TVN24 | Poznań

Złodzieje katalizatora zatrzymani na gorącym uczynku. Jeden leżał pod autem z piłą, drugi schował się w krzakach

TVN24 | Poznań

Autor:
aa//rzw
Źródło:
TVN24
Zielona Góra. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść katalizator z audi
Zielona Góra. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść katalizator z audiLubuska policja
wideo 2/6
Lubuska policjaZielona Góra. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść katalizator z audi

Od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności - taka kara grozi dwóm mężczyznom za usiłowanie kradzieży katalizatora z samochodu. Funkcjonariusze z Zielonej Góry zatrzymali ich w nocy na gorącym uczynku. Sprawdzają, czy podejrzani mogą mieć na sumieniu więcej takich przestępstw.

W nocy z poniedziałku na wtorek zielonogórscy policjanci patrolowali centrum miasta. Dostrzegli, że przy zaparkowanym audi stoi czarny przedmiot. Okazało się, że to lewarek. Pod autem znajdowała się natomiast osoba ubrana na czarno.

- Mężczyzna miał w ręku piłę i kilka narzędzi obok siebie, a pod pojazdem znajdował się częściowo już zdemontowany katalizator. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi znaleźli przy podejrzanym kluczyki od pojazdu marki Opel. We wnętrzu zaparkowanego niedaleko samochodu policjanci znaleźli liczne narzędzia mogące służyć do popełniania przestępstw - relacjonował podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. 

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Podejrzani próbowali ukraść katalizatorLubuska policja

Nie działał sam

Policjanci przypuszczali, że mężczyzna nie działał sam.

- Podczas sprawdzania terenu policjanci zauważyli, że ktoś schował się w pobliskich zaroślach, a na ich widok nagle położył się na ziemię. Natychmiast podbiegli w tym kierunku, znaleźli kolejnego mężczyznę. Jak się później okazało, on również brał udział w tym zdarzeniu, na co wskazywały chociażby jego pobrudzone ręce i narzędzia, jakie miał przy sobie – przekazał Maludy.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzutyLubuska policja

Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności

Jak podaje policja, mężczyźni zostali zatrzymani. Odpowiedzą za usiłowanie kradzieży katalizatora.

Zatrzymani to 30-letni mieszkaniec Zielonej Góry i 38-latek z powiatu krośnieńskiego. Jeden z nich jest już znany policji, był wcześniej notowany. - Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży katalizatora. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy ustalają, czy zatrzymani nie mają na swoim koncie także innych podobnych przestępstw, do których doszło na terenie Zielonej Góry czy innych miast - dodał rzecznik lubuskiej policji.

Policjanci zatrzymali dwie osobyLubuska policja

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor:aa//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska policja

Pozostałe wiadomości