegą na miejsce budowy, które znajduje się niedaleko. Po przeprowadzeniu kontroli drogowej okazało się, że 43-latek nie posiada także wymaganych uprawnień do prowadzenia takiego zestawu pojazdów – wyjaśnia Forecki.

Za naruszenie przepisów ruchu drogowego i zachowanie, które naraziło na niebezpieczeństwo pasażera, kierowca został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Autor:FC

Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KPP Złotów

Pozostałe wiadomości